كدخبر: ۹۱۵۱
تاريخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار لاهیجان:
کشاورزی جزو نقاط قوت لاهیجان به شمار آید
باید علاوه بر تولید محصولات کشاورزی در زمینه فراوری این محصولات نیز برنامه ریزی داشته باشیم.


فرماندار لاهیجان با تاکید بر اینکه کشاورزی باید جزو نقاط قوت شهرستان لاهیجان به شمار آید، گفت: باید علاوه بر تولید محصولات کشاورزی در زمینه فراوری این محصولات نیز برنامه ریزی داشته باشیم.

به گزارش "لاهیگ"،مهندس سید محمد احمدی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان لاهیجان،اظهار کرد:باید سازمان چای برای احیای 2 هزار هکتار از باغات بلا استفاده چای و مرکز توسعه نوغانداری نیز سهم خود در توسعه برنامه های کشاورزی و احیای صنعت ابریشم این شهرستان را اعلام کنند و در این راستا برنامه های مدون و کاربردی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در کشاورزی نگاه باید حرفه ای باشد، افزود: لاهیجان اولین شهرستانی است که در آن شورای کشاورزی تشکیل شده است و ظرفیت های زیادی در آن وجود دارد که باید از این ظرفیت ها برای تولید و اشتغال بهره برداری شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه کشاورزی باید جزو نقاط قوت شهرستان لاهیجان به شمار آید،گفت:باید علاوه بر تولید محصولات کشاورزی در زمینه فراوری این محصولات نیز برنامه ریزی داشته باشیم.

فرماندار لاهیجان ادامه داد:با توجه به پتانسیل های لاهیجان، سه محور توسعه کشاورزی، گردشگری و صنعت را تعریف کرده ایم که هرکدام جایگاه ویژه‌ایی‌ برای توسعه شهرستان دارند و پرداختن حول این سه محور موجب بالا رفتن تار نمای لاهیجان خواهد شد.پ

رئیس شورای کشاورزی شهرستان لاهیجان افزود:لاهیجان با 23 هزار هکتار شالیزار 10 درصد از زمین ‌های کشاورزی استان را داراست.مدیران مربوطه توجه داشته باشند که آبرسانی به موقع علاوه بر بالا بردن راندمان رشد محصولات کشاورزی در کشت دوم هم نیز موثر خواهد بود.

وی به یکی دیگر از ظرفیت ها و توانمندی های بخش کشاورزی در سطح شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد:با فعال شدن شیلات می توانیم گام های موثری در بالا بردن مصرفی سرانه مردم در پروتئین از جمله ماهی برداریم زیرا یکی از امتیازات شهرستان داشتن 10 کیلومتر ساحل دریا علاوه بر استخر پرورش ماهی است.اداره شیلات نیز باید برنامه های خود را برای استفاده از این ظرفیت ها اعلام کند.

ایسنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"