كدخبر: ۸۶۹۲
تاريخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
سخنگوی انتقال خون گیلان
همیشه به خون های تازه نیاز است
با توجه به هشدار هواشناسی گیلان مبنی بر بارش شدید برف در آخر هفته، در زمان حاضر ذخایر خونی بانک های خون بیمارستان های استان برای مدت سه روز تامین شده تا در صورت بروز مشکل و کندی تردد آمبولانس ها، مشکلی برای بیماران ایجاد نشود.
سخنگوی انتقال خون گیلان با بیان این که همیشه به خون های تازه نیازمندیم، گفت: مردم نوعدوست در روزهای سرد زمستان هم یاریگر انتقال خون استان باشند.

گیتی ایزدی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همانطوری که مردم برای تامین خون های مورد نیاز بیماران با مراجعه به پایگاه های انتقال خون استان گیلان یاریگر ما هستند از آنان می خواهیم در روزهای سرد هم مانند همیشه با اهدا خون ، به ما کمک کنند.

مدیر پزشکی انتقال خون استان گیلان عمر یک کیسه خون را 35 روز عنوان و اظهار کرد: اما در برخی موارد از جمله تعویض خون نوزادان، جراحی قلب و .... با توصیه پزشک به خون های زیر 10 روز نیاز است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که گیلان، جزء استان های پرمصرف خون است بنابراین خون های اهدایی زودتر از 35 روز به پایان می رسد.

وی بیان کرد: با توجه به هشدار هواشناسی گیلان مبنی بر بارش شدید برف در آخر هفته، در زمان حاضر ذخایر خونی بانک های خون بیمارستان های استان برای مدت سه روز تامین شده تا در صورت بروز مشکل و کندی تردد آمبولانس ها، مشکلی برای بیماران ایجاد نشود.

از ابتدای سال جاری تا کنون 78 هزار و 621 نفر برای اهدا خون به پایگاه های انتقال خون استان گیلان مراجعه کرده اند که از این تعداد 67 هزار و 886 نفر موفق به اهدای خون شدند.

پایگاه های انتقال خون در رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، فومن، تالش، آستارا و رودبار فعال است.

پایگاه انتقال خون در رشت روزهای جمعه (فردا) از ساعت هشت تا 14 بعدازظهر برای خونگیری فعال است.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"