كدخبر: ۹۱۴۳
تاريخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرمانده انتظامی گیلان:
جاده های غیراستاندارد از مشکلات روستاهای استان است
فرمانده نیروی انتظامی گیلان جاده‌های غیراستاندارد را یکی از مشکلات بزرگ بسیاری از روستاهای استان دانست و گفت:‌ باید هر چه در توان داریم، برای حل این معضل انجام بدهیم.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان جاده‌های غیراستاندارد را یکی از مشکلات بزرگ بسیاری از روستاهای استان دانست و گفت:‌ باید هر چه در توان داریم، برای حل این معضل انجام بدهیم.

به گزارش "لاهیگ" ، سردار محمدرضا میرحیدری در همایش تخصصی انتظامی ترافیکی دهیاران با پلیس در رشت ، با بیان اینکه دهیاران صادقانه و مجدانه تلاش می‌کنند تا از فضای پاک روستاها محافظت کنند، افزود: نقش دهیارها به عنوان نماینده حاکمیت در روستاها برای برقراری نظم و امنیت برجسته است. 

وی ادامه داد: ‌سطح توقع مردم روستا به مراتب کمتر از مردم شهر بوده و غفلت در زمینه خدمت رسانی به این مردم مظلوم ، هرگز قابل گذشت نیست. 

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه مشکلات روستاها یک‌شبه برطرف نخواهد شد، خاطرنشان کرد: تعامل پلیس با دهیارها می‌تواند گام های مهمی در جهت کاهش مشکلات باشد. 
سردار میرحیدری با بیان اینکه قرار گرفتن در جایگاه دهیار، مسئولیت آور است، اظهار داشت: شیفتگی برای خدمت به جای تشنگی برای قدرت، موجب خواهد شد که این مسئولیت بدون کوتاهی انجام شود. 

وی با اشاره به موفقیت پلیس گیلان در کاهش چشمگیر آمار تلفات تصادفات روستایی تصریح کرد: فرهنگ سازی ترافیکی باید در مساجد و مدارس روستایی جدی تر دنبال شود و این فرهنگ سازی آثار مثبت اقدامات پلیس را نسبت به گذشته نمایان تر خواهد کرد. 

سردار میرحیدری با تصریح بر اینکه پلیس مخالف برخورد قهری است، گفت:‌ برای آسیب ندیدن دیگران، پلیس باید به وظیفه‌اش برای رعایت قوانین عمل کند. 

بر اساس آخرین تقسمیات کشوری، استان گیلان دارای 16 شهرستان، 52 شهر، 43 بخش، 109 دهستان و 2 هزار و 583 پارچه آبادی دارای سکنه است.

۱۰ هزار و ۶۲۸ کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان، هشت هزار و ۷۸۷ کیلومتر راه روستایی ، یک هزار و ۱۳۳ کیلومتر راه فرعی، ۳۱۱ کیلومتر راه اصلی، ۳۴۴ کیلومتر بزرگراه و ۵۳ کیلومتر آزادراه است. 
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"