كدخبر: ۹۹۱۲
تاريخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:
روز جهانی قدس روز ابراز محبت و همدردی با مردم مظلوم فلسطین است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه روز جهانی قدس تبلور بیداری جهان اسلام در برابر دشمنان ستمگر است، گفت: روز جهانی قدس روز ابراز محبت و همدردی با مردم مظلوم فلسطین است.


به گزارش "لاهیگ"، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در نشست ستاد انتفاضه و قدس، ضمن تبریک ایام خجسته ماه شعبان المعظم، گفت: ماه شعبان ماهی سرشار از رحمت و بخشش الهی است.

وی روز جهانی قدس را میراث گرانبهای معمار کبیر انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس تصمیمی راهبردی و طرحی هوشمندانه از سوی امام خمینی(ره) برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین بود که ان شاءالله به آزادی قدس شریف منجر خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه روز جهانی قدس تبلور بیداری جهان اسلام در برابر دشمنان ستمگر است، اظهار کرد: پس از گذشت سی و نه سال از ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان یکی از  مهم‌ترین و ضروری‌ترین اولویت‌های مسلمانان جهان قرار گرفته است.

حجت الاسلام اشجری، با اشاره به تعابیر روز جهانی قدس در صحیفه حضرت امام(ره)، اظهار کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی از روز جهانی قدس به عنوان روز اسلام و روز مبارزه مستضعفان با مستکبران جهان یاد کرده است.

وی با تبیین منویات مقام معظم رهبری درباره روز جهانی قدس، متذکر شد: ایشان از روز جهانی قدس به نماد صف‌بندی مظلومان در برابر زورگویان و روز دمیدن خون در رگ‌های امت اسلام تعبیر کرده اند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) با طرح روز جهانی قدس، توطئه فراموشی فلسطین را خنثی کرد، افزود: با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی، موضوع فلسطین به عنوان یکی از محوری‌ترین موضوعات جهان اسلام قرار گرفته است.

حجت   الاسلام اشجری، با اشاره به فراگیر شدن تدبیر حضرت امام خمینی(ره) برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در سراسر جهان، اظهار کرد: امروزه در بسیاری از نقاط دنیا راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار می‌شود و این روز به نقطه وحدت مسلمانان جهان برای ابراز انزجار از رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه دین مبین اسلام به ما آموخته است که در برابر فریاد مظلوم سکوت نکنیم، گفت: هفتاد سال از مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر دژخیمان صهیونیستی می‌گذرد و ان شاءالله ثمره این مقاومت به آزادی قدس شریف منجر خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با اشاره به جنایات رژیم جعلی و ددمنش اسرائیل در فلسطین، تصریح کرد: نگاه مردم مظلوم فلسطین به حضور امیدبخش مسلمانان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس است.

حجت   الاسلام اشجری، با بیان اینکه لازم است مقدمات برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس به بهترین شکل ممکن فراهم شود، خاطرنشان کرد: روز جهانی قدس روز ابراز محبت و همدردی با مردم مظلوم فلسطین است.

وی با اشاره به تقارن روز جهانی قدس با روز بیست وسوم ماه مبارک رمضان، گفت: از فرصت ارزشمند شب‌های قدر در مساجد، تکایا و حسینیه‌‌ها برای زمینه‌سازی برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس نهایت بهره‌برداری شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، به اهمیت فضای مجازی و فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به حضور پررنگ جوانان و نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی می‌توان از ظرفیت مناسب این فضا برای پاسخگویی به شبهات نسل جوان بهره برد.

ایسنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"