كدخبر: ۹۴۹۲
تاريخ انتشار: ۰۴ دي ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
در 9 ماه نخست امسال؛
بیش از 64 هزار نفر در گیلان خون اهدا کردند
سخنگوی انتقال خون گیلان با بیان اینکه 76هزار و 301 نفر در 9 ماه گذشته به پایگاه های انتقال خون گیلان مراجعه کردند، گفت: از این افراد 64 هزار و 287 نفر خون موفق به اهدای خون شدند.سخنگوی انتقال خون گیلان با بیان اینکه 76هزار و 301 نفر در 9 ماه گذشته به پایگاه های انتقال خون گیلان مراجعه کردند، گفت: از این افراد 64 هزار و 287 نفر خون موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش "لاهیگ" ،دکتر گیتی ایزدی پور، با بیان اینکه 76هزار و 301 نفر در 9 ماه گذشته به پایگاه های انتقال خون گیلان مراجعه کردند، اظهار کرد: از این افراد 64 هزار و 287 نفر خون موفق به اهدای خون شدند.

سخنگوی انتقال خون گیلان با بیان اینکه 61 هزار و 507 نفر از اهدا کنندگان خون مرد و 2هزار و 780 نفر زن هستند، افزود: 11 هزار و 144 نفر از این افراد برای نخستین بار خون اهدا کردند.

مدیر گروه پزشکی انتقال خون گیلان گفت: 35 هزار و 588 نفر مستمر بودند که نسبت به سال گذشته 35.55 درصد افزایش داشته ایم.

ایزدی پور با بیان اینکه در 9 ماهه گذشته در گروه خونی A مثبت 26 درصد رشد داشته ایم ولی هم اکنون نیاز ضروری به این گروه خونی و گروه های خونی A منفی، B  منفی وAB منفی وجود دارد.

وی از مردم نوعدوست و همیشه در صحنه گیلان خواست تا در حرکتی دیگر برای کمک به بیماران نیازمند به خون در انتقال خون گیلان و پایگاه های انتقال خون در شهرستان ها حضور یابند.

وی با بیان اینکه نیکوکاران گیلانی سال گذشته 74هزار و 807 واحد خون در گیلان اهدا کردند، تصریح کرد: گیلان به علت گردشگر پذیربودن، آمار بالای جراحی های قلب و عروق، تصادفات، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزء استان های نخست ایران از نظر مصرف فرآورده های خونی است.

ایسنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"