كدخبر: ۸۶۹۵
تاريخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور
خطوط انقال برق در مدت کوتاهی بازسازی می شود
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بسیاری از زیرساخت‌های کشور نیازمند به یک سرمایه‌گذاری وسیعی برای رفع آسیب‌ها و فرسودگی‌ها است.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بسیاری از زیرساخت‌های کشور نیازمند به یک سرمایه‌گذاری وسیعی برای رفع آسیب‌ها و فرسودگی‌ها است.

به گزارش لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه نشست با مدیران استان گیلان که  پنج شنبه شب در استانداری گیلان برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوشبختانه این ایام نزولات جوی و رحمت الهی به همه هموطنان عزیزمان به صورت کریمانه از سوی خداوند نازل شده و آن نگرانی‌هایی را که ما برای منابع آب به ویژه در فصل تابستان داشتیم با این حجم نزولات تقلیل یافت.

وی افزود: چون در زمان کوتاهی این همه نرولات جاری می‌شود، خساراتی را هم همراه دارد، دو امر می‌تواند کمک کند تا از آن نعمت‌ها استفاده کنیم و از این نغمت‌ها و آسیب‌ها در امان بمانیم، نخست اینکه بتوانیم یک مدیریت شایسته و پیشگیرانه‌ای داشته باشیم و بحث بعدی اگر خسارتی وارد شد بتوانیم در جهت جبران آن اقدام کنیم. این در شرایطی است که بسیاری از زیرساخت‌های کشور نیازمند به یک سرمایه‌گذاری وسیعی برای رفع آسیب‌ها و فرسودگی‌ها است.

سخنگوی دولت گفت: در روزهای اخیر همکاران پر تلاش من در هیات دولت در استان‌های مختلف جهت پیگیری طرح‌های عمرانی و همچنین در راستای آسیب‌ها و مشکلات وارده حضور یافتند؛ خود بنده هم توفیق داشتم در یکی دو هفته گذشته به استان‌های مختلف سفر کنم.

معاون رئیس جمهور  بیان کرد: فرصتی فراهم شد تا باحضور استاندار گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی جلسه‌ای تشکیل دادیم، تا بتوانیم اتفاقاتی که در برف گذشته رخ داد و آسیب‌هایی به گیلان وارد شد را برآورد کنیم که این آسیب‌ها عمدتا در دو منشا برای هموطنان گیلانی مشکل ساز شد. نخست نیازمند تجهیزات بیشتری در زمینه ماشین آلات موثر رفع موانع برفی و برف‌روب بودیم که خوشبختانه تصمیمات خوبی اتخاذ شد تا بتوانیم نسبت به خرید ماشین‌‌آلات موردنیاز در روزهای آینده و یک ماه باقی مانده پایان سال اقدام کنیم. همچنین بخش دیگر نسبت به خساراتی بود که در خطوط انتقال برق بوجود آمده و محاسباتی از سوی مدیران  مرتبط ارائه شد که توافق شد تا بتوانیم نسبت به بازسازی و رفع فرسودگی‌ها در مدت کوتاهی عمل کنیم.

دکتر نوبخت تصریح کرد: خوشبختانه دستگاه‌ها با همین امکانات محدود هم آماده هستند، اینجا به مدیران استان‌ها اعلام می‌کنم که از همه ظرفیت بخش خصوصی به عنوان اجاره ماشین آلات و دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت مواقع بحرانی استفاده کنند، هر مقدار اعتبار لازم است دولت پرداخت می‌کند بنابراین علاوه بر دستگاه‌ها و امکانات دولتی با اجاره از بخش خصوصی بحران را مدیریت کنند، مدیران از طرف سازمان برنامه و بودجه این اجازه قانونی را دارند که هر مقدار برای رفع مشکلات مردم نیازمند باشند،از امکانات بخش خصوصی بهره‌مند شوند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"