كدخبر: ۹۴۱۱
تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۴
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار سیاهکل:
با ویلاسازهای بدون مجوز در روستاهای سیاهکل برخورد می شود
فرماندار شهرستان سیاهکل با تأکید بر لزوم رعایت ملاحظات زیست محیطی و حفظ جنگل های هیرکانی در فعالیت های عمرانی و ساخت و سازهای روستایی گفت: باید با متخلفان ویلاسازی در روستاها به شدت برخورد شود.


به گزارش لاهیگ ،رضا اسلامی در نشستی با اعضای شوراهای روستاها و دهیاران بخش مرکزی شهرستان سیاهکل اظهار کرد: در برخورد با خوش نشینان و کسانی که از شهرهای بزرگ برای ویلاسازی به روستاهای این شهرستان می آیند باید در صدور پروانه ساخت ملاحظات زیست محیطی کاملا رعایت شود.

وی خاطرنشان کرد: روستاهای سیاهکل نباید موضوع خوش نشینان و ویلاسازی شود و هیچ ویلا و ساخت و سازی نباید به سفارش افراد و ارگان یا سازمان خاصی انجام گیرد که با اینگونه موارد به شدت برخورد خواهدشد.

فرماندار شهرستان سیاهکل گفت: روستاها نباید محلی برای ویلاسازی شوند بلکه باید توسعه و عمران و آبادی روستاها باید با رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال همراه باشد.

اسلامی تصریح کرد: توسعه و ساخت و سازها در شهرستان سیاهکل نباید خارج از نگاه محیط زیستی و جنگل های هیرکانی دیده شود و این دو باید رعایت شده و به همین دلیل برخی ادارات خصوصا جنگلبانی و محیط زیست در این شهرستان به عنوان ادارات پرتنش محسوب می شوند.

وی در عین حال از مسئولان این دو اداره خواست نهایت همکاری را با دهیاران روستا داشته باشند و در زمینه افراد روستایی که می خواهند سند زمین خود را بگیرند کمک کنند.

نماینده عالی دولت درسیاهکل گفت: دهیاران و شوراها باید در بحث اشتغال روستا بسیار کوشا باشند و این کار را از طرح های کوچک شروع کنند که مجموعه فرمانداری پشتیبان آن ها خواهد بود و باید کاری کنید که سطح تراز درآمد مردم روستا بالا برود و نباید در این شهرستان فقیر وجود داشته باشد.

اسلامی ابراز کرد: در سفر آینده استاندار به شهرستان باید نیازهای روستاها مشخص شده و با مشخص شدن آنچه که برای مردم حائز اهمیت است اولویت داده شود و در برنامه ها ابتدا باید اشتغال و بعد فعالیت های عمرانی تقدم داشته باشد.

شهرستان سیاهکل با حدود ۵۰هزار نفر جمعیت در شرق شهرستان رشت قرار دارد که جنگل های هیرکانی در محدوده این شهرستان واقع شده است و روستاهای این شهرستان معمولا در حاشیه این جنگل ها قرار دارند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"