كدخبر: ۹۱۵۹
تاريخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
شهردار لاهیجان:
گنجایش محل دفن زباله در تموشل تمام شده است/ تموشل بعدی کجاست؟
سئوال دیگر این است که چرا بعد از تغییر در شورای شهر و روی کار آمدن شورای پنجم، هر روز شهردار محترم به‌جای حل مشکلات، شروع به تذکر دادن مشکلات کرده است؟
شهردار لاهیجان گفت: محل فعلی دفن زباله لاهیجان واقع در منطقه تموشل پس از 30 سال استفاده، گنجایش پذیرش زباله‌ها تا چهار ماه دیگر را نخواهد داشت و نیاز به محل جدید است.
سعيد آگشته در گفت‌وگو با "لاهیگ" خاطرنشان کرد: اگر دستگاه‌های مسئول نسبت به تخصیص زمین در ابعاد چهار هکتار با شهرداری همکاری نکنند، شهرستان لاهیجان با یک بحران زیست محیطی جدی روبه‌رو خواهد شد.
وي یادآور شد: 30 سال است که زباله‌های شهرستان‌هاي لاهیجان و سیاهکل در این محل ریخته می‌شود و ظرفیت این مکان پر شده ست و باید هرچه سریع‌تر اقدامی در این‌باره صورت گیرد.
شهردار لاهیجان گفت: هم‌اکنون روزانه ۲۰۰ تن زباله در این محل دفن می‌شود که یکصد تن آن مربوط به شهر لاهیجان است.گفتني است، پيش از اين شهردار لاهیجان در همایش روز لاهیجان در تهران در 25 شهریور 1395 از انعقاد تفاهم‌نامه بین سرمایه‌گذار خارجی و شهرداری لاهیجان برای احداث اولین نیروگاه تولید برق از زباله به ظرفیت ١۵٠ تن در روز و به ارزش ٣۵ میلیون دلار در محل دپوي زباله لاهیجان (روستای تموشل) خبر داده بود. این درحالی است که مخالفت‌های فعالان محیط زیست، شهروندان و متخصصان با رها کردن زباله در این روستاي سرسبز و ضربه به اکوسیستم منطقه همواره وجود داشته است.
سئوال اول از خود جناب شهردار است که وقتي اکثر طرح‌های روز لاهیجان به‌صورت نیمه‌کاره درحال اجراست، در مورد تولید برق از زباله چه کرده‌اید؟ و آیا وظیفه شهرداری نیست که تدبیری برای دفن زباله‌ها بیاندیشد؟
سئوال دیگر این است که چرا بعد از تغییر در شورای شهر و روی کار آمدن شورای پنجم، هر روز شهردار محترم به‌جای حل مشکلات، شروع به تذکر دادن مشکلات کرده است؟
سئوال دیگر این‌كه مسئولان شهری، اعم از شوراي شهر و شهردار فریادهای فعالان محیط زیست را در سال‌های گذشته نشنیدند که هر سال اعلام می‌کردند ظرفیت این محل پر شده است و حال مسئولان را چه شده که این تذکر را به شهروندان اعلام می‌کنند و چه محل جدیدی را درنظر دارند که تموشلی جدید بسازند؟
امیدواریم نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شوراي اسلامي، فرمانداران دو شهرستان و دیگر مسئولان ارشد شهرستان و استان با ورود به این مسأله، تدبیری جدی برای زباله‌های شهرهای اطراف تموشل بیاندیشند تا تموشلی جدید افتتاح نشود.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"