كدخبر: ۹۵۱۲
تاريخ انتشار: ۰۸ دي ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار سیاهکل در آیین افتتاحیه راهدار خانه خشک آب :
شهرستان سیاهکل حالت یک کارگاه راه سازی را به خود گرفته / راهدار خانه خشک آب سازه پدافند غیرعامل شهرستان
ساختمان راهدار خانه خشک آب واقع در مسیر جاده سیاهکل - دیلمان که سالیان سال رها شده و بلا استفاده قرار گرفته بود، با اعتباری بالغ بر 90 میلیون تومان پس از مرمت و بهسازی با حضور فرماندار سیاهکل ، رییس سازمان حمل و نقل استان گیلان و نماینده لاهیجان و سیاهکل افتتاح و بهره برداری شد .

به گزارش " لاهیگ " به نقل از روابط عمومی فرمانداری سیاهکل ، فرماندار سیاهکل در جلسه بررسی روند افتتاح و بهره برداری از راهدارخانه خشک آب در محل فرمانداری سیاهکل ضمن ابراز خرسندی از نگاه ویژه دولت تدبیر امید به شهرستان سیاهکل ، گفت : روند توسعه منطقه سیاهکل با همکاری مدیران استانی را به جایگاهی رسانده که حداقل نیازمندی ها و رفع کمبود ها در شهرستان احساس شود .


رضا اسلامی با اشاره به اینکه شهرستان سیاهکل حالت یک کارگاه راه سازی را به خود گرفته  ، گفت : خوشبختانه پروژه های عمرانی در شهرستان سیاهکل با پیگیری مجموعه فرمانداری و همکاری نماینده لاهیجان و سیاهکل روند رو به جلو دارد .


فرماندار سیاهکل سفر دو روزه استاندار گیلان به سیاهکل را سفری بی نظیر دانست و بیان داشت :  در این سفر استاندار گیلان با دقت به پروژه های و نیازمندی های سیاهکل اشراف پیدا کرده و قول مساعدت های در تمام زمینه هایی که نیاز شهرستان برای توسعه احساس می شد از وی داشتیم .


اسلامی  راهدارخانه  خشک آب را یکی از نقاط استراتژیک در شهرستان برشمرد و گفت : این راهدار خانه  با عنایت استاندار گیلان و همکاری های ادارات کل مسکن شهرسازی ، راهداری و هلال احمر استان گیلان و فرمانداری سیاهکل  با مبلغ 90 میلیون تومان دوباره راه اندازی شد .


نماینده عالی دولت در سیاهکل در آیین افتتاحیه این راهدارخانه در ارتباط با کاربری این  واحد اداری گفت: این واحد اداری و ساختمانی که می توان آن را یک سازه پدافند غیرعامل شهرستان نیز برشمرد  ، جهت استفاده مشترک نیروی انتظامی، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و جمعیت هلال احمر  است که به جهت تامین امنیت جاده سیاهکل- دیلمان و پوشش مسیر در مواقع بحرانی بسیار حایز اهمیت خواهد بود.


در ادامه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ایی استان گیلان در آیین افتتاحیه راهدار خانه خشک آب از زحمات فرماندار شهرستان سیاهکل برای راه اندازی دوباره این راهدارخانه تشکر کرد و گفت : هدف از ایجاد این راهدارخانه حل بحران های موجود در این مسیر بوده است .


محمد رضا نازک کار با اشاره به ریزش بهمن و بسته شدن راه دسترسی این مسیر ، گفت : این راهدارخانه با فاصله 15 کیلومتری از راهدارخانه ابی نام قرار داشته و در زمان بهمن (برف سنگین ) جرء مهمترین محل استقرار نیروها برای باز شدن مسیر در کوتاه ترین زمان خواهد بود.

در ادامه شما را به دیدن گزارش تصویری " سید محمد کیایی جمالی " از جلسه و آیین افتتاح این راهدارخانه دعوت می کنیم :نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"