كدخبر: ۹۵۹۶
تاريخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رئیس شورای اسلامی شهر رشت :
توسعه مشارکت‌های اجتماعی از اهداف شورای شهر رشت است
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در ماه‌های آینده اتفاقات مطلوبی در شهر رشت رقم می‌خورد گفت: توسعه مشارکت‌های اجتماعی از اهداف عالیه شورای شهر رشت است.
امیرحسین علوی اظهار داشت: توسعه مشارکت‌های اجتماعی از اهداف عالیه شورای شهر رشت است و تشکیل اتاق شکوفایی شهر رشت یکی از آن مواردی است که مردم بر مبنای آن می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های شورای شهر و شهرداری دخالت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: ایجاد اتاق شکوفایی شهر رشت جزء سرفصل‌ها و برنامه‌های اصلی شورای شهر رشت بوده که با حضور جمعی از تاثیرگزاران، نخبگان و چهره‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی شهر رشت تشکیل شده است.

علوی تشکیل چنین مجموعه‌های علمی جهت توسعه شهر را از خواسته‌های اصلی شورای شهر رشت خواند و افزود: شورای شهر رشت با نظارت مستمر پیگیر اهداف تعیین شده اتاق شکوفایی است و اساساً بدون نظارت و برنامه‌ریزی شورا طرح ریزی چنین مجموعه‌هایی امکان پذیر نیست.

وی ایجاد توسعه متوازن و پایدار در شهر را در گرو همکاری همه شخصیت‌ها دانست و بیان داشت: تحقق بسیاری از شعارها، طرح‌ها و اهداف تعیین شده برای این شهر در گرو تعامل سازنده شخصیت‌های سیاسی، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مربوطه است.

رئیس شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: برای رسیدن به جایگاه مناسب و اهداف توسعه‌ای، توجه به شاخصه‌های مختلف فرهنگی، زیست محیطی، عمرانی، شهرسازی و گردشگری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید تصمیمات لازم بر مبنای آن‌ها اتخاذ شود.

علوی عملکرد شورای شهر رشت را در حوزه برنامه‌ریزی توسعه‌ای مطلوب خواند و عنوان کرد: با سرعت بخشیدن به مطالعات چه در بخش بازخوانی برنامه‌های گذشته و چه در تدوین برنامه‌های جدید برای شهر امیدواریم در سال 97  مردم شاهد خروجی مثبت این اقدامات باشند.

وی در مورد نحوه عملکرد شهردار رشت طی چند ماهه اخیر اظهار داشت: بررسی عملکرد بدون در نظر گرفتن وضعیت شورای شهر و شهرداری در دوره قبل امکان پذیر نیست بنابراین برای یک ارزیابی دقیق باید توجه کنیم شهردار چه چیزی را تحویل گرفته و اکنون به کجا رسانده است.

رئیس شورای شهر رشت به برخی ناکارآمدی‌ها در دوره‌های گذشته اشاره کرد و افزود: شهرداری رشت در دوره گذشته بر اثر اجرای پروژه‌ها و تملکات غیر اولویت‌دار و انحراف بودجه در پروژه‌های خارج از برنامه‌های مصوب شورای پنجم با ایجاد دیون بی‌شمار عملکرد نامناسبی را برجای گذاشت.

علوی عملکرد شهرداری رشت را در ساماندهی منابع انسانی و پرداخت حقوق و دستمزد مطلوب خواند و ابراز داشت: مجموعه مالی شهرداری رشت تاکنون توانسته آنچه را که در ابتدا مورد انتظار شورای شهر و در نهایت بهبود شرایط پرسنل مجموعه شهرداری بوده را به نحو مطلوبی به انجام برساند.

وی درباره عملکرد شهرداری در اجرای پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: انتظار شورای شهر رشت این است که با اولویت‌بندی پروژه‌ها برای سال آینده، نسبت به اجرای طرح‌های مذکور اقدام کرده و جهت پرداخت دیون معوقه با توجه به توان مالی شهرداری رشت برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

رئیس شورای شهر رشت بالا بردن سرعت عملکرد اجرای طرح‌های جدید را مهم خواند و عنوان کرد: برای برنامه‌ریزی جهت اجرای پروژه‌های جدید، باید دقت برنامه‌ریزی و سرعت عملکرد شهرداری رشت افزایش پیدا کند تا خروجی مطلوب و مورد نظر شورای شهر رشت حاصل شود.

علوی با مثبت خواندن تعامل شورای شهر و شهردار رشت خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم در بخش سرمایه‌گذاری که از مباحث بسیار مورد توجه شورا و شهرداری رشت است در ماه‌های آینده اتفاقات مطلوبی رقم زده شود و شاهد اجرایی شدن بعضی از این برنامه‌ها در سطح شهر رشت باشیم.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"