كدخبر: ۸۹۲۵
تاريخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رئیس ستاد انتخابات گیلان:
تشکیل ستادهای شهرستانی با معرفی مسئول استانی نامزدها
تشکیل ستادهادی اصلی نامزدهای ریاست جمهوری در شهرستان‌ها با مسئولیت ستاد استانی اصلی انجام می‌پذیرد.رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: تشکیل ستادهادی اصلی نامزدهای ریاست جمهوری در شهرستان‌ها با مسئولیت ستاد استانی اصلی انجام می‌پذیرد.

به گزارش "لاهیگ" ، محمد احمدی پور در نشست ستاد انتخابات که با حضور فرمانداران برگزار شد گفت: برابر دستورالعمل تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری که از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است نامزدهای ریاست جمهوری می‌توانند با تشکیل یک ستاد اصلی تبلیغات در تهران، مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها، دارای ستادهای فرعی متعدد دیگری نیز با مسئولیت ستاد اصلی هر استان و شهرستان باشند.

وی اظهار کرد: ستادهای اصلی شهرستان باید با معرفی مسئول ستاد اصلی استان و ستادهای فرعی شهرستانی با معرفی مسئول اصلی ستادهای شهرستانی با ذکر محل استقرار و مسئول مربوطه به ستاد انتخابات و فرمانداران شهرستان معرفی ‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان تصریح کرد: برگزاری هرگونه مراسم و اجتماعات تبلیغات انتخابات باید پس از کسب مجوز از وزارت کشور یا استانداری و فرمانداری براساس قانون فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی انجام شود.

احمدی پور متذکر شد: درخصوص برگزاری جلسات در دانشگاه‌ها نیز هیات‌های سه نفره داخل دانشگاه مجوز می دهند و مسئول نظارت بر آن هستند.

وی گفت: انجام سخنرانی و پرسش و پاسخ از طرف نامزدهای انتخاباتی و طرفداران ایشان در مکان‌های مجاز مشروط به این است که از بلندگوهای سیار و ثابت در خارج از محیط سخنرانی استفاده نکنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه تشویق مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات متفاوت با استفاده از امکانات دولتی و عمومی له یا علیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است عنوان کرد: فراهم کردن مشارکت حداکثری آحاد ملت وظیفه همه قوا و نهادها است تا منویات رهبر معظم انقلاب در این خصوص فراهم شود.

احمدی پور اضافه کرد: در همین زمینه جلسات برای مشارکت حداکثری از جمله جوانان عزیز رای اولی کاملا قانونی بوده است و اگر هر سازمان نظارتی تخلفی را مشاهده کرده است ستاد انتخابات از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد کرد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان خاطرنشان کرد: مباحثی که درخصوص بروز برخی تخلفات مطرح ‌شد کلی است و اگر مستنداتی در این خصوص وجود دارد به منظور بررسی و تصمیم‌گیری به ستاد انتخابات استان ارائه گردد.

وی با بیان اینکه ناسالم جلوه دادن روند برگزاری انتخابات بازی در زمین دشمن است، یادآور شد: بزرگ نمایی، تعمیم جز به کل و القای تخلفات گسترده در انتخابات یکی از شگرهای اصلی جنگ روانی دشمنان نظام و انقلاب و رسانه های آنان در خارج از کشور علیه انتخابات است و باید تلاش کنیم با رعایت بصیرت و هوشیاری چنین بهانه هایی به آنها ندهیم.

احمدی پور با بیان اینکه معیار درخصوص تشخیص تخلفات قانون انتخابات است و سلایق افراد و جریانات سیاسی ملاک نیست، گفت: براساس قانون و فرامین رهبر معظم انقلاب رای مردم حق الناس است و ما خود را پاسدار رای مردم می‌دانیم.

منبع: ایسنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"