كدخبر: ۸۸۷۷
تاريخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
تقدیر از دهیار و کارآفرینان نمونه گیلانی با حضور رئیس جمهور
رئیس جمهور از دهیار و کارآفرینان نمونه گیلانی در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی قدردانی کرد. رئیس جمهور از دهیار و کارآفرینان نمونه گیلانی در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی قدردانی کرد.

به گزارش "لاهیــــگ" ، سیدمازیار سیدنژاد، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی با حضور رئیس جمهور در نوزدهم فروردین ماه سالجاری در تهران، اظهار کرد: در این همایش از «ماندانا فخار» دهیار روستای لاکان به عنوان دهیار نمونه و از «احمد حسن‌پور» کارآفرین در رشته مرواربافی و «شهرام کسایی» کارآفرین در حوزه تولیدات نرم افزاری به عنوان کارآفرینان نمونه از سوی رئیس جمهور قدردانی شد.

وی افزود: پس از استان تهران، استان گیلان با تعداد 264 نفر از دهیاران و کارآفرینان بیشترین حضور را در این همایش داشتند و یکی از کارآفرینان نمونه گیلان در حضور رئیس جمهور به بیان مطالبی در حوزه اقتصاد روستایی پرداخت.

وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در توسعه روستاها گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت و تاکیدات استاندار گیلان در سه سال گذشته استفاده از ظرفیت دهیاران در خدمت به روستاها است که به خوبی در برهه‌های مختلف از جمله مقابله با خشکسالی، بحران برف، مشارکت در برنامه‌های عمرانی و مدیریت پسماند  به خوبی مشهود است.

مدیرکل امورروستایی و شوراهای استانداری گیلان تصریح کرد: در 3 سال گذشته شاخص گاز رسانی روستایی از 63 به بیش از 95 درصد، آب روستایی از 64 به 76 درصد و آسفالت راه روستایی از 39 به 52 درصد رسیده است.

سیدنژاد بیان کرد: تجهیز و یکپارچه سازی 10 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان با 700 میلیارد ریال اعتبار از دیگر اقداماتی است که برای رونق کشاورزی در روستاهای گیلان انجام شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان خاطرنشان کرد: اجرای طرح الگویی روستای بدون بیکار در گیلان نیز که با هدف رونق تولید اشتغال در روستاها انجام شد و در سفر فروردین ماه رئیس جمهوری به گیلان برای اجرا در سراسر کشور مورد تاکید قرار گرفت نیز از دیگر اقدامات برای شکوفایی اقتصاد روستاها است.

منبع: ایسنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"