كدخبر: ۹۷۱۹
تاريخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۱
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
جلسه هم انديشي اعضاي شوراهاي شهرهاي خراسان جنوبي با شهردار و اعضاي شوراي شهر لاهيجان برگزار شد
اعضای شورای شهر وشهردار لاهیجان با اعضای شورای شهرهای خراسان جنوبی دیدار کردند
نشست هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لاهیجان با اعضای شوراهای اسلامی استان خراسان جنوبی در دفتر شهردار لاهیجان برگزار شد.

به گزارش لاهیگ ، شهردار لاهيجان در اين ديدار ضمن خوش آمد گويي به اعضاي شوراي شهرهاي استان خراسان جنوبي گفت: لاهيجان يكي از شهرهاي نمونه گردشگري كشور است كه سالانه ميزبان بيش از شش ميليون مسافر و گردشگر مي باشد.

مسعود كاظمي افزود: لاهيجان شهر فرهيختگان و دانشمندان مطرحي مي باشد كه در طول تاريخ از اين شهر موفق شده اند در سطح منطقه و كشور بدرخشند.

وي اضافه كرد: شوراي اسلامي شهر و شهرداري لاهيجان با همكاري و همدلي براي توسعه روزافزون اين شهر گام بر مي دارند.

فرداد جنابي، رييس شوراي اسلامي شهر لاهيجان نيز اظهار كرد: حضور اعضاي شوراي اسلامي شهرهاي خراسان جنوبي مي تواند باعث تبادل فرهنگ و تجربه شود.

وي افزود: اميدواريم با تبادل تجربه شهرهاي مختلف شاهد توسعه روزافزون شهرهاي كشور باشيم .سخنگوی شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه گفت: لاهیجان شهری با سابقه فرهنگی و تاریخی دیرینه است.

جواد نجار تمیزکار سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان با بیان پیشینه تاریخی و فرهنگی لاهیجان و با اشاره به شعرا و اندیشمندان بزرگ لاهیجان از جمله حکیم عبدالرزاق لاهیجی ، فیاض لاهیجی ، دکتر حکیم زاده موسس آسایشگاه کهریزک ، آیت الله قربانی نویسنده و اندیشمند لاهیجانی ، اظهار داشت : لاهیجان شهر بزرگان است و اعضای شورای شهر لاهیجان بر این اساس رسالتی بزرگ بر دوش دارند.

وی گفت : اصل مشورت لازمه زندگی ماست و بزرگان دین ما با اصل مشورت و نظارت به انجام رسالت خود می پرداختند، که امیدوارم با رعایت همین اصل رضایت مردم را برآورده کنیم.

سخنگوی شورای شهر لاهیجان اظهار کرد : هم اندیشی و تبادل اندیشه قطعاً در تصمیم سازی ها مؤثر است و شوراهای اسلامی نیز با ید بر مشورت و نظارت تأکید داشته باشند نه دخالت در امور شهرداری.

وی گفت : این نگاه نظارتی باید در شوراها قوی تر باشد و باید از همه ظرفیت‌ها برای اداره شهر استفاده کنند.

وی تعامل و همکاری میان اعضای شوراهای اسلامی و شهردار را بستری مناسب جهت تسریع در امور و خدمات رسانی بهتر به مردم دانست و بر این مهم تأکید نمود.

محسن شعربافان نیز با اشاره به فرهنگ فاخر، تاريخ كهن، وجود شخصيت‌هاي بزرگ فرهنگي، ادبي، علمي و سياسي لاهیجان، گفت : لاهيجان، شهر برنج ، چاي و ابريشم است. وی ابراز امیدواری نمود با گسترش تعامل بین شوراهای اسلامی شهرها و شهرداران در کشور، رونق اقتصادی در شهرها افزایش یابد.

 حجت طیران، نائب رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان در این جلسه خواستار مبادلات محصولات کشاورزی و استفاده از چای لاهیجان در ادارات استان خراسان جنوبی شد و گفت: امیدوارم این نشست هم افزایی به مرحله اجرا در آید.

وی در زمینه اجرای کارگاههای آموزشی فرش و تابلو فرش و ارایه پکیج های سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرد.

فرشید فقیه شجاعی، عضو شورای اسلامی شهر لاهیجان نیز خواستار مبادلات محصولات کشاورزی بین دو استان شد و علاوه بر محصولات شهرستان لاهیجان، محصولات سایر شهرهای استان را هم معرفی کرد. 

در ادامه اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان خراسان جنوبی طی سخنانی به معرفی محصولات استراتژیک و زمینه سرمایه گذاری شهر خود پرداختند.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"