كدخبر: ۹۵۰۲
تاريخ انتشار: ۰۷ دي ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۴
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رئیس سازمان چای :
پرداخت 13 میلیارد و 630 میلیون ریال از مطالبات چایکاران
رئیس سازمان چای گفت: طی هفته جاری و در دو مرحله ، 13 میلیارد و 630 میلیون ریال از باقیمانده مطالبات چایکاران شمال کشور پرداخت شد.
محمدولی روزبهان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: در پی پرداخت تدریجی مطالبات چایکاران، شنبه گذشته، هفت میلیارد و 630 میلیون ریال و دیروز (سه شنبه) نیز شش میلیارد ریال از مطالبات باقیمانده چایکاران شمال کشور به حساب عابر بانک سپه آنان واریز شده که مجموع پرداختی ها بابت بهای برگ سبز تاکنون به یک هزار و 620 میلیارد ریال رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: این مبلغ بیش از 80 درصد مطالبات کشاورزان چایکاران را شامل می شود و بقیه نیز با پرداخت قدرالسهم کارخانه های چایسازی، با فروش چای تولیدی بتدریج پرداخت خواهد شد.

روزبهان یادآور شد: حدود 340 میلیارد ریال از مجموع مطالبات چایکاران شمال کشور باقی مانده است.

وی قدرالسهم دولت بابت بهای برگ سبز را 60 درصد و کارخانه های چایسازی را 40 درصد ذکر و اضافه کرد: سهم کارخانه داران چایسازی بابت برگ سبز در مجموع 810 میلیارد ریال بوده و تاکنون 320 میلیارد ریال دیگر از حساب کارخانه داران باقی مانده که بزودی پرداخت می کنند.

استان های گیلان و مازندران بین 25 تا 28 هزار هکتار باغ چای دارند که 90 درصد این باغ ها در استان گیلان واقع است. برداشت برگ سبز چای از باغ های شمال کشور در سه چین بهاره ، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه ، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می شود.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"