كدخبر: ۹۵۹۴
تاريخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
کاظم دلخوش اباتری :
"بسیج عمومی" تنها راه حل رفع مشکل اشتغال کشور است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به معضل بیکاری در کشور و عدم استفاده مطلوب از ظرفیت‌های داخلی برای ریشه‌کنی آن گفت: به عقیده بنده مشکل بزرگ اشتغال در کشور تنها با بسیج عمومی قابل حل است.
کاظم دلخوش اباتری  اظهار داشت: مشکل اشتغال که در طی این سال‌ها به یکی از بزرگترین معضلات جامعه تبدیل شده تنها با بسیج عمومی همه دستگاه ها، قوای سه گانه و بخش خصوصی در کشور قابل حل است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: همانطور که در عرصه جنگ تحمیلی با رویکرد بسیجی وارد میدان شده و پیروز شدیم اکنون نیز باید با همان روحیه بسیجی و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات کشور در جهت برطرف کردن این مشکل قدم برداریم.

 دلخوش با تاکید بر همکاری دستگاه‌های مختلف کشور بیان داشت: قوای سه گانه در کشور باید با برقراری تعامل مثبت و با استفاده از ظرفیت‌های فراوانی که در بخش خصوصی نهفته در جهت تقویت توان اقتصادی کشور همکاری سازنده‌ای داشته باشند.

وی در مورد جایگاه بخش خصوصی و تعاونی‌ها در اقتصاد کشور  عنوان کرد: با اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی زمینه حضور موثر تعاونی‌ها و بخش خصوصی در اقتصاد کشور به‌خوبی فراهم آمد و هم اکنون شرایط به گونه‌ای مطلوب ایجاد شده است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر زمینه برای مشارکت بخش خصوصی و تعاونی‌ها در اقتصاد به‌خوبی ایجاد شده دولت نیز بایدبا اقدامات حمایتی از توان آنان در جهت رفع اشتغال جوانان بهره گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به عدم برنامه‌ریزی‌ها اشاره کرد و ابراز داشت: در حال حاضر در کشور دچار یک عدم برنامه‌ریزی اصولی در بحث اشتغال و اقتصاد هستیم  همچنین وجود تحریم‌ها نیز تا حد بسیار زیادی میزان آسیب پذیری اقتصاد کشور را افزایش داده است.

دلخوش ضعف‌های مدیریتی در کشور را نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: وجود برخی ناکارآمدی‌های مدیریتی در بخش‌های مختلف کشور سبب شده نتوانیم در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی قدم برداشته و از تولیدات داخلی حمایت‌های لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عملکردها در حوزه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مثبت نیست گفت: وجود نوعی بی‌برنامه‌گی در کارنامه مدیریتی برخی مدیران باعث سردرگمی در اداره امور شده به نحوی که تاکنون نتوانسته‌ایم در مسیر تحقق اهداف عالیه اقتصاد مقاومتی به‌خوبی گام برداریم.

تسنیم
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"