كدخبر: ۹۲۲۳
تاريخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۱
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار لاهیجان:
60میلیارد ریال خسارت وارد شده بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب
طبق برآورده های کارشناسی در بارندگی شانزدهم و هفدهم شهریور ماه 250میلیارد ریال در بارندگی و سیلاب هفته گذشته نیز 60میلیارد ریال بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب به شهرستان لاهیجان خسارت وارد شده است.


60 میلیارد ریال بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب به شهرستان لاهیجان خسارت وارد شده است.


به گزارش "لاهیگ" : سیدمحمد احمدی فرماندار شهرستان عصر شنبه در جلسه ستادبحران لاهیجان گفت: طبق برآورده های کارشناسی در بارندگی شانزدهم و هفدهم شهریور ماه 250میلیارد ریال در بارندگی و سیلاب هفته گذشته نیز 60میلیارد ریال بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب به شهرستان لاهیجان خسارت وارد شده است.

مقام عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: این خسارت ها به منازل مسکونی مردم، جاده، راه و پل ها وارد شده و برخورد دستگاه لایروبی در روستای دیزبن در جاده لاهیجان به لنگرود نیز موجب خسارت به فیبرنوری و تخریب لوله گاز شد که قطع گاز خانوارهای منطقه را در پی داشت که در اسرع وقت نسبت به ترمیم آن اقدام شد.

فرماندار اظهارداشت: میزان بارندگی در لاهیجان در مرحله اول (شهریور ) 284میلیمتر و هفته گذشته 190میلیمتر بارندگی بوده است.

سید محمد احمدی تصریح کرد: در این شهرستان کمبود ماشین آلات وجود دارد که با تامین این ماشین آلات می توان در هنگام بحران و حوادث به موقع وارد عمل شد و مشکل مردم را رفع و از خسارت بیشتر جلوگیری کرد.

وی یکی از این مشکلات را پل هایی دانست که از قبل به گونه ای ساخته شده است که ظرفیت خروج آب های سیل آسا را ندارد و گاهی نیز گرفتگی پشت این پل ها موجب ماند آب و با سیلابی شدن موجب خسارت می شوند.

وی یادآورشد: در دو باران سیل آسای آخیر بیشترین تلاش مصروف این شد که جاده اصلی لاهیجان به لنگرود و کمربندی لاهیجان که به عنوان شاهراه محسوب می شوند باز نگهداشته شوند.

فرماندار شهرستان لاهیجان با انتقاد به انتشار اخبار در بعضی سایت ها گفت: انعکاس اخبار در برخی سایت ها و رسانه ها در مورد امداد رسانی مسوولان به گونه ای بود که شائبه ای پیش می آید و در این اخبار رعایت اصل وجدان و اصول حرفه ای عمل نمی شود.

وی در پایان این جلسه اظهارداشت: باید این رسانه ها توجه کنند اگر در برخی موارد هنگام امداد رسانی مشکلی وجود داشته به دلیل نبود ابرازهای لازم بوده است درحالی که مدیران با تمام تلاش و با وجود کمبودها به کمک مردم رفته و آنچه که لازم بوده است انجام داده اند.

وی با تاکید بر لزوم نقدهای منصفانه رسانه ها ادامه داد: ما نظریه ها و پیشنهادهای فنی صاحب نظران را نه تنها می پذیریم بلکه برای مقابله با بحران به آن عمل خواهیم کرد.

جلسه ستاد بحران شهرستان لاهیجان عصر شنبه با حضور فرماندار لاهیجان، سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان ، معاون شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان وتعدادی از مسئولین ادارات شهرستان در محل کار فرماندار لاهیجان تشکیل شد و مشکلات و خطرات ناشی از بحران شهرستان مورد نقد و بررسی قرار گرفت تا در بارندگی ها و سیلاب های بعدی نسبت به رفع این موانع اقدام شود.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"