كدخبر: ۹۳۹۶
تاريخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار لاهیجان :
دستگاه های اجرایی با نگاه ویژه به مشکلات معلولان رسیدگی کنند
ظهر روز یکشنبه 12 آذرماه همزمان با روز جهانی معلولان تعدادی از معلولین شهرستان با فرماندار لاهیجان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لاهیجان ، فرماندار لاهیجان در این دیدار عنوان کرد: هرچقدر مشکلات معلولین و جانبازان در بین مسئولین مطرح گردد باز هم درک آن دشوار میباشد و به همین جهت دیدارهای متعدد ماهانه برای بررسی مشکلات این عزیزان در شهرستان تدارک دیده شده است.

سید محمد احمدی افزود:معلولیت جسمی نباید مانعی برای حضور در جامعه و فعالیتهای اجتماعی گردد چرا که معلولین در بسیاری از موارد از دیگر افرادها مثمر ثمرتر در جامعه فعالیت می کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توانمندی های معلولین گفت: انسان موجودی است که هم دارای بعد جسمانی است و هم ساحت روحانی دارد، آنچه نقش بسزائی در ساخت شخصیت انسان دارد بعد روحانی اوست ، خود جسم نمی تواند مانع توانمندی ها باشد که نمونه بارز آن در عرصه های علمی و پژوهشی و ... توسط معلولین دیده می شود.

وی ادامه داد: باید تمامی شرایط برای شکوفا شدن استعدادهای معلولین فراهم شود که در شهرستان لاهیجان وضعیت مناسبی در خصوص رسیدگی به وضعیت معلولان به ویژه مناسب سازی اماکن، معابر و مسائل دیگر که در قانون جامع معلولان دیده شده دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان افزود: دولت دوازدهم قدم های مناسبی در تسهیلات مشاغل خانگی برداشته است که خانواده های معلولان میتوانند از این فرصت برای مشاغل خرد اقدام نمایند.

احمدی در پایان به ارائه خدمات به جامعه معلولین پرداخت و گفت: کوچکترین کوتاهی در کارگشایی این قشر عزیز پذیرفته نیست. دستگاه های اجرایی  به مسایل و مشکلات افراد معلول با نگاه ویژه رسیدگی کنند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"