كدخبر: ۹۸۰۲
تاريخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان تاکید کرد :
هیچ برقی در حوزه کشاورزی نباید به علت بدهی قطع شود
با حضور فرماندار رشت، نمایندگان شهرستان در مجلس و مدیران کل جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد.

به گزارش " لاهیگ " به نقل از تسنیم، فرماندار رشت در این جلسه  گفت: امروز همه مسئولان حوزه آب کشاورزی باید یک‌صدا و به دور از تقابل با یکدیگر همکاری کنند و سبب نگرانی مردم و کشاورزان نشوند. سیدمحمد احمدی صبح امروز در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی در رشت با تاکید بر لزوم همکاری بیشتر مسئولان ذی‌ربط در امور آب با بخشداران اظهار داشت: بخشداران اگر نکاتی را مطرح می‌کنند به دلیل ارتباط مستقیمشان با مردم است.

فرماندار رشت با بیان اینکه در جنوب و شرق استان گیلان می‌توان از راه‌های مختلف آب مورد نیاز کشاورزان را تامین کرد ابراز داشت: امروز همه مسئولان حوزه آب کشاورزی باید یک‌صدا و به‌دور از تقابل با یکدیگر همکاری کنند و سبب نگرانی مردم و کشاورزان نشوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر اینکه ارقام و آمار ارائه شده توسط مسئولان نباید متفاوت باشد تصریح کرد: باید از ظرفیت دهیاران به خوبی استفاده شود زیرا در صورت بروز وضعیت بحرانی باید از آن‌ها کمک گرفت.

احمدی با اشاره به نقش نیروی انتظامی در آرامش بخشیدن به مردم و کشاورزان خاطرنشان کرد: به اداره برق اعلام شده است که هیچ برقی در حوزه کشاورزی نباید به علت بدهی قطع شود.

فرماندار رشت با اعلام اینکه تصمیم نهایی برای تعیین زمان رهاسازی آب فردا اتخاذ می‌شود تصریح کرد: همه مسئولان ذی‌ربط باید تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند تا به اهداف مشترکشان برسند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اعلام اینکه نباید در میان کشاورزان نگرانی ایجاد کنیم اظهار داشت: همه مسئولان در شهرستان رشت در فضایی دوستانه و با تعامل با یکدیگر در حال کار هستند.

 

 سهم گیلان از آب‌ پشت سدهای کشور کمتر از یک میلیارد مترمکعب است

همچنین رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اعلام اینکه در حال حاضر ۵۰ میلیون متر مترمکعب آب در پشت سدهای کشور وجود دارد گفت: سهم گیلان از مقدار کمتر از یک میلیارد مترمکعب است.

جبار کوچکی‌نژاد صبح امروز در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی در رشت اظهار داشت: کشور در حال حاضر در حوزه آبی دچار بحران است و این شرایط در شهرهایی مانند اصفهان به وضعیت قرمز رسیده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اعلام اینکه در حال حاضر ۵۰ میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای کشور وجود دارد عنوان داشت: سهم گیلان از این مقدار کمتر از یک میلیارد مترمکعب است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم همکاری مسئولان ذی‌ربط در حوزه آب کشاورزی با دهیاران تصریح کرد: اگر در رسیدگی به کشاورزان کوتاهی شود خسارت صد در صدی به کشاورزان وارد می‌شود.

کوچکی‌نژاد با اعلام اینکه شرق و غرب استان گیلان وضعیت آبی بهتری نسبت به مرکز استان و شهرستان رشت دارند ابراز داشت: باید اقداماتی انجام شود که کشاورزان برای خزانه‌گیری به آب سد سپیدرود وابسته نباشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اعتراضات پیش آمده در حوزه کمبود آب کشاورزی در سال‌های قبل خاطرنشان کرد: باید شرایط به گونه‌ای مدیریت شود که سبب نارضایتی کشاورزان نشود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی سنتی بودن مسیرهای انتقال آب را یکی از مشکلات حوزه آب دانست و اظهار داشت: بسته شدن آب در حوزه‌های بالادستی و عدم رسیدن آب به حوزه‌های پایین دستی از مشکلات این حوزه است.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"