كدخبر: ۸۷۸۲
تاريخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان
برهم زنندگان امنیت مردم در چهارشنبه آخر سال تحت تعقیب پلیس قرار می گیرند
فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با اشاره به فرارسیدن چهارشنبه پایان سال گفت: افرادی که با رفتار خود مخل امنیت جامعه باشند، تحت تعقیب پلیس قرار می گیرند.


فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با اشاره به فرارسیدن چهارشنبه پایان سال گفت: افرادی که با رفتار خود مخل امنیت جامعه باشند، تحت تعقیب پلیس قرار می گیرند.

به گزارش "لاهیگ" ، سردار محمدرضا میرحیدری روز دوشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان افزود: اگر بر اثر انفجار مواد محترقه فرد یا افرادی مصدوم و یا کشته شوند ، پلیس تحقیقات لازم را برای شناسایی فروشندگان و یا اهدا کنندگان آن مواد محترقه انجام می دهد و تحت تعقیب پلیس قرار می گیرند و با آنها برخورد قضایی می شود. 

وی ادامه داد: همچنین وسائط نقلیه ای که با حرکات خود برای مردم و جامعه مشکل بوجود بیاورند ، توقیف و تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف می مانند. 

سردار میرحیدری با بیان اینکه آیین چهارشنبه سوری چه به غلط و چه به درست برگزار می شود، بر ضرورت کنترل و مدیریت فرزندان از سوی خانوده ها تاکید کرد و خواست تا مردم برای تامین امنیت فرزندانشان، این آیین را به صورت سنتی و محله محور برگزار کنند . 

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان تاکید کرد: خانواده ها در این ایام مراقب باشند تا فرزندانشان تحت تاثیر افرادی که از روی جهالت و احساسات دست به اقداماتی می زنند، قرار نگیرند تا ایام نوروز به کامشان تلخ نشود و با شادمانی به استقبال سال جدید بروند. 

سردار میرحیدری در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه نوروز گفت: پلیس در آماده باش کامل برای تامین امنیت، طرح نوروزی را با اجرای رزمایش جلوه های ایثار با حضور دستگاه های امدادی در 25 اسفندماه جاری برگزار می کند. 

وی تصریح کرد: 300 واحد خودرویی گشت و 270 واحد موتوی فعال داریم و تعداد گشت های ما در حوزه ترافیکی 150 واحد است که قریب به 90 واحد برون شهری و 60 واحد درون شهری است. 

سردار میر حیدری گفت: علاوه بر این، 60 واحد گشت های نامحسوس شامل پلیس اطلاعات، امنیت، آگاهی و موادمخدر در طرح نوروزی مشارکت دارند. 

وی با بیان اینکه پلیس گیلان با وجود همه کاستی ها در منابع مالی و انسانی سال 95 را با موفقیت پشت سرگذرانده ، ادامه داد: تماس های مردمی با سامانه 110 در سالجاری نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش داشته که نشان از اعتماد شهروندان به نیروی انتظامی است.

وی اظهار کرد: بیشترین تماس ها با بیش از 83 هزار مورد تماس مردمی مربوط به حوزه راهور بوده است. 

وی نزاع و درگیری را با 66 هزار و 738 مورد و حوزه اجتماعی را با 49 هزار و 962 مورد بیشترین تماس ها طی یازده ماه گذشته با نیروی انتظامی خواند و گفت: کمترین تماس ها نیز در امور اتباع مرزی با یک تماس ، زیست محیطی سه تماس و اتباع بیگانه چهار تماس بوده است. 

سردار میرحیدری تصریح کرد: تعداد طرح های عملیاتی شده پلیس نسبت به سال قبل پنج درصد رشد داشته است. 

وی با بیان اینکه طرح هایی که در جدول برنامه سال 95 پیش بینی کرده بودیم، صد درصد اجرایی شده، گفت: در حوزه مواد مخدر 149 مورد طرح اجرا کردیم که این طرح ها منتج به پاکسازی یک هزار و141 نقطه آلوده شده است. 

وی به تصادفات استان نیز اشاره و بیان کرد: در مجموع تصادفات استان نسبت به سال گذشته سه درصد کاهش داشته است. 

سردار میرحیدری تصریح کرد: درباره آمار فوتی ها در حوزه درون شهری در سر صحنه سه درصد کاهش داشته ایم اما براساس آمار پزشکی قانونی 9 درصد افزایش دارد. 

به گفته فرمانده نیروی انتظامی گیلان، 45 درصد فوتی های ما در تصادفات درون شهری موتورسواران اعم از راکبین و یا سرنشینان آنها هستند؛ در تصادفات برون شهری نیز شش درصد کاهش فوتی ها در صحنه و براساس آمار پزشکی قانونی چهار درصد کاهش داریم. 
و ی بیشترین علت تصادفات را عدم توجه به جلو و رعایت نکردن حق تقدم عنوان و بیان کرد: سن بیشتر کشته شدگان بالای 40 سال است. 

سردار میر حیدری یکی از اولویت های پلیس را بحث سرقت عنوان و بیان کرد: در همین راستا، قرارگاه سرقت را از سال قبل فعال کردیم که درمجموع 15 درصد کاهش سرقت ما بوده است. 

وی تصریح کرد: درحوزه وقوع سرقت منزل 22 درصد، مغازه 14 درصد، خودرو 29 درصد ، موتورسیکلت 40 درصد ، داخل خودرو 10 درصد ، قطعات خودرو 25 درصد ، کیف قاپی 18 درصد، احشام 32 درصد و سایر سرقت ها 13 درصد کاهش داشته است. 

وی ادامه داد: سرقت از اماکن خصوصی 90 درصد افزایش داشته و بیشتر این سرقت ها از ویلاها و یا اماکن در حال ساخت فاقد نگهبان بوده است. 

فرمانده نیروی انتظامی گیلان به حوزه قاچاق نیز اشاره و بیان کرد: در حوزه قاچاق ، سیگارت 325 درصد و مواد محترقه 43 درصد رشد داشته است. 

وی کشفیات پلیس در حوزه مواد مخدر صنعتی را دارای 188 درصد رشد عنوان و بیان کرد: کشف مواد مخدر در سال جاری ، رشد 28 درصدی رسیده است . 

وی در ادامه از راه اندازی محل نگهداری و درمان معتادان متجاهر در استان خبر داد و گفت: بدنبال این هستیم که ظرفیت این محل افزایش یابد تا با نگهداری، درمان ، حرفه اموزی و برگرداندن آنها به جامعه ، وظایف خود را انجام دهیم.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"