كدخبر: ۹۱۴۹
تاريخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
استاندار گیلان:
همه قوا باید در رفع بیکاری به کمک دولت بیایند
استاندار گیلان با اشاره به تاثیر بیکاری در بروز ناهنجاری های اجتماعی گفت: همه قوا باید در رفع بیکاری به کمک دولت بیایند و نقش خود را در اشتغالزایی ایفا کنند.استاندار گیلان با اشاره به تاثیر بیکاری در بروز ناهنجاری های اجتماعی گفت: همه قوا باید در رفع بیکاری به کمک دولت بیایند و نقش خود را در اشتغالزایی ایفا کنند.

به گزارش "لاهیگ"، محمدعلی نجفی در همایش گرامیداشت هفته بهزیستی در گیلان که پیش از ظهر سه شنبه با حضور سازمان های مردم نهاد، خیرین و توانبخشان این حوزه برگزار شد، با تقدیر از تلاش این فعالان برای کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان اظهار کرد: فعالیت افرادی که برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و توان خواه در حوزه های مختلف فعالیت می کنند انسان های ارزشمندی هستند.

وی با اشاره به تاثیر اعتیاد بر زندگی خانواده ها افزود:تاثیر سخت و دردناکی که اعتیاد بر روی خانواده ها می گذارد، گاهی اوقات توسط برخی مسئولان و مدیران بهخوبی درک نمی شود در حالی که همه مدیران در همه نهادها موظف هستند همه امکانات را برای مبارزه با این بیماری و اشاعه آن در سطح استان بکار گیرند.

استاندار گیلان تاکید کرد: نباید بهزیستی را در انجام مسئولیت هایش تنها گذاشت و حل مشکلات اجتماعی در استان باید از سوی همه نهادها و مدیران و دستگاه ها مورد پیگیری باشد.

نجفی در ادامه با اشاره به معضل بیکاری گفت: دولت گام هایی را برای اشتغالزایی برداشته است و استان توانسته طی سه سال اخیر از رتبه پنجم در نرخ بیکاری، به رتبه بیست و دوم در سطح کشور برسد اما هنوز تا حل کامل معضل بیکاری که ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی است، فاصله داریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نباید تنها از دولت انتظار داشت که نسبت به اشتغالزایی اقدام کند افزود: در رفع بیکاری همه نهادها و ارگان ها باید مشارکت کنند.

وی تصریح کرد: عده ای فقط تماشاگر هستند و انتقاد می کنند در حالی که همه قوا باید در حوزه رفع بیکاری سهم خود را ایفا کنند.

نجفی ادامه داد: بسیاری از زمین های سطح استان در اختیار بنیادها و سازمان های  غیردولتی است که برای ایجاد اشتغال باید وارد میدان شده و به یاری دولت بیایند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اشتغالزایی جوانان، دغدغه اصلی دولت و استان است گفت: به جد به دنبال ایجاد اشتغال در استان هستیم تا مانع از بروز ناهنجاری های ناشی از بیکاری در سطح استان باشیم.

مهر
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"