كدخبر: ۹۹۰۵
تاريخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
استاندار گیلان:
لزوم ایجاد یک شعبه از بانک روسی در منطقه آزاد انزلی
استاندار گیلان، به پیوند منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد یک شعبه از بانک روسی در منطقه آزاد انزلی روند تبادلات بانکی بین دو کشور را تسهیل می کند.


به گزارش "لاهیگ" ، منطقه گیلان، مصطفی سالاری در دیدار با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور همکاری با دولت‌های منطقه خزر، نقش استان گیلان در توسعه روابط بین دو کشور را بسیار موثر ارزیابی کرد و افزود: دکتر روحانی، رئیس جمهور درخصوص تقویت روابط ایران و روسیه تاکید ویژه دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان، به پیگیری های مستمر سفیر روسیه در ایران در مسیر توسعه روابط نیز اشاره و اظهار کرد: نقش ارتباط بیشتر بخش خصوصی دو کشور برای گسترش روابط بین استان‌ها بسیار حائز اهمیت است که بخش های دولتی باید زمینه آن ‌را فراهم کنند.

وی بر تسریع هرگونه اقدام برای توسعه روابط تجاری تاکید و تصریح کرد: راه اندازی پرواز رشت – باکو –آستراخان می تواند در افزایش ارتباط تجار دو کشور و نیز سفرهای تفریحی تاثیرگذار باشد و آمادگی داریم که برای تسهیل این بخش و تداوم آن نصف ظرفیت این پرواز را به صورت چارتر در نظر بگیریم.

این مقام مسئول، بر لزوم هماهنگی تجار دو طرف برای تعیین قیمت کالاها در سرای تجاری ایرانیان مستقر در آستراخان تاکید کرد و متذکر شد: این اقدام می تواند انگیزه تجار روسی و ایرانی برای حضور در بازارهای دو طرف را فراهم کند.

سالاری، به پیوند منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد یک شعبه از بانک روسی در منطقه آزاد انزلی روند تبادلات بانکی بین دو کشور را تسهیل می کند.

وی الکترونیکی کردن روابط تجار دو کشور از طریق اتاق های بازرگانی را یکی دیگر از اقدام‌های موثر در تسریع روند ارتباط تجاری و اقتصادی دانست و افزود: تعیین تعرفه ترجیحی نیز می تواند تحول تجاری برای دو کشور را درپی داشته باشد.

ایسنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"