كدخبر: ۹۱۵۴
تاريخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
استاندار گیلان:
حل مشکل آلودگی تالاب انزلی ورودخانه های رشت نیازمندحمایت دولت است
استاندار گیلان در حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواستار حمایت دولت برای رفع مشکلات پسماند استان، رفع آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت و تالاب انزلی شد.

استاندار گیلان در حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواستار حمایت دولت برای رفع مشکلات پسماند استان، رفع آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت و تالاب انزلی شد
.
به گزارش "لاهیگ" ، محمدعلی نجفی در جلسه هماهنگی برنامه‌های توسعه، اشتغال و تولید استان گیلان که ظهر شنبه با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در رشت برگزار شد با اشاره به مشکلات بیکاری، کمبود منابع مالی واحدهای تولیدی صنعتی استان و محدود بودن اختیارات مدیران بانک ها در گیلان اظهار کرد: گیلان با وجود اینکه طی دو سال اخیر توانسته از نرخ بیکاری خود بکاهد اما فارغ التحصیلان بیکار متعددی دارد که نشان می دهد معضل بیکاری در این استان از اصلی ترین مشکلات گیلان است.

استاندار گیلان با بیان اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استان نیازمند تسهیلات بانکی هستند افزود: برای توسعه طرح های شیلاتی از جمله پرورش ماهی در قفس و تولید خاویار و همینطور  طرح های روستایی که منجر به ارتقای تولیدات روستائیان می شود برخورداری از تسهیلات بانکی غیرقابل اجتناب است که این مهم متاسفانه از محدوده اختیارات بانک ها در استان خارج است و عملا شاهد حمایت ضعیف برخی از بانک ها در حوزه تولید استان هستیم.

وی مطالبات بالای پیمانکاران از دستگاه های دولتی را یکی دیگر از مشکلات گیلان عنوان کرد و گفت: پرداخت نقدی در کنار توزیع اسناد خزانه از خواسته های پیمانکاران پروژه های عمرانی گیلان است.

نجفی همچنین مشکلات پسماند و زباله گیلان را یکی از مهمترین مشکلات استان دانست و افزود: حوزه پسماند در کنار احیای دو رودخانه زرجوب و گوهررود و همینطور احیای تالاب انزلی از جمله مهمترین مشکلات گیلان است که باید به صورت ملی به آن ها نگریسته شود.

وی تاکید کرد: مدیریت پسماند، احیای دو رودخانه الوده رشت و همینطور تالاب انزلی از توان استان خارج است و کمک و حمایت در سطح ملی را می طلبد.

استاندار گیلان تصریح کرد: ظرفیت های گردشگری گیلان در کنار بهره مندی از اقتصاد دریامحور با وجود افزایش درآمد و اشتغالزایی که برای گیلان و گیلانی ها به ارمغان می آورد هنوز در گیلان به نحو مطلوب عملیاتی نشده است و این مهم نیازمند حمایت دولت است.

مهر
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"