كدخبر: ۹۳۱۲
تاريخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار لاهیجان :
لزوم اقدام اساسی در سطح ملی برای دفع زباله
فرماندار شهرستان لاهیجان گفت: شش میلیارد و 500میلیون ریال برای ساماندهی بهداشتی زباله در جایگاه جدید پسماند شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در روستای تموشل اختصاص داده شد.


به گزارش " لاهیگ " ، سید محمد احمدی عصر روز یکشنبه در جلسه ساماندهی جایگاه زباله شهرستان های لاهیجان و سیاهکل اظهارداشت: این مبلغ در اختیار شهرداری لاهیجان قرار می گیرد تا بتواند با همکاری منابع طبیعی و محیط زیست مکان جدیدی تهیه و با دیوار کشی و دیگر اقدامات از ورود شیرابه ها به اراضی اطراف و جنگل جلوگیری شده و نسبت به دفع بهداشتی زباله اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه این تنها شهرستان لاهیجان نیست که با مشکل زباله دست به گریبان است بلکه استان های شمالی کشور با معضلی به نام زباله درگیر هستند، خاطرنشان کرد: با اشباع شدن جایگاه فعلی زباله لاهیجان این مکان جوابگوی حجم ورودی زباله ها نیست و باید جایگاه جدیدی به مساحت چهار هکتار برای دفع زباله ها در نزدیکی همان محل با همکاری کارشناسان اداره کل منابع طبیعی، محیط زیست و مدیریت پسماند استانداری گیلان تهیه شود تا زباله ها در مکان مناسبی دفع شوند.

وی با موقت خواندن تعیین جایگاه جدید پسماند لاهیجان تاکید کرد: باید اقدام اساسی در سطح ملی برای دفع زباله در سطح استان و شهرستان اندیشیده شود.

احمدی تصریح کرد: روزانه زباله شهرستان لاهیجان ، سیاهکل و زباله شهرهای چاف و چمخاله شهرستان لنگرود به میزان حدود 150تن در این مکان ریخته می شوند.

وی اظهارداشت: محل دفع زباله لاهیجان حدود 27سال است که به عنوان مرکز پسماند فعالیت دارد و این حجم از زباله مردم روستاهای اطراف آن را در مضیقه قرار داده است و از نظر بهداشتی مشکلات را در پی داشته است که باید هرچه سریعتر در این زمینه اقدام شود.

فرماندار لاهیجان گفت: مساحت زمین زباله قبلا 13هکتار بود که هشت هکتار آن با ساخت زندان در اختیار زندان قرار گرفت و عملا از پنج هکتار آن به عنوان محل زباله استفاده می شود.

جلسه ساماندهی پسماند شهرستان لاهیجان به ریاست فرماندار با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان ، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استانداری گیلان، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان ، نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسوولان شهرستان و اعضای شوراها و دهیاری روستاهای حاشیه جایگاه دپوی زباله در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"