كدخبر: ۹۱۳۴
تاريخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۱
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
معاون امور عمرانی استانداری گیلان:
تعرفه برق گیلان جزء مناطق3 گرمسیری نمی‌شود
در سال 87 با توجه به گرمای هوا توانستیم تعرفه برق گیلان را از حالت معمولی به مناطق گرمسیری 4برسانیم ،اما تبدیل این تعرفه به مناطق 3گرمسیری وجود ندارد.
معاون امور عمرانی استانداری گیلان گفت:تبدیل تعرفه برق گیلان از مناطق گرمسیری 4به جزء مناطق گرمسیری 3 امکان پذیر نیست.

به گزارش "لاهیگ" ، حجت شعبانپور گفت:با وجود وضعیت شبکه و گرمای هوا،از همه مردم تقاضا می‌شود در پیک مصرف برق صرفه‌جویی را در راس امور زندگی خود قرار دهند.

وی افزود:باید استفاده از وسایل سرمایشی در این روزهای گرم مدیریت شود و درجه کولرها به گونه درست تنظیم شوند.

معاون امور عمرانی استانداری گیلان در خصوص امکان تغییر تعرفه برق گیلان از مناطق گرمسیری مناطق 4به 3گفت:در سال 87 با توجه به گرمای هوا توانستیم تعرفه برق گیلان را از حالت معمولی به مناطق گرمسیری 4برسانیم ،اما تبدیل این تعرفه به مناطق 3گرمسیری وجود ندارد.

وی تصریح کرد:برای اینکه استانی در کشور ازتعرفه برق مناطق 3گرمسیری بهره‌مند شود،باید میانگین درجه گرمای هوای آن طی دو ماه به طور میانگین بیش از 40درجه باشد و این درجه هوا در گیلان حاکم نمی شود.

شعبان‌پور با بیان اینکه در سال گذشته سه برف سنگین مواجه بودیم که بیش از 20میلیارد تومان خسارت بر استان وارد شد و شبکه های برق آسیب دیدند،خاطر نشان کرد:در برنامه 5ساله برق گیلان مقرر شده است تا سال 1400استان ما از شبکه توزیع برق ایمن برخوردار شود. 

وی تصریح کرد:این برنامه ریزی 5ساله برای تغییر وضعیت شبکه های برق در استان شروع شده است و تاکنون 360کیلومتر کار انجام شده است و بنا داریم تا پایان سالجاری هزار کیلومتر کابل خود نگه‌دار را جایگزین کابل های موجود کنیم.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"