كدخبر: ۹۹۲۲
تاريخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لاهیجان
اهتمام هلال احمر افزایش آگاهی نسبت به مسائل امدادی است
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لاهیجان گفت: این جمعیت اهتمام دارد با اجرای طرح های راهبردی نسبت به افزایش و ارتقاء اطلاعات و آگاهی مردم درباره مسائل امدادی و خودامدادی تلاش کند.
به گزارش " لاهیگ "  به نقل از لاهیجان، سید ساجدین جلالی چمنی روز سه شنبه اظهار داشت: براساس آمار در سال ۹۵ اطلاعات و آگاهی های مردم به مسائل امدادی ۹ درصد بود که این رقم در سال گذشته به ۱۵درصد افزایش یافت و امیدواریم با اجرای برنامه های راهبردی، این شناخت و آگاهی در سال جاری به ۳۰ درصد برسد.

وی خاطرنشان کرد: از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ماه تحت عنوان هفته هلال احمر و صلیب سرخ جهانی نام گذاری شده و هلال احمر لاهیجان بر اساس ماموریت های محول شده در این هفته، اجرای برنامه های متعدد از جمله طرح ملی خادم، دادرس و طرح آموزش همگانی را انجام داد.

به گفته جلالی چمنی، در هفته هلال احمر ۲ خانه هلال در روستاهای پایین محله رودبنه و پایین محله بیجاربنه لاهیجان افتتاح شد و هدف از راه اندازی این خانه ها انتقال آموزش های امداد و نجات به قشرهای پایین جامعه و روستایی است.

وی تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون در شهرستان لاهیجان شش خانه هلال به بهره برداری رسیده و شش خانه هلال نیز در دهستان ها و روستاها در حال احداث است.
جلالی چمنی خاطرنشان کرد: ایران جزو ۱۰ کشور حادثه خیز جهان از نظر بروز سوانح، حوادث و استان گیلان نیز جزو پنج استان اول کشور محسوب می شود و لاهیجان نیز با وجود رانش زمین، بارندگی های سطحی و آتش سوزی های جنگلی یکی از شهرستان های پرحادثه گیلان است.

وی خاطرنشان کرد: به این منظور طرح ملی خادم برای خانواده های آماده مخاطرات در هفته هلال احمر در این شهرستان در حال اجراست و در این طرح مربیان با مراجعه به منازل و خانه های مردم، موارد آموزشی، امدادی، کمک های اولیه، موارد خود امدادی و شناخت نقاط امن ساختمان را به اهالی و ساکنان آموزش می دهند.

جلالی چمنی اضافه کرد: یکی دیگر از طرح های در حال اجرا ، طرح ملی دادرس است که این طرح تحت عنوان دانش آموزان آماده برای روزهای سخت نام دارد؛ اعتقاد داریم آموزش و پرورش نیروی محرکه هر جامعه است و نیروهای انتقال دهنده معلمان و مربیان و نیروی انتقال گیرنده دانش آموزان می توانند در مسائل آموزشی در زمینه روشنگری نسبت به حوادث نقش موثری ایفا کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر لاهیجان ادامه داد: تفاهمنامه ای بین هلال احمر و آموزش و پرورش در خصوص امداد و کمک های اولیه امضا شده که براساس آن، به دانش آموزان آموزش داده می شود تا در روزهای سخت، از آنان برای امداد رسانی کمک گرفته شود.

وی یادآور شد: طرحی نیز تحت عنوان آموزش همگانی بدون شرایط سنی برای عموم مردم برگزار که براساس آن، مواردی در زمینه مسائل امداد و نجات و کمک های اولیه آموزش داده می شود.

جلالی چمنی خاطرنشان کرد: طرح اجرای کانون های دانشجویی در دانشگاه ها نیز از جمله طرح های این جمعیت در شهرستان لاهیجان است که هم اکنون در کانون دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان فعال شده و در نظر است این طرح در دیگر دانشگاه های این شهرستان نیز فعال شود.

شهرستان لاهیجان با دو بخش مرکزی و رودبنه در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"