كدخبر: ۸۷۸۶
تاريخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
تعاون روستایی:
توزیع میوه شب عید از امروز، آغاز شد
پرتقال درجه یک کیلویی 2 هزارو 180 تومان و سیب کیلویی 3 هزارو 500 تومان عرضه می شود.توزیع میوه شب عید گیلانی ها از امروز ( چهارشنبه) از سوی تعاون روستایی در مراکز پیش بینی شده آغاز شد.

به گزارش "لاهیگ" مدیر تعاون روستایی گیلان روز چهارشنبه با بیان اینکه امسال میوه درجه یک اعم از سیب و پرتقال در دست کم 63 مرکز در استان توزیع می شود ، افزود: براساس مصوبه کمیته راهبردی ستاد تنظیم بازار پرتقال درجه یک کیلویی 2 هزارو 180 تومان و سیب کیلویی 3 هزارو 500 تومان عرضه می شود.

تیمور رنگیدن استقبال از این مراکز توزیع را در عرض همین چند ساعت از شروع توزیع میوه بسیار خوب عنوان کرد و افزود: مردم نگران نباشند، به اندازه کافی میوه در استان ذخیره سازی شده است.

وی اضافه کرد: امسال پافزون بر یک هزار و 200 تن میوه شامل حدود 500 تن سیب قرمز و زرد از شهرستان اشنویه آذربایجان غربی و نزدیک به 700 تن پرتقال تامسون درجه یک از شرق گیلان خریداری و ذخیره سازی کرده ایم.

رنگیدن با بیان اینکه برای هرشهرستان استان بین سه تا 6 مرکز توزیع میوه پیش بینی شده ، تصریح کرد: برای رشت مرکز استان نیز 14 مرکز توزیع میوه در نظرگرفته شده است.
وی ادامه داد: مکان توزیع میوه شب عید با بنرهایی که نصب شده برای دسترسی بهتر مردم اطلاع رسانی می شود ضمن آنکه در مرکز استان ، میدان جانبازان ( اتحادیه تعاونی روستایی رشت) ، کمربندی خرمشهر (جنب مجتمع مروارید ) ، جاده انزلی ( هلال احمر) ، بوستان ملت ( خیابان شهید احمدزاده روبروی بیمه پاسارگاد) از جمله مکان های در نظر گرفته شده است.

رنگیدن بلوار معلم (میدان سرگل)، جاده فومن (روبروی بنیاد مسکن - بازارچه عینک) ، حمیدیان ( شهرک حمیدیان میدان غدیر) ، میدان جهاد (جنب مدرسه معرفت نو) ، ضیابری 2 ( جنب بازارچه پایتخت) ، میدان رازی (جنب آتش نشانی) را از دیگر مکان های توزیع میوه شب عید عنوان کرد.

وی ادامه داد: میدان گیل (جهاد کشاورزی شهرستان رشت) ، خیابان رسالت ( روبروی صداو سیما جنب مرکز توسعه نوغانداری کشور)، خیابان امام خمینی (باهنر - بازارچه باهنر) و نمایشگاه بین المللی واقع در جاده تهران تا پایان کار نمایشگاه بهاره، مراکزی هستند که برای توزیع میوه شب عید در رشت تدارک دیده شده اند.

مدیرتعاون روستایی استان گیلان گفت: این میوه ها در سبدهای بین هفت تا 10 کیلوگرمی، هر روز از ساعت 8 و 30 دقیقه تا 13 و همچنین 14 تا 19 توزیع می شود.

به گفته رنگیدن، قیمت میوه هایی که در این مکان ها توزیع می شود، فردا پس از تصویب در شورای مربوطه، اعلام خواهد شد.

رنگیدن با بیان اینکه توزیع میوه شب عید از 25 اسفندماه جاری تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت، افزود: باتوجه به تعطیلات نوروزی این مراکز تقلیل پیدا می کنند و مراکز کشیک متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی گفت: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف و شکایتی به سامانه 124 ستاد نظارت بازرسی استان اطلاع دهند.

منبع : ایرنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"