كدخبر: ۸۸۹۰
تاريخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
اختصاصی " لاهیگ " :
جوانان بارها امتحان خود را پس دادند / امروز همچون پدری دلسوز یاور جوان باشیم
یکی از صاحب منصبان شهر عقیده دارد که ابهت شهر با ورود افراد کم تجربه کم می شود و پایین می آید و شاید هم منظورشان چیزی جز این بود که ورود جوانان جای بزرگانی همچون ایشان باعث ضعف در شهر می شود ، گویا ایشان فراموش کردند هیچ کس از اول باتجربه به دنیا نمی آید و همه روزی جوان بودند ، تخصص و سلامت نزد جوانان است و آزمون و خطا با کمک بزرگترها و تجربه شان بدست می آید ....

یکی از صاحب منصبان شهر عقیده دارد که ابهت شهر با ورود افراد کم تجربه کم می شود و پایین می آید و شاید هم منظورشان چیزی جز این بود که ورود جوانان جای بزرگانی همچون ایشان باعث ضعف در شهر می شود ، گویا ایشان فراموش کردند هیچ کس از اول باتجربه به دنیا نمی آید و همه روزی جوان بودند ، تخصص و سلامت نزد جوانان است و آزمون و خطا با کمک بزرگترها و تجربه شان بدست می آید.

باتجربه یا بی تجربه هر چه هست میزان رای ملت است ، مگر غیر این است سال ها پیش این جوانان بودند که طاغوت را به نظام اسلامی تبدیل کردند غیر این است که جوانان این مرز و بوم بودند آنان که جان خود را فدای مرزهای این کشور کردند ، مگر غیر این است که جوانان ایران اسلامی آنسوی مرزها جانفشانی می کنند ، مگر جز این است که پیشرفت در علم نانو ، انرژی هسته ایی را مدیون این جوانان هستیم ؟؟؟

گله دارم از مدیرانی که در جوانی خود افتخار آفرین شهر و استان خود بودند و امروز می گویند جوانان برای خطا و آزمون می ایند ، همه روزی جوان بودید ، اشتباهاتی داشته ایم ولی انرژی و تلاش نزد جوان است و این جوان سرمایه ملی ما هست و همانطور که مقام معظم رهبری بارها بر نقش جوان در پیشرفت این سرزمین تاکید کردند و فرمودند " جوان درهر جامعه و کشوری، محور حرکت است. " با جوانان همراه شوید و از تجربیاتشان بهره ببرید.

تا چه زمان قرار است مدیران مسن و باتجربه ، مشاوران جوان را فقط به عنوان دستیار و یا به عنوان یک لقب به کار بگیرند ، چرا به جوانان توصیه می کنید ، سنگ اندازی می کنید و اجازه نمیدهید  که مدیران  جوان باشند و شما مشاوران با تجربشان باشید ، آیا مهمتر از پیشرفت جامعه و ایران اسلامی هست .

همه جا فریاد میزنند جوان باید وارد مسئولیت های بزرگ و حساس شود ولی بارها از برخی که جوانیشان برای  ما جوانان الگو است می گویند این لباس برای جوانان برازنده نیست .

جوان پر انرژی و آماده پذیرفتن و به نحو احسن انجام دادن مسئولیت محول به اوست ، به جوانان اعتماد کنید همانطور که رهبر کبیر انقلاب به انان اعتماد کرد و نتیجه ایی مثبت و ارزشمند را داشت ، امروز روز به آغوش گرفتن جوانان است ، شاید جوان تند باشد ولی به پای کم تجربگیش بگذارید و دست هایش را بگیرید تا باعث توسعه و تعالی شود .

خوشبختانه اقتصاد پوست انداخته و جوانان وارد بازار های اقتصادی شده اند و بسیار موفقند ، حال زمان ان رسیده که دست به دست هم دهیم جوانان در کنار بزرگترها برای مدیریت شهر ، منطقه و استان و کشور عزیزمان ایران پا به عرصه بگذارند و حماسه ایی دیگر را رقم بزنند.

جوانان پذیرای تغییر هستند و کم بودن تجربه شان باعث شده نسبت به پیشنهادات خود برای تغییر، خوش‌بین‌تر باشند. آن‌ها بیشتر متمایل هستند تا عامل تغییر باشند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش می کنند ، مدیر جوان برای دیگر جوانان و تیمی که بر آنان مدیریت می کند باعث ایجاد انگیزه می شوند و کارمندان را به سوی خود جمع می کنند ولی مدیر مسن سعی می کند با زور و اجبار کارمندان را رهبری کند .

در مقایسه با مدیران مسن، جوان‌ترها بیشتر پذیرای نظرات دیگران هستند و سعی می کنند برای بهبود عملکرد خود پذیرای انتقاد های دیگران باشند و همیشه به فکر بهبود شرایط خود هستند و با جاه طلبی و میل به پیشرفت خود به دنبال اهداف جدید و بزرگ هستند و بر خلاف مدیران مسن به دنبال اهداف ساده و در دسترس نیستند و تلاش خود را برای تعالی و توسعه به کار می گیرند ، همانطور که امروز می بینیم مدیران جوان چگونه موفق ترین مدیران جهان شده اند .


مردم ما همیشه نشان داده اند به جوانان اعتماد می کنند چون به چشم دیده اند این جوانان بزرگترین نعمت و سرمایه خودشان هستند و بی شک از جوانان شایسته و لایق شهر خود حمایت می کنند و اگر اشتباهی از جوانان سر بزند به آنان مشورت می دهند ، ما کجای کاریم که بخواهیم به مردم با بصیرت و باهوش بگوییم به چه کسی اعتماد کند و به چه کسی اعتماد نکند ، فراموش نکنید روزگاری شما هم جوان بودید ، امروز همچون پدری دلسوز یاور جوان باشیم نه مقابل آن ...

تحریریه " لاهیگ "
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"