كدخبر: ۸۷۸۷
تاريخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
استاندار گیلان:
3 هزار و 200 متر از باقی مانده آزادراه رشت قزوین زیربار ترافیک رفت
3 هزار و 200 متر از باقی مانده آزادراه رشت قزوین بعنوان یکی از مهم ترین گلوگاه های ترافیکی شمال کشور ، از امروز (چهارشنبه) زیربار ترافیک رفت.استاندار گیلان گفت: 3 هزار و 200 متر از باقی مانده آزادراه رشت قزوین بعنوان یکی از مهم ترین گلوگاه های ترافیکی شمال کشور ، از امروز (چهارشنبه) زیربار ترافیک رفت.

به گزارش "لاهیگ" ، محمدعلی نجفی روز چهارشنبه در مراسم رزمایش طرح نوروزی سال 96 بیان کرد: با همدلی و همراهی همه نیروهای خدمتگزار در قالب ستاد اجرایی سفر آماده میزبانی از 7 میلیون مسافر نوروزی هستیم.

وی افزود: نیروهای نظامی، انتظامی و پلیس در کنار نیروهای اورژانس، هلال احمر، راهداری، آتش نشانان قهرمان و اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر، امروز آمادگی خود را در قالب های مختلف اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: 3 هزار و 200متر از باقی مانده آزادراه رشت - قزوین در محدوده منجیل به رودبار که در سال های گذشته یکی از مشکلات ترافیکی سفرها به سمت گیلان بود، با تلاش دولت تدبیر و امید و هزینه 180 میلیارد تومان تکمیل و از امروز زیربار ترافیک رفت.

استاندار گیلان افزود: با گشایش این مسیر ، 80 درصد مشکلات ترافیکی آزادراه رشت – قزوین برطرف می شود و در حال‌حاضر جاده‌ها، راه‌های شریانی و اصلی استان‌ گیلان نسبت به گذشته وضعیت مطلوبی دارد.

وی به ورود گردشگران بومی و غیربومی به گیلان در ایام نوروز اشاره و اضافه کرد: در ایام حضور این مسافران، ملزم به همراهی آنان و برجای گذاشتن خاطرات خوبی از این سفر هستیم.

وی همچنین به کاهش سه و شش دهم درصدی تصادفات تا به امروز نسبت به سال گذشته در گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: باوجود تلاش های بسیار در این خصوص اما این آمار راضی کننده نیست.

وی بخشی از عوامل وقوع حوادث را ناشی از اقدامات پرخطر رانندگان دانست و افزود: بخش دیگری از عوامل از طریق هوشمند سازی امکانات ، معابر و رفع نقاط پر خطر برطرف می شود.

استاندار گیلان به شناسایی یکصد نقطه پر خطر در استان اشاره کرد و گفت: با تعریض بخش عمده ای از این نقاط ، فضایی فراهم شده که در کاهش تلفات بسیار موثر است.
وی بر لزوم اهتمام ویژه شهرداران در استقبال از مسافران تأکید و تصریح کرد: باید تلاش شود مسافران با کمترین دغدغه وارد استان شوند و شاهد حوادث جاده ای کمتری در نوروز 96 باشیم.

در پایان این مراسم خودروهای امدادی، خدماتی و انتظامی از مقابل جایگاه رژه رفتند و استاندار گیلان در ادامه از چادرهای خدماتی و امدادی که در ایام نوروز برپا می شود، بازدید کرد.

عملیات اجرایی ساخت آزادراه قزوین - رشت از سال 1383 آغاز و تا سال 1388 قسمت عمده آن تکمیل شد و از منتهی الیه آزادراه قزوین - زنجان تا امامزاده هاشم به طول 138 کیلومتر به بهره‌برداری رسید اما 11 کیلومتر از این مسیر آزادراهی بین رودبار و منجیل، باقی مانده بود که حجم بالای سرمایه‌گذاری در شرایط سخت اجرای کار موجب شد سرمایه‌گذار در این پروژه ورود نکند.

شهرستان رودبار ، مدخل ورودی به گیلان از سمت جنوب استان محسوب شده و در 67 کیلومتری مرکز گیلان واقع است.

منبع : ایرنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"