كدخبر: ۸۷۸۰
تاريخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
آمادگی اورژانس 115 گیلان
امدادرسانی احتمالی در چهارشنبه آخر سال
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان از آماده باش ویژه اورژانس 115 برای امدادرسانی احتمالی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان از آماده باش ویژه اورژانس 115 برای امدادرسانی احتمالی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

پیمان اسدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 60 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای در گیلان و تمامی نیروهای 115 استان به صورت ویژه آماده باش هستند. 

وی با اشاره به استقرار آمبولانس در میدان ها و مکان های پرتجمع در شهر رشت و استان گیلان اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل کشوری استقرار آمبولانس ها از ساعت 14 فردا (سه شنبه) آغاز و تا یک بامداد روز بعد ادامه دارد. 

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان خاطر نشان کرد: آمبولانس های اورژانس به داروها و وسایل مورد نیاز تجهیز شده است. 

وی تصریح کرد: برگزاری جلسات با ارگان های مرتبط در امر امداد و نجات و بررسی همکاری های مشترک فی مابین در رابطه با چهارشنبه آخر سال از اقدامات مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان است. 

وی از مردم خواست در صورت نیاز به فوریت های پزشکی ، با شماره تلفن 115 تماس بگیرند تا از خدمات رایگان امدادی بهره مند شوند. 

115 گیلان دارای بیش از 400 نیرو، 90 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس است. 

حوادث چهارشنبه آخر سال گذشته در گیلان، 106 مصدوم و یک فوتی ( پسر 16 ساله در رشت) بر جا گذاشت که 25 نفر از مصدومان توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان در بیمارستان بستری شدند و بقیه به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند. بیشترین ماده انفجاری ترقه و بیشترین نوع آسیب نیز سوختگی بوده است. 
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"