كدخبر: ۸۷۸۱
تاريخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
استاندار گیلان:
آزادراه رشت-قزوین محدوده منجیل، آماده تردد خودروهاست
استاندار گیلان گفت: آزادراه رشت - قزوین محدوده منجیل بعنوان یکی از مهم ترین گلوگاه های ترافیکی شمال کشور در گیلان آماده تردد خودروهاست.


استاندار گیلان گفت: آزادراه رشت - قزوین محدوده منجیل بعنوان یکی از مهم ترین گلوگاه های ترافیکی شمال کشور در گیلان آماده تردد خودروهاست.

به گزارش "لاهیگ" ، محمدعلی نجفی روز دوشنبه در بازدید میدانی از مراحل ساخت باقی مانده آزادراه رشت قزوین در محدوه منجیل به رودبار، با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در اجرای این پروژه اظهار داشت: خرسندیم که به مردم گیلان و میهمانان استان، این مژده را دهیم که بر اساس برنامه پیش بینی شده، بخش اصلی باقیمانده این آزادراه آماده بهره برداری و تردد خودروهاست.

وی به تکمیل فاز نخست باقیمانده این آزادراه به طول سه هزار و 200 متر اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی و ساخت بخش ورودی و خروجی این مسیر که امروز شاهد گشایش آن هستیم، قریب به 2 سال به طول انجامید.

نجفی هزینه ساخت این مسیر را بیش از 180 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در احداث باقیمانده آزادراه منجیل به رودبار به صورت رفت و برگشت به طول هفت کیلومتر، سه هزار متر تونل و چهار دستگاه پل به طول 550 متر احداث شد.

وی این پروژه را به لحاظ فنی یکی از پروژه‌های بزرگ فنی و مهندسی راهسازی در ایران ذکر و اضافه کرد: با توجه به چهار بانده شدن مسیر منجیل - رودبار ، بهره برداری از این محور تاثیر بسیاری در کاهش حجم ترافیک دارد.

وی افزود : با تحقق این مهم بیش از 80 درصد از مشکلات ترافیکی رشت قزوین در نوروز برطرف خواهد شد.

به گفته استاندار گیلان، ادامه این مسیر که هشت کیلومتر باقی مانده آزاد راه است نیز در حال انجام می باشد و شرکت متولی ساخت، بصورت 24 ساعته در حال انجام کار هستند.

آزادراه قزوین - رشت از سال 1383 عملیات اجرایی آن آغاز و تا سال 1388 قسمت عمده آن تکمیل شد و از منتهی الیه آزادراه قزوین - زنجان تا امامزاده هاشم به طول 138 کیلومتر به بهره‌برداری رسید اما 11 کیلومتر از این مسیر آزادراهی بین رودبار و منجیل، باقی مانده بود که حجم بالای سرمایه‌گذاری در شرایط سخت اجرای کار موجب شد سرمایه‌گذار در این پروژه ورود نکند.

شهرستان رودبار ، مدخل ورودی به گیلان از سمت جنوب استان محسوب شده و در 67 کیلومتری مرکز گیلان واقع است.

منبع : ایرنا
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"