كدخبر: ۹۸۶۳
تاريخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
لزوم حمایت و به‌کارگیری از ظرفیت جوانان بر اساس اصل شایسته‌سالاری
علیرضا پرندوش

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، موج جدیدی از امید در جوانان برای تحقق مطالبات و رسیدگی به امور این قشر از جامعه شکل گرفت، امیدی که در برخی موارد تحقق یافت و در مواردی نیز به امید به آینده و یا ناامیدی ختم شد!

حجم وسیع مطالبات در حوزه جوانان باعث شده تا اجرایی کردن این مطالبات به یکی از اولویت‌های اصلی دولت تبدیل شود، اولویتی که با تأکیدات رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال ۱۳۹۷ در رابطه با به‌کارگیری جوانان در مدیریت‌های مختلف و توانمندی آن‌ها بیش‌ازپیش به یک باور و الزام نزدیک شده است.

مشکلی اصلی در به‌کارگیری از ظرفیت‌های جوانان نگاه ابزار گونه به این قشر و همچنین سنگ‌اندازی و عدم باور برخی از مدیران و مسئولین سن و سال دار به آن‌ها بوده و می‌باشد که البته با حمایت‌های دولت تدبیر و امید این نگاه بسیار کمرنگ شده و در حال حذف شدن است.

آنچه مشخص است استفاده از ظرفیت جوانان نیازمند شناسایی درست و صحیح این ظرفیت‌ها می‌باشد، امری که گاها در برهه‌های مختلف زمانی به فراموشی سپرده شده و جای خود را به اقدامات نمایشی، شعارگونه و یا برخلاف اصل شایسته‌سالاری می‌دهد.

همان‌طور که بارها از زبان مسئولین نیز بیان‌شده، باید الگویی مناسب درزمینهٔ اشتغال و ساماندهی امور جوانان ارائه و بر اساس توانایی جوانان و اصل شایسته‌سالاری و نه صرفاً نگاهی سیاسی به آن‌ها کار محول شود تا توسعه و پیشرفت مؤثری را شاهد باشیم.

امید است با همت هرچه بیشتر مسئولین و نهادها و ارگان‌های مرتبط شاهد حضور هرچه بیشتر جوانان توانمند در عرصه‌های مدیریتی و … و استفاده از ظرفیت و توانایی این قشر برای تحقق اهداف دولت و نظام باشیم.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"