كدخبر: ۹۲۸۹
تاريخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار لاهیجان:
آسیب های اجتماعی بیکاری ،اعتیاد و بدحجابی مشکل عمده شهرستان لاهیجان
بیکاری اعتیاد و بدحجابی سه آسیب اصلی شهرستان لاهیجان هستند که برای اشتغال شورای اقتصاد مقاومتی در این شهرستان فعال شده است و طرح های گردشگی و صنعتی را دنبال می کندبه گزارش لاهیگ :سید محمد احمدی در جلسه کار گروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان گفت:آسیب های اجتماعی بیکاری ، اعتیاد و بدحجابی مشکل عمده شهرستان لاهیجان محسوب می شوند که نقشه راه مقابله با آنها در دستور کار قرار گرفته است.

مقام عالی دولت در شهرستان اظهار داشت:بیکاری اعتیاد و بدحجابی سه آسیب اصلی شهرستان لاهیجان هستند که برای اشتغال شورای اقتصاد مقاومتی در این شهرستان فعال شده است و طرح های گردشگی و صنعتی را دنبال می کند و این گروه توانسته است از 600میلیارد تومان اعتبارات استانی 30میلیارد تومان را جذب نماید. 

به گفته وی با تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی مقدمات ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در شهرستان فراهم است و همه باید در این زمینه همکاری نمایند تا راه حل های بهتری برای آسیب های اجتماعی در شهرستان لاهیجان ابتدا برای اشتغال و بیکاری و سپس مواد مخدر و در مرحله بعد برای بدحجابی ارایه شود. 

فرماندار لاهیجان خاطرنشان کرد:مبارزه با اعتیاد در شهرستان جدی است و ورود مواد افیونی به داخل کشور زیاد است و باید جلوی ورود این پدیده شوم گرفته شود و مراقبت های خانواده ها نسبت به فرزندان افزایش یابد. 

وی بر اهمیت کارگروه فرهنگی و اجتماعی در شهرستان تاکید کرد و یادآورشد: مهمترین از جلسه این کارگروه در شهرستان وجود ندارد و همه مسئولان ذیربط باید با حضور در آن در جهت حل مشکلات و آسیب های اجتماعی نقش داشته باشند زیرا مسایل اجتماعی به کل جمعیت 167هزار نفری شهرستان و 180روستای شهرستان ارتباط دارد. 

ایشان افزودند: بسیاری از مشکلات و آسیبهای اجتماعی و اقتصادی ناشی از ساختار کشوری است که شهرستان به تنهایی توان مقابله با آن را ندارد مثل تورم،رکود و رشد اقتصادی که از کشور تاثیر پذیر است.

وی نقش خانواده ها در این زمینه را بسیار مهم و اساسی دانست و اظهارداشت: باید جلوی آشفتگی ها و نابسامانی های خانواده ها گرفته شود و در مبارزه با اعتیاد و معضل بیکاری رسانه های گروهی و فضای مجازی می توانند کمک شایانی داشته باشند. 

فرماندار لاهیجان همچنین به اهمیت عوامل شخصیتی، فردی و اجتمماعی در خصوص آسیب های اجتماعی اشاره کرد و بر فعال کردن سامانکده اجتماعی توسط شهرداری در ارتباط با ساماندهی آسیب های اجتماعی تاکید کرد. 

احمدی گفت:نقش آموزش و پرورش در این زمینه برجسته است و همه هجمه ها از جهات مختلف متوجه آن است و بیشترین وظیفه اداره آموزش و پرورش علاوه بر آموزش مراقبت از دانش آموزان است. 

وی افزود: سواد آموزی در ایران به پایان نرسیده است و باید تلاش کرد براساس استانداردهای یونسکو برای ارتقای آموزش تمام توان خود را بکار ببریم و تصور نکنیم که سواد آموزی تمام شده است.

وی اظهارداشت: به دلیل گردشگر پذیربودن شهرستان لاهیجان بی حجابی یکی از دغدغه های این شهرستان است که برای این کار نیاز به کار فرهنگی است که توسط آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کارگروه های خوبی در این زمینه تشکیل شده است. 

در این جلسه همچنین با اعلام آمادگی شهرستان برای برگزاری با شکوه روز ضداستکباری 13آبان گفته شد دانش آموزان و دانشجویان برای برگزاری این روز آماده هستند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"