كدخبر: ۹۲۰۱
تاريخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
"لاهیگ" بررسی می‌کند:
در یک قدمی انتخاب شهردار، جلسه شورای شهر لغو شد
نشست شورای شهر لاهیجان که اکثر خبرگزاری‌ها خبر از برگزاری آن در اولين روز پاییز را داده بودند، به‌دلایل نامعلوم فعلاً به زمان نامشخصی موکول شده است.
شنیده‌های مؤثق حاکی از آن است که موافقان استیضاح کحالی، امروز در قامت موافقان انتصاب شهردار پیشین لنگرود برآمده و خواهان بازگشت کحالی به ساختمان ستادی شهرداری لاهيجان هستند؛

این درحالی است که برخي از اعضای جدید شورای شهر لاهیجان به دنبال انتصاب مسعود کاظمی که پیش از این گزینه تصدی شهرداری کلانشهر رشت بوده هستند و ماراتن بین  انتخاب کحالی و کاظمی آغاز شده است.

به گزارش "لاهیگ"، با شرایط به‌وجود آمده و با نگاهی به دلیل استیضاح کحالی در دوره قبل و بدهی‌های او در سمت شهرداری، باید دید دلیل این تغییر موضع اعضای موافق استیضاح کحالی چه می‌تواند باشد؟

شهرداری لاهیجان با بدهی بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان به‌سوی ورشکستگی پیش می‌رود و انتخاب چهره‌ای که بدون توجه به تأمین بودجه، به دنبال پیشبرد پروژه‌های عمرانی پرهزینه خود از درآمد شهرداری است، یک حرکت ایضایی محسوب می‌شود.


انتخاب شهرداری که در شهر همسایه او را نخواستند، چگونه به مزاج مردم عروس گیلان خوش می‌آید، که طبق نظر کارشناسان، خروج از شرایط فعلی بدون سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ارتباطات با پایتخت میسر نمی‌باشد.

انتخاب کحالی می‌تواند یک برگشت به عقب و خط کشیدن بر تمامی تلاش‌های شهردار گذشته لاهیجان که از نظر سخنگوي شورای شهر، عملکرد خوب و بزرگی را در لاهیجان از خود به‌جا گذاشت(!) باشد و با تلاش آگشته برای جذب سرمایه‌گذار از خارج استان مغایرت دارد. حال شاید با توجه به ارتباطات مناسب کاظمی و نظر او برای جذب سرمایه‌گذار برای برون‌رفت لاهیجان از این بن‌بست، کاندیدای اعضای شورای شهر لاهیجان بتواند عروس گیلان را به جایگاه مناسب خود برساند.

گفتنی است، نشست شورای شهر لاهیجان که اکثر خبرگزاری‌ها خبر از برگزاری آن در اولين روز پاییز را داده بودند، به‌دلایل نامعلوم فعلاً به زمان نامشخصی موکول شده است.

بهتر است شورای شهر لاهیجان به خواست مردم توجه داشته و در فرصت باقي‌مانده با دقت نظر بيشتر، متخصصان بيشتري را فراخوان نموده و در تنوع سلايق و گفتمان‌ها، شهرداری لايق، متخصص و باتجربه را برگزینند و به اذعان خود، مطالبات سیاسی را از مطالبات شهری جدا کنند.
مطالب مرتبط
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"