كدخبر: ۸۸۶۳
تاريخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
مردم امروز بهترین داور هستند
علیرضا پرندوش
مردم امروز بهترین داور هستند و به خوبی تشخیص می دهند که رفتارهای دولت انتخاباتی نیست، بلکه خدمت صادقانه است.

علیرضا پرندوش*: این روز ها فضای مجازی پر شده از عکس ها و فیلم هایی از بازدیدها و کمک به مستمندان و … که عجیب بوی تبلیغات انتخاباتی می دهند، نمی دانم چطور است که وقتی فلان کاندیدا برای دیدار و کمک به مستمندان به خانه هایشان می رود، همین که در باز می شود به یک باره تصویر بردار ها و عکاسان از داخل خانه ظاهر می شوند! و با سناریو ای از قبل نوشته شده به تصویر برداری و عکاسی از این کمک ها و بازدیدها و … می پردازند.

اما اینبار یکی از نمایندگان اصولگرای گیلان همگام با رفقای دیگر خود در مجلس شورای اسلامی با نادیده گرفتن این گونه رفتارهای هم جناحی های خود، پرداخت مطالبات مردم توسط دولت در آستانه انتخابات را سوءاستفاده تبلیغاتی از بیت‌المال خواند و گفت: مردم از بصیرت بالایی برخوردارند و در مقابل این رفتارهای انتخاباتی واکنش منفی نشان می‌دهند!

بله حق با شماست، مردم از بصیرت بالایی برخوردارند، مردم می دانند چه کسانی در آستانه انتخابات یادشان افتاده که می توانند از پول همین مردم به مناطق محروم و … کمک رسانند و از روی خلوص نیت در رسانه های زنجیره وار خود تصاویر و اخبار این کمک ها را منعکس سازند، کاش این گونه کمک ها همیشگی بود…،  باید از برخی پرسید این چهار سال را کجا بوده اید، چرا نزدیک انتخابات به یاد خیرات، کمک به مستضعفان و اینگونه رفتارها آن هم با این حجم پوشش رسانه ای و … افتاده اید؟!

اما از طرفی پرداخت سود سهام عدالت از نظر برخی از همین دلواپسان با بی انصافی در حالی تبلیغات انتخاباتی خوانده می شود که بر اساس گفته های مشاور سازمان خصوصی سازی این طرح ملی طبق قانون طرحی با مهلت ۱۰ ساله بوده و عملا طی ۱۰ سال نخست هیچ سودی به سهامداران مشمول سهام عدالت تعلق نمی گرفت و سود سال یازدهم سهام عدالت متعلق به مردم و حق‌الناس است و نگه داشتن آن توسط دولت تخلف محسوب می شود.

این روزها انتقاداتی نادرست از سوی برخی مخالفان دولت برای پرداخت سود سهام عدالت که حق مردم این سرزمین است، مطرح می شود، انتقاداتی که با مطالعه تاریخچه آن ها و قوانین مصوب شده در همان سالهای نخست می توان به پاسخ آن رسید، اما گویی منتقدان سالها در انتظار این روز بودند تا نتیجه قوانین خود را در دولتی دیگر ببننید و برای همان قوانین از آن دولت بازخواست کنند!

در رابطه با طرح توزیع بسته‌های حمایت غذایی نیز باید یادآور شد این طرح از تیر ماه سال ۹۳ آغاز شده و تاکنون در چندین مرحله به میلیون ها نفر از افراد تحت حمایت و … اهدا شده و طرح جدیدی نمی باشد! اعتبار آن نیز از ردیف تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۵ کل کشور (از محل حذف یارانه نقدی خانوارهای غیرنیازمند) تامین می شود.

شاید این افراد فراموش کرده اند که دولت گذشته در شب های انتخابات چه پول ها و هزینه هایی را بدون توجه به وضعیت اقتصادی، رکود و تورم پرداخت می کرد و این در حالی است که این افراد دلواپس در آن زمان به رفتارهای دولت قبل معترض نبودند.

آنچه که مشخص است دولت تدبیر و امید از رفتارهای این افراد واهمه ای ندارد و به دلیل دید منفی، سیاه نمایی و بی انصافی برخی از دلواپسان، چرخ توسعه و پیشرفت کشور را تعطیل نمی کند.

مردم امروز بهترین داور هستند و به خوبی تشخیص می دهند که رفتارهای دولت انتخاباتی نیست، بلکه خدمت صادقانه است.

*صاحب امتیاز «بامردم»، فعال سیاسی، اجتماعی و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"