كدخبر: ۸۷۲۵
تاريخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
از انصراف از دکتری داروسازی تا حضور در عرصه های اقتصادی
گفت‌وگو با مشاور شرکت صادر کننده برتر کشوربا وجود قبول شدن در اولین ماراتن رسمی زندگی اش یعنی کنکور، آن هم در رشته دکتری حرفه ای داروسازی در شهر قم، ماندن در شهر و دیار خود را به رفتن و تحصیل در رشته داروسازی ترجیح داد چرا که علاقمند به راه اندازی کسب و کار و اشتغالزایی در دیار خود بود.

در کنار تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی به فعالیت های اقتصادی روی آورد و در این مسیر موفقیت ها و رتبه هایی در سطح ملی به دست آورد.

اکنون آرزوی او این است که بتواند به مردم خدمت کند و خدمتگذار مردم در آینده باشد، او می خواهد با استفاده از توانایی های خود و دعوت از سرمایه گذاران قوی در حوزه اقتصادی، زمینه اشتغالزایی در شهرستان خود یعنی آستانه اشرفیه را به وجود بیاورد …

مصاحبه زیر  گفت و گویی کوتاه و صمیمی با «سجاد اخوان» فعال حوزه اقتصادی و مشاور شرکت صادرکننده برتر کشور می باشد که از ماجرای انصراف وی از دکتری داروسازی تا دلیل حضورش در عرصه های اقتصادی را برای مخاطبین این گفت و گو بازگو می کند.

  
لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
بنده سجاد اخوان آستانه، متولد شهرستان آستانه اشرفیه، فارغ التحصیل مهندسی کشاورزی گرایش اصلاح نباتات از دانشگاه آزاد لاهیجان می باشم و از کودکی ساکن شهرستان آستانه اشرفیه هستم و به آن علاقه فراوانی دارم.

حدوداً ۳۱ سال سن دارم و مشغول به کارهای اقتصادی در زمینه خودرو، قطعات و واردات می باشم، در حال حاضر مشاور شرکت هپی لند (صادر کننده برتر کشور) نیز  هستم و با کمک خداوند به فعالیت های اقتصادی خود برای کسب روزی حلال و همچنین رونق اقتصاد شهرم ادامه خواهم داد.

شما فارغ التحصیل دانشگاهی در رشته مهندسی کشاورزی هستید چه شد که وارد کار اقتصادی و آن هم صنعت خودرو شده اید ؟
از کودکی علاقه خاصی به خودرو داشتم و در رویاهایم از کودکی به خودرو ها علاقمند بودم و به این فکر می کردم که روزی یک وارد کننده خودرو باشم و کارهایی در حوزه خودرو انجام دهم که خداوند کمک کرد به آرزویم رسیدم.

چگونه به آرزویتان رسیدید و به صورت جدی وارد این حوزه کاری و کارهای اقتصادی شدید؟
در طی دوران تحصیلی خودم قبل از ورود به دانشگاه ، دانش آموز درس خوان و پرتلاشی بودم و از آنجایی که در خانواده مذهبی نیز بزرگ شده بودم یکی از هدف های اصلی خانواده و خودم رسیدن به مقام بالای تحصیلی و رسیدن به هدفی مشخص بود که در آن زمان تلاش بسیار زیادی می کردم که موفق شده بودم حتی در سن ۱۸ سالگی در اولین کنکور رسمی که داده بودم رشته داروسازی را در شهر قم قبول شوم،  در آن سال ها قبول شدن در رشته داروسازی بسیار سخت بود اما بنده در نخستین حضور خود در کنکور  موفق شده بودم که در این رشته قبول شوم اما از آنجایی که خودم علاقه زیادی به کسب و کار و ایجاد اشتغال برای خودم و دیگران داشتم در گیلان ماندم و رشته مهندسی کشاورزی را به دکترای داروسازی ترجیح دادم.

پس از آنکه  از «دکتری داروسازی» انصراف دادید و ماندن در دیار خود را به رفتن ترجیح دادید چه کردید؟
پس از آن در دیار خود شروع به کار و فعالیت های اقتصادی در کنار تحصیل کردم که کارهای متفاوتی در زمینه خودرو انجام داده ام و دارای رتبه های مختلف در زمینه خودرو نیز شده ام به عنوان مثال دارنده رتبه سوم کشور در خروج خودروهای فرسوده، واردات خودرو و … می باشم.

به فکر پیشرفت بیشتر و توسعه در کارهایتان هستید ؟
بنده از لحاظ کاری به نظر خودم پیشرفت خوبی داشته ام، امیدوارم راه خود را طوری ادامه بدهم که در آینده بتوانم بیشتر برای مردم خدمت کنم، اکنون آرزو دارم که خدمتگذار مردم در آینده باشم ، همین …. !

پیشنهادی برای جوانان و فارغ التحصیلان بیکار دارید ؟
خودم از ابتدای جوانی شروع به کار کرده ام  وکارها را به صورتی که بوده است انجام داده ام، هرگز کار را برای خود عار ندانستم و به جوانان هم پیشنهاد می کنم که فارغ التحصیل بودن به تنهایی کافی نیست یک جوان تحصیل کرده خود هم به تنهایی باید انرژی کار کردن داشته باشد.

به عنوان یک شخص تحصیل کرده و موفق در حوزه اقتصادی چه برنامه ای برای شهر محل سکونت خود دارید و دنبال می کنید؟
بنده در نظر دارم در آینده سرمایه گذاران قوی به شهر آستانه بیاورم تا بحث اشتغال شهر حل شود که در آینده از آن بیشتر سخن خواهم گفت و به امید آینده ای بهتر برای جوانان فارغ التحصیل.

و اما حرف پایانی؟
امیدوارم الگویی موفق برای جوانان شهرم باشم…

از وقتی که بابت این گفت و گوی کوتاه و صمیمی به ما دادید سپاسگزاریم


(( منبع : پایگاه خبری بامردم ))
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"