كدخبر: ۸۵۷۳
تاريخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
جوانان لاهيجان منتظر پاسخ و پيگيري مسئولان هستند
فرش قرمز برای سه نفر؟!
این عضو شورای شهر که تمایل نداشت نامی از وی برده شود اضافه كرد: ولی اعضای شورای شهر، هیچ‌کدام حق استخدام آشنایان خود را در شهرداری لاهیجان ندارند.

چندی پیش خبری خاص در شبکه‌های اجتماعی موبایلی لاهیجان مبنی بر تلاش‌های پشت پرده برای تبدیل وضعیت سه نفر از نیروهای شرکتی شهرداری لاهیجان به وضعیت قراردادی از بین ۹۰ نیروی شرکتی دیگر دست به دست چرخید و در بین کاربران این شبکه‌ها به بحث و تبادل نظر گذاشته شد؛ اما هیچ عکس‌العملی از مسئولین شهرستانی (شهردار، رئیس شورای شهر و فرماندار) در قبال این موضوع مشاهده نشد تا شاید این خبر نیز مانند سایر موضوعات، در سکوت رسانه‌ای رسانه‌های زنجیره‌ای و همسو با برخی از این افراد، در شهرستان به دست فراموشی سپرده شود. به گزارش "لاهيگ" به نقل از "پايگاه خبري لاهيجان و رودبنه"، سونامی بیکاری جوانان در شهرستان لاهیجان و استان گیلان و ارائه آمارهای ضد و نقیض از مسئولین استانی در رابطه با کاهش چشمگیر معضل بیکاری در هفته گذشته که سوهان روح جوانان و خانواده‌های‌شان بوده به یک طرف و خبرهایی مبنی بر این‌که عده‌ای از مسئولین شهرستانی برای استخدام نورچشمی‌ها در برخی نهادها خود را به آب و آتش می‌زنند از سویی دیگر، موجبات ناراحتی، دلخوری و عصبانیت کاربران بی‌شمار شبکه‌های اجتماعی لاهیجان که خود نیز اکثراً از قشر تحصیل‌كرده و متخصص و البته بیکار جامعه هستند را فراهم آورد.
از این‌رو یکی از اعضای شورای شهر لاهیجان در گفت‌وگو با "لاهیجان" با تأیید این خبر و با بیان این‌که گویا قرار است به‌خاطر همین موضوع، هر ۹۰ نفر نیروی شرکتی شهرداری لاهیجان به وضعیت قراردادی تبدیل وضعیت شوند، گفت: خداوند را شاکریم که نامه تبدیل وضعیت این سه نفر توسط کارگزینی شهرداری لاهیجان لغو شده و فعلاً در حالت تعلیق قرار دارد.
وی با بیان این‌که چرا باید کاری کنیم که انگشت‌نما شویم افزود: من هم به شدت مخالف استخدام خانواده و آشنایان اعضای شورای شهر و یا افرادی خاص در شهرداری لاهیجان هستم.
این عضو شورای شهر در پاسخ به این سئوال که این حرف شما با استخدام یک نفر از اعضای خانواده اعضای شورای شهر فعلی در شهرداری لاهیجان کاملاً در تضاد است! بعد از سکوتی معنادار گفت: بله؛ در این مورد حق با شماست. آن آقا باید خودش جوابگوی کارش باشد.
این عضو شورای شهر که تمایل نداشت نامی از وی برده شود اضافه كرد: ولی اعضای شورای شهر، هیچ‌کدام حق استخدام آشنایان خود را در شهرداری لاهیجان ندارند.
وی با بیان این‌که به‌عنوان مثال، شهرداری لاهیجان بیش از یک میلیارد و نیم حقوق کارمندان و نیروهای شرکتی را در یک ماه پرداخت می‌کند، تصريح كرد: عملاً دیگر توان و بنیه‌ای برای کارهای عمرانی شهرداری باقی نمی‌ماند.
طبق شنیده‌های خبرنگار "لاهیجان" از نامه‌ای که به مدیریت استانی نوشته شده، گویا این سه نفر را چند نیروی تحصیل‌کرده و همراه دولت معرفی کرده‌اند، درحالی که دو نفر از این افراد، مدرکی در حد دیپلم داشته و یکی از آن‌ها نیز رئیس ستاد روحانی در لاهیجان است.
حال سئوال مخاطبان و کاربران شبکه‌های اجتماعی از دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری محبوب جمهوری اسلامی این است که چگونه افرادی همچنان خود را رئیس ستادی معرفی می‌کنند که علاوه بر آن‌که بیش از سه سال از تعطیلی آن می‌گذرد، شاکله وجودی آن جوان بیکار و تحصیل‌کرده‌ای بود که با هزاران امید و آرزو برای پیروزی دولت "تدبیر و امید" در شهرستان تلاش کرده، ولی پس از انتخابات در واقع خود را ابزاری برای سوء استفاده محدود افرادی دیدند که اکنون مشغول باج و سهم خواهی از دولت و نهادهای وابسته هستند.
آیا رفتارهای این دسته افراد منتسب به دولت در شهرستان لاهیجان که بعضاً حمایت‌های مدیران استانی را بدون اطلاع از وضعیت آنان درپی داشته، با شعارهای رئیس جمهور محترم که همانا عدالت محوری است، در تضاد نیست؟
سئوال دیگری که در این بین مطرح می‌شود از رئیس شورای شهر لاهیجان است: ایشان که سه سال قبل و در افتتاح مدرسه تاجگردون با اطلاع از وضعیت بیکاری لاهیجان و بیان این جمله معروف که "برای اولین بار در گیلان طی پنج سال آینده فرد بیکاری در این شهر وجود نخواهد داشت"، چگونه به ارسال چنین نامه‌ای از شهرداری به مدیریت استانی راضی شدند؟
و اما شهردار لاهیجان که همیشه بر عدالت و توسعه عدالت محور در سخنرانی‌ها و نشست‌های خود اصرار دارند، چرا و چگونه با این نامه که کاملاً با واژه عدالت در تضاد است موافقت کردند و اگر موافق این نامه نبودند، چرا سعی در رسانه‌ای کردن آن نداشتند؟!
و سئوال نهایی از فرماندار لاهیجان به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان که یکی از این سه نفر به‌عنوان مشاور حضرتعالی نیز فعالیت می‌کند؛ آیا تبدیل وضعیت تنها سه نفر از پرسنل شرکتی شهرداری از میان ده‌ها نفر از نیروهای شرکتی دیگر (بر فرض این‌که مشاور شما نیز جزء پرسنل شهرداری محسوب شود)، عدول از تئوری‌های عدالت محوری رئیس جمهور محبوب نیست و آیا در اندک فاصله باقی‌مانده تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، این‌گونه رفتارها، دلخوری و بی‌اعتمادی مردم و جناح‌های سیاسی را درپی نخواهد داشت؟

%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%84%d8%a7%d9%87%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86-2

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"