كدخبر: ۹۱۵۲
تاريخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
به همت اداره اوقاف و امورخیریه لاهیجان و سیاهکل :
احیاء سنت حسنه علم واچینی پس از 30 سال
حجت السلام بازدار با اشاره برگزاری این همایش پس از 30 سال به همت اداره اوقاف و امور خیریه و هیات امنا بقعه ابراهیم تورار ، گفت : مراسم سنتی علم واچینی در روستای جلیسه با حضور 3000 نفر برگزار شد و از زائرین پذیرایی ناهار شد.


باحضور نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل ، فرماندار شهرستان سیاهکل ، رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان و سیاهکل  و مردم عزادار مراسم علم واچینی در بقعه متبرکه آقا سید ابراهیم تورار جلیسه پس از 30 سال احیا شد

به گزارش " لاهیگ " حجت السلام بازدار با اشاره برگزاری این  همایش پس از 30 سال به همت اداره اوقاف و امور خیریه و هیات امنا بقعه ابراهیم تورار ، گفت : مراسم سنتی علم واچینی در روستای جلیسه با حضور 3000 نفر برگزار شد و  از زائرین پذیرایی ناهار شد.

مهدی بازدار  سنت مجمع دهی در این مراسم توسط مردم محلی را از جلوه های زیبا این مراسم دانست و گفت : هدف اداره اوقاف از برگزاری دوباره این سنت پسندیده و کهن بعد از سی سال پاسداشت سنت های حسنه و زیبای مردم دین دار و ولایتمدار گیلان بوده که خوشبختانه این امر در زمان بنده و با همیاری همکاران و هیات امنا به خوبی مسجل شد.

رییس اوقاف و امور خیریه لاهیجان و سیاهکل در پایان از نماینده محترم شهرستان لاهیجان و سیاهکل ، فرماندار سیاهکل جهت قول همکاری برای  تسهیل فعالیت های عمرانی تشکر کردند.

مراسم علم واچینی در روز شهادت امام جعفر صادق در 
بقعه ابراهیم تورار جلیسه برگزار گردید.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"