كدخبر: ۸۹۵۴
تاريخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار لاهیجان :
همه نگاه ها در جهان به انتخابات ایران است
همه نگاه ها در جهان به انتخابات ایران است تا میزان مشارکت مردم را ارزیابی کنند.

سید محمد احمدی روز یکشنبه در گردهمایی توجیهی کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر لاهیجان افزود: همه دنیا نگاهشان به رخداد مهم 29 اردیبهشت ماه است تا ببینند که آیا این انتخابات بصورت حداکثری برگزار می شود و یا شرکت مردم در آن کمرنگ است تا تبلیغات منفی برعلیه حضور مردم ادامه دهند.

به گزارش "لاهیگ" ، وی خطاب به نامزدها افزود: همه نامزدها باید بدانند که انتخاب شدن در الویت دوم قرار دارد و الویت اول برای کشور ما حفظ نظام جمهوری اسلامی و بقای آن است و امروز ما اینجا جمع شده ایم تا وظایف قانونی هم را به همدیگر منتقل و گوشزد کنیم .

وی اظهارداشت: باید همه سعی کنیم در فضای صمیمی و اخلاقی روند انتخابات پیش برود تا مردم به نتیجه انتخابات راضی باشند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده کاندیداهای از احساسات قومیتی و هر نوع تهدید و تطمیع و فریب و راه اندازی هرنوع اردوکشی و کارناوال انتخاباتی ممنوع است .

وی از نامزدها خواست حدود قانون را رعایت کنند و بالاتر از اختیارات خود وعده ندهند .

رییس ستاد انتخابات شهرستان لاهیجان یادآورشد: همه باید با اعتماد و کمک به هم انتخابات این دوره را بدون هیچ شائبه ای برای مردم و نامزدها برگزاری کنیم.

فرماندار لاهیچان گفت: دستگاه اجرایی با همکاری دستگاه قضایی شهرستان و با همکاری نیروهای امنیتی و انتظامی با هر نوع تخلفی بدون ملاحظه افراد برخورد خواهند کرد.

احمدی افزود: 52 صندوق اخذ رای در شهر لاهیجان و 128 صندوق در بخش مرکزی ، هفت صندوق در شهر رودبنه و 56 صندوق نیز در بخش رودبنه آماده جمع آوری آرای مردم در روز 29 اردیبهشت ماه هستند.

در این جلسه دادستان شهرستان لاهیجان و رییس دادگستری شهرستان لاهیجان نیز تذکراتی ارایه دادند.

شهرستان لاهیجان بر اساس آخرین سرشماری 167هزار و 544نفر جمعیت دارد که حدود 133هزار نفر آنها می توانند در این دوره از انتخابات رای دهند.

این شهرستان از یک بخش مرکزی به مرکزیت شهر لاهیجان و بخش رودبنه به مرکزیت شهر رودبنه تشکیل شده است.

ایرنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"