كدخبر: ۹۲۱۵
تاريخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار لاهیجان:
خسارت عمده ایی به شهرستان وارد نشد
بارندگی شدید در لاهیجان از شب گذشته، موجب بالاآمدن آب های سطحی در برخی خیابان ها شده که تاکنون با کنترل و حضور مدیران در مناطق بحرانی ، از وارد آمدن خسارت های عمده جلوگیری شده است.به گزارش "لاهیگ" ; فرماندار شهرستان اعلام کرد: بارندگی شدید در لاهیجان از شب گذشته، موجب بالاآمدن آب های سطحی در برخی خیابان ها شده که تاکنون با کنترل و حضور مدیران در مناطق بحرانی ، از وارد آمدن خسارت های عمده جلوگیری شده است.

سید محمد احمدی افزود: از دوشنبه تاکنون در شهر لاهیجان 150 میلیمتر باران باریده و این بارندگی با شدتی که از شب گذشته داشت؛ موجب بالاآمدن سطح آب در برخی خیابان ها و معابر عمومی و طغیان برخی رودخانه های این شهرستان شده است.

وی اظهار داشت: با شدت گرفتن بارندگی از شب گذشته، ستاد بحران شهرستان در اولین ساعات کاری امروز ، تشکیل جلسه داد و نیروهای این ستاد با استقرار در مناطق بحرانی همچون روستاهای دیزبن و کمربندی لاهیجان، نسبت به مدیریت اوضاع و رفع موانع آبگرفتگی اقدام کردند.

احمدی تصریح کرد: بر اساس پیش بینی های چند روز قبل هواشناسی اعضای ستاد بحران شهرستان لاهیجان از قبل آماده باش بودند و نیروهای امدادی ، شهرداری های لاهیجان و رودبنه و امکانات و دستگاه های بخش خصوصی در خدمت مردم و شهروندان هستند و به محض ایجاد مشکل ، مسئولان نیز با حضور در مناطق نسبت به رفع موانع اقدام می کنند.

وی یادآور شد: برغم بالا آمدن آب و گرفتگی برخی از معابر در شهر لاهیجان و ایجاد مشکل در رفت و آمد شهروندان، تاکنون خسارت عمده ای به این شهرستان گزارش نشده و برخی موانع جزئی نیز درحال رفع شدن است.

رئیس اداره هواشناسی لاهیجان نیز اعلام کرد: از ابتدای شروع سامانه بارشی از روز دوشنبه تاکنون در شهر لاهیجان 150میلیمتر باران باریده که حدود 90میلیمتر آن از ساعت 21و 30دقیقه دیشب تا ساعت 15و 30دقیقه بعد از ظهر امروز (چهارشنبه ) بوده است.

رضا موید ناصری افزود: دمای هوا در شهر لاهیجان نیز تغییرات چندانی نداشته که از دیروز تا عصر امروز بین 14 تا 15درجه سلسیوس در نوسان است.

وی یادآور شد: این وضعیت تا صبح فردا (پنجشنبه) ادامه دارد و فردا کاهش یافته و هنگام عصر ، قطع بارندگی خواهیم داشت و روز جمعه نیز افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"