كدخبر: ۸۹۴۳
تاريخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
واحد رصد مجازی " لاهیگ " بررسی می کند :
گروه های چند هزار نفری باعث ورود به شورا شهر نمی شود / با ممبر فیک نمی توان محبوبیت و مقبولیت ساخت / مردم ما هوشیارند پس با صداقت به دنبال محبوبیت باشیم + تصاویر
کاندیداهای شورای شهر و اتاق فکر آن ها باید توجه داشته باشند که رای مردم در فضای حقیقی آنان را وارد شورای شهر می کند و با داشتن گروه 5000 نفره در مدت چن روز نمی توانند مقبولیت و محبوبیت بدست بیاورند و فراموش نکنند با این روش نمی توانند محبوبیت از دست رفته و یا ره چن ساله را در چند روز طی کنند.


فیک ممبر در کانال‌ ها و گروهای تلگرامی شاید در گذشته برای افرادی که سودای کسب و کار پر سود دارند خوشایند بود ولی متاسفانه در انتخابات این دوره شورای شهر نیز روشی برای بالا بردن طرفداران کاندیدا شده است .

به گزارش واحد رصد فضای مجازی " لاهیگ " ؛ از هر سو بنگریم بازاریابی امری پرسود است و درآمد آن قابل توجه بوده لذا در فضای کنونی موجود در شبکه های اجتماعی تبادل عضو و افزایش آن برای رسیدن به فروش بیشتر نیز به امری بدیهی بدل شده و روز به روز بر سرعت و متقاضیانش افزوده می شود. در حال حاضر این بازاریابی برای بالا بردن شانس برخی کاندیداها نیز استفاده می شود .

امروز برخی از کاندیداهای شورای شهر معتقدند همانطور که شلوغی محل عرضه محصول یا خدماتی برای مردم نشانگر کیفیت، جذابیت، محبوبیت و بسیاری صفات دیگر شخصی است می توانند برای بالا بردن اقبال خود در انتخابات از این امکان برای بالا بردن رای و شانس خودشان در بین مردم بهره ببرند و به عبارتی بیننده حقیقی را با چند هزار طرفدار  آن هم در چند ساعت روبرو کنند.

فیک (Fake) در زبان انگلیسی، تقلبی و جعلی معنا می دهد و همانطور که گفته شد بسیاری از کانال ها و گروه های تلگرامی برای افزودن به اعتبار کاندیدای مورد نظر و نوعی حس از پیش پیروز شده را برای کسب نظر افراد جدید و وسوسه کردن اعضای واقعی برای ورود  به گروه و کانال های چن هزار نفره  که با اعضای جعلی ساخته شده و سعی بر نشان دادن از پیش پیروز بودن شخص مورد حمایت آن کانال و گروه و جذب اعضای واقعی به سمت کانال و گروه منتسب به شخص خاصی می باشد و عموما هم برایشان مهم نیست کیفیت اعضا چگونه باشند، اینگونه است که به وجود اعضای تقلبی در کانال ها اصطلاحا ممبر فیک گفته می شود.

اعضای جعلی یا همان ممبرهای فیک، در گذشته راه حلی آسان برای صاحبان کانال های خرید و فروش در شبکه های اجتماعی به خصوص شبکه اجتماعی تلگرام بوده است. کافی است در یکی از مرورگرهای کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود کلیدواژه هایی نظیر "افزایش ممبر تلگرام"، "ممبر فیک تلگرام"، "افزایش ممبر فیک"، "دانلود نرم افزار افزایش ممبر فیک" و نظایر اینها را جستجو کنید تا سایت های بیشماری برای رسیدن به هدفتان باز شود که هر یک حاوی اطلاعاتی است که گاه یکدیگر را نقض می کنند!

همانطور که گفته شد حضور اعضای جعلی در کانال ها و گروه های تلگرامی امری عادی شده است و تنها برای نمایش تعداد اعداد به منظور جذب دیگر کاربران صورت می گیرد، البته این امر شبکه اجتماعی تلگرام را که به یکی از پرکاربردترین شبکه های پیام رسان در کشور ما تبدیل کرده است به بازار سیاهی برای خرید و فروش اعضای جعلی مبدل کرده، به گونه ای که رقابت قیمتی برای فروش اعضای به راه افتاده است.

قیمت های فروش فیک ممبرها گاه از پنج هزار تومان با 100 ممبر آغاز و تا 120 هزار تومان با پنج هزار ممبر نیز می رسد و کانال ها و گروه های تلگرامی منتسب به نامزد های انتخاباتی و حامیانشان  از آنجایی که می پندارند تعداد اعضای کانالشان سندی بر افزایش میزان مقبولیت و جذب افراد حقیقی آنها می باشد گاه با پرداخت هزینه هایی فراتر از عرف اقدام به خرید این بسته ها می کنند، در این میان بماند که افراد سود جو نیز نهایت استفاده از این فضا را به نفع خود میبرند.

اما به راستی خریداران بسته های افزایش عضو با پولهایی که به فروشندگان می پردازند آن مقبولیت را پیدا می کنند و تاثیری بر محبوبیتشان دارد ، که در این زمینه مثالی از صاحبین کانال های تبلیغاتی که با افزایش ممبر فیک سعی در بالا بردن فروش داشتند میزنیم و این سوال را مطرح می کنیم که آیا این نوع بازاریابی در فضای مجازی سود آور است؟ به طور قطع کسب درآمد با اعضای جعلی امکان پذیر نیست و وجود تعداد اعضای بسیار در کانال تلگرامی نمی تواند دلیلی برای موفقیت در فروش و کسب و کار باشد زیرا فروش محصول نیازمند حضور افراد واقعی است و به دلیل اینکه ممبرهای فیک هیچگونه فعالیتی در کانال ها ندارند احتمال بسیار می رود که کانال تلگرامی از بازدید مناسبی نیز برخودار نباشد از سویی دیگر راه های متعددی وجود دارد تا کاربران واقعی بتوانند جعلی بودن تعداد اعضای کانال های تلگرامی را تشخص دهند پس به راحتی متوان نتیجه گرفت که هزینه برای خرید بسته های افزایش عضو شاید در ابتدا مسکنی برای جذب افراد به کانال های تلگرامی باشد اما درمانی برای افزایش میزان فروش و کسب درآمد بیشتر نخواهد بود.

کاندیداهای شورای شهر و اتاق فکر آن ها باید توجه داشته باشند که رای مردم در فضای حقیقی آنان را وارد شورای شهر می کند و با داشتن گروه 5000 نفره در مدت چن روز نمی توانند مقبولیت و محبوبیت بدست بیاورند و فراموش نکنند با این روش نمی توانند محبوبیت از دست رفته و یا ره چن ساله را در چند روز طی کنند.

فراموش نکنیم مردم ما هوشیارند و بهتر است برای محبوبیت صادق باشیم نه ظاهر سازی کنیم.با اندکی تغییر ا ز باشگاه خبرنگاران جوان
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"