كدخبر: ۸۳۸۲
تاريخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
نماینده مردم بندر انزلی در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی:
برای منافع مردم از تمام ظرفیت‌های یک نماینده استفاده خواهم کرد
دکتر هادی حق‌شناس صبح امروز با حضور در فرمانداری بندر انزلی، برای شرکت در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی نام نویسی کرد.
نماینده مردم بندر انزلی در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی برای شرکت در انتخابات مجلس دهم ثبت نام کرد.
به گزارش "لاهیگ" به نقل از "انزلی کلاب"، دکتر هادی حق‌شناس صبح امروز با حضور در فرمانداری بندر انزلی، برای شرکت در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی نام نویسی کرد.
وی پس از ثبت نام و اعلام داوطلبی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، در یک نشست خبری حاضر و پاسخگوی سئوالات خبرنگاران شد.
حق‌شناس در آغاز سخنان خود، این دوره از انتخابات را انتخاباتی باشکوه و با حضور حداکثری مردم پیش‌بینی کرد که با توجه به رفع تحریم‌ها می‌تواند در آینده، زمینه‌ساز ایجاد فضای باز اقتصادی در کشور شود.
وی با اشاره به این‌که رفع تحریم‌ها بدین معنا نیست که در دوره‌ای کوتاه بتوان به توسعه اقتصادی دست یافت، اظهار کرد: توسعه نیازمند تلاش و مجاهدت تمامی خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی است.
عضو سابق هیأت عامل و معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، فضای انتخابات را با توجه به حضور طیف‌های مختلف سیاسی، فضایی باز و مثبت ارزیابی کرد و افزود: در اقتصاد اصلی داریم که هر اندازه فضا رقابتی‌تر باشد، به نفع مشتری است. این اصل را در مسائل سیاسی نیز به همین شکل می‌توان تعمیم داد؛ به‌طوری که هرچه تعداد کاندیداها بیشتر باشد، حق انتخاب مردم بیشتر می‌شود و به مطلوب مقام معظم رهبری، یعنی مشارکت حداکثری نزدیک خواهیم شد.
حق‌شناس در پاسخ به این پرسش که از زمانی که در سالیان گذشته، نماینده مردم بندر انزلی در مجلس بودید تا به امروز چه تغییری در خود احساس کرده‌اید، گفت: تصور بنده این است که نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته‌ام. از لحاظ دانش، سطوح جدیدی را تجربه کرده‌ام که باعث افزایش سطح آگاهی و قدرت مدیریتی من شده است و امیدوارم این فزونی تجربه و دانش به شکل درست در امور شهرستان استفاده شود.
وی درخصوص این‌که تمرکز خود را بر کدامیک از امور شهرستان معطوف خواهد نمود، اضافه کرد: من فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد هستم و این طبیعی است که این دوره در عرصه اقتصادی، تمرکز بیشتری داشته و از تمام ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان، از جمله منطقه آزاد، بندر، شیلات، تالاب بین‌المللی انزلی و نیروی انسانی شهرستان به‌عنوان یکی از شهرستان‌های تحصیل‌کرده کشور برای پیشرفت استفاده خواهم کرد.نماینده مردم بندر انزلی در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از ظرفیت‌های مهم این شهرستان را باشگاه‌های ورزشی دانست و تأکید کرد: اگرچه فوتبال و تیم ملوان، سرآمد ورزش در انزلی است، اما از ظرفیت دیگر رشته‌های ورزشی همچون بوکس، قایقرانی و ... در انزلی به‌درستی استفاده نشده است که به عقیده من در قالب رشته‌های ورزشی می‌توان با حداقل سرمایه‌گذاری برای شهرستان مدال‌های کشوری و بین‌المللی کسب کرد.
حق‌شناس در ادامه لازمه پیشرفت یک شهر و کشور را توجه به تمام امکانات و ظرفیت‌های آن منطقه دانست و خاطرنشان کرد: نمی‌توان تنها با تکیه بر یک اصل همچون اصل اقتصادی توقع داشت به نقطه توسعه‌ یافتگی برسیم؛ بلکه با برآیند تمامی ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، طبیعی و مواردی از این دست می‌توانیم به اصل توسعه و پیشرفت نزدیک شویم.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر انتساب وی به جریانات سال 1388 یادآور شد: در انزلی دو اتفاق در سال‌های گذشته برای من رخ داد: اول این‌که در سال 1386 نتوانستم از سوی مردم رأی بیاورم که پس از آن، بیانیه تبریک را به فرد منتخب نوشتم و علی‌رغم تمام حرف و حدیث‌هایی که وجود داشت، به نتیجه انتخابات تمکین کردم. اتفاق دیگر، عدم تأیید صلاحیت من در سال 1390 بود که در این سال نیز اول وقت در انتخابات شرکت کرده و به نظر شورای نگهبان احترام گذاشتم. این‌ها نشان می‌دهد که بنده به میراث امام وفادار هستم، حفظ نظام را از اهم واجبات دانسته و از نظر من در سال 1388 موضوعات پای صندوق‌های رأی تمام شده بود.
این نامزد انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این‌که شانس خود را برای پیروزی در انتخابات چه اندازه می‌داند گفت: هم شخص بنده و هم تمام افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند، قطعاً به پیروزی صددرصد در انتخابات می‌اندیشند و اگر غیر از این باشد، شرکت در انتخابات بی‌معنا و عبث است.
حق‌شناس افزود: تصور من این است که در انتخابات دچار مشکل نخواهم شد؛ اما این بدین معنا نیست که اگر نتیجه رأی چیز دیگری بود، اعتراض خواهم کرد. هر چیزی را که شورای نگهبان تأیید کند، فصل الخطاب ما خواهد بود.
وی در مورد وضعیت باشگاه ملوان و برنامه خود برای این تیم اظهار کرد: بنده همان اندازه که خود را در امور اقتصادی صاحب نظر می‌دانم، درخصوص مسائل فنی در امور ورزش چنین اعتقادی به خود ندارم؛ لذا درخصوص امور مدیریتی باشگاه ملوان، عملکرد چهار ساله من در دوران نمایندگی گواه این است که در آن مدت تمام تلاش خود را جهت تأمین منابع مالی از رئیس جمهوری وقت، استانداری و اسپانسرها به‌کار می‌بستم. در آینده نیز از همین باب مدیریتی به ملوان نگاه خواهم کرد تا این تیم محبوب مردمی در انزلی و استان، به حیات خود با دردسر کمتری ادامه دهد.
عضو سابق هیأت عامل و معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به این سئوال که اگر صلاحیت وی در شورای نگهبان تأیید نشود، فرد دیگری را به‌ عنوان کاندیدا به مردم معرفی خواهد نمود یا خیر، گفت: من معتقدم در مسائل اجتماعی علایق مردم قابل انتقال نیست؛ اما در انتها اگر عقلای شهر به جمع‌بندی برسند، بنده نیز به همان شخص مورد تأیید بزرگان و افراد صاحب تجربه شهر، رأی خواهم داد. اما این به این معنا نیست که با توجه به جایگاه سیاسی و اجتماعی که دارم، در ستاد شخص دیگری فعالیت کنم.
حق‌شناس در ادامه رفتار سیاسی در شهرستان را کاری نادرست خواند و افزود: به اعتقاد ما در این سطح کار فنی و اجرایی از بعد نظارتی و بازگشایی گره‌های کور در شهرستان مفیدتر خواهند بود.
وی با بیان این‌که در چند سال گذشته، سطح اشتغال در شهرک صنعتی انزلی نه‌تنها بیشتر نشده، بلکه کمتر هم شده است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تمامی شرکت‌های تولیدی نیمه کاره و کم فعالیت به روزهای اوج خود بازگردند تا شاهد کم شدن سطح بیکاری در شهرستان باشیم.
نماینده مردم بندر انزلی در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی درخصوص این‌که وی از حامیان دولت "تدبیر و امید" می‌باشد و ورود ایشان به عنوان حامی دولت در مجلس تا چه اندازه می‌تواند برای شهرستان مفید باشد، گفت: من در بحث منافع مردم با هیچ‌کس بحثی ندارم و برای منافع مردم شهر از تمام ظرفیت‌های یک نماینده استفاده خواهم نمود و این طبیعی است که همسو بودن دولت و نماینده، باعث همکاری بیشتر خواهد شد. هرچند این به این معنا نیست که در صورت همسو نبودن با دولت، ما نتوانیم از امکانات دولت حداکثر استفاده را نماییم. به‌طور مثال، در دوره قبلی نمایندگی، دولت همسو و هم طیف با من نبود؛ اما همان دولت دو بار بخشی از بودجه باشگاه ملوان را تأمین کرد. همان دوره، دولت اعتبارات تکمیل پل ولایت و مجوز و اعتبار ساخت پل پیل علی باغ را صادر نمود.
حق‌شناس در مورد طرح‌هایی که در زمان نمایندگی وی تصویب، اما تا امروز اجرایی نشده است، تصریح کرد: در آن دوره سفر ریاست جمهوری به بندر انزلی طرح‌هایی همچون ساخت استادیوم جدید انزلی به تصویب رسید و زمین مورد نیاز این استادیوم نیز جایابی شد؛ اما تا امروز پس از گذشت هشت سال و علی‌رغم تخصیص برخی اعتبارات، هنوز کار ساخت این استادیوم در حد مشاوره و طرح نقشه باقی مانده است که امیدواریم بتوانیم این مشکل را بررسی کرده و زودتر به مرحله اجرایی برسیم و در آینده برای بازدید ناظران AFC از استادیوم اختصاصی ملوان، مجبور به معرفی استادیوم سردار جنگل رشت نگردیم.
وی در پایان با آرزوی حضور مشارکت صددرصدی مردم بندر انزلی در انتخابات و به‌جا گذاشتن آماری خوب از مشارکت مردم این شهر ابراز امیدواری کرد، انتخابات پیش رو دریچه‌ای جدید به روی توسعه و پیشرفت همه‌جانبه شهرستان بندر انزلی و کل کشور باشد.
نظرات بینندگان:
قطعاً همه امیدوار به مشارکت حداکثری مردم فهیم انزلی هستیم، و لیکن مردم باید مواظب باشند که اغفال نشوند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"