كدخبر: ۸۵۶۹
تاريخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شوراي اسلامي:
آمار تک رقمی در جامعه آماری استان گیلان ملموس نیست!
نيكفر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند: "فیش‌های حقوقی نجومی و دریافت‌های نامتعارف باید به بیت‌المال بازگردانده شود"، افزود: اختلاس 8000 میلیارد تومانی مربوط به صدها هزار نفر از فرهنگیان است.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شوراي اسلامي با بیان این‌که استاندار گیلان باید منبع اظهارات خود در مورد تک رقمی شدن نرخ بیکاری را اعلام کند، گفت: استاندار گیلان باید اعلام کند وضعیت اشتغال بیکاران در استان چگونه انجام شده است؟
ذبیح نیکفر در گفت‌وگو با خبرگزاري تسنیم درباره اظهارات اخیر استاندار در مورد نرخ بیکاری استان گیلان که مبنی بر 9.3 شدن آمار بیکاری اظهار داشت: آمار تک رقمی در جامعه آماری استان گیلان ملموس نیست و چیزی که مشاهده می‌شود، غیر از آمار ارائه شده استاندار گیلان است.
وي با بیان این‌که استاندار گیلان باید اعلام کند وضعیت اشتغال بیکاران در استان چگونه انجام شده است، اظهار کرد: به‌طور قطع باید علائمی نشان دهنده رفع مشکلات بیکاری در استان باشد.
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با بیان این‌که ازدحام مراجعه کنندگان و افراد بیکار به مراکز کاریابی، نشان از بیکاری و عدم اشتغال است، تصریح کرد: استاندار گیلان باید اعلام کند که در 3 سال گذشته چه مقدار بیکار داشتیم و اکنون مکان اشتغال این افراد در کجای استان و شهرستان است؟
نيكفر با اشاره به این‌که متأسفانه عده‌ای برای موفق جلوه دادن کارهای خود چنین آماری را اعلام می‌کنند، خاطرنشان کرد: اعلام آمار این‌چنینی باعث صدمه و خدشه وارد کردن به مسائل آماری کشور است.
وي با بیان این‌که استیضاخ وزیر آموزش و پرورش منجر به استعفا شد، لذا باید حق فرهنگیان از صندوق ذخيره فرهنگیان به آنان برگردانده شود، تصریح کرد: واگذاری پست‌های کلیدی مدیریتی به اطرافیان و وابستگان مختص به وزیر آموزش و پرورش نیست و اکثر مسئولان استانی و کشوری چنین اقداماتی انجام می‌دهند.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شوراي اسلامي با بیان این‌که یکی از اعتراضات به دولت و مسئولان، واگذاری پست‌های کلیدی مدیریتی در بستگان ایشان است، افزود: اداره امور مملکتی به‌صورت خانوادگی در دولت، اکنون از معضلات کشور است.
نيكفر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند: "فیش‌های حقوقی نجومی و دریافت‌های نامتعارف باید به بیت‌المال بازگردانده شود"، افزود: اختلاس 8000 میلیارد تومانی مربوط به صدها هزار نفر از فرهنگیان است.
وي با اشاره به این‌که در مورد اختلاس صندوق ذخيره فرهنگیان باید تحقیق و تفحص انجام شود، خاطرنشان کرد: افراد خاطی و مجرم در اختلاس صندوق فرهنگیان باید مجازات و چنان‌چه افرادی نیز در این مورد کوتاهی کردند، باید به مراجع قضایی معرفی شوند.
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با اشاره به این‌که تبعیض‌هایی در پرداخت حقوق، اداره امور جامعه و در اشتغال وجود دارد که مردم را نگران می‌کند، خاطرنشان کرد: آن دسته از افرادی که مدعی حل مشکل اشتغال و یا پایین آمدن نرخ بیکاری هستند، به‌طور قطع آمارهای خوبی را در خانواده خود مشاهده می‌کنند.
وي با بیان این‌که برخی از مسئولان مشکل معیشت و دریافت حقوق ندارند و در اطراف خود نیز افراد بیکار مشاهده نمی‌کنند، افزود: چنین آماری در جامعه برای عموم قابل قبول و محسوس نیست.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"