كدخبر: ۸۱۷۶
تاريخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
کسی از مطالبات فرهنگیان بازنشسته سخن نمی‌گوید!
بخش "صدای مردم" خط ارتباطی مردم با "لاهیگ" است. خوانندگان محترم می‌توانند پیام‌های خود را که حاوی طرح موضوعات و مشکلات فردی و جمعی‌شان است، از یکی از راه‌های بخش "تماس با ما"، پست الکترونیکی lahig1386@gmail.com یا پیامک رایگان به سامانه 10002012201391 ارسال نمایند. "لاهیگ" نیز بر پایه کارکرد رسانه‌ای خود، تلاش می‌کند با انعکاس "صدای مردم"، پاسخ مسئولان را اطلاع‌رسانی نماید.
وزارت آموزش و پرورش در طول سالیان گذشته بارها از پرداخت مطالبات فرهنگیان خبر داده و مدعی پرداخت آن شده است، اما هیچ وقت از مطالبات پرداخت نشده آنان سخنی به میان نمی‌آورند؛ از جمله حق محرومیت ۱۵ ساله شماری از فرهنگیان بازنشسته که علی‌رغم صدور حکم دیوان عدالت اداری، هنوز پرداخت نشده است و علاوه بر آن، چندین مورد احکام مالی صادر شده در دست بازنشستگان و در مواردی در دست بازماندگان آنان مانده است، اما کسی از آن سخن نمی گوید.
چه خوب است مسئولان محترم نگاهی به احکام مالی صادره در اداره‌های آموزش و پرورش بیاندازند، تا متوجه شوند مطالبات انباشته شده چندین ساله بازنشستگان در بایگانی‌ها چگونه درحال خاک خوردن است و صاحبان احکام چند سال و به چه‌سان درحال خون دل خوردن هستند، تا آن وقت راحت از پرداخت همه مطالبات آنان سخن نگویند!
شاید اگر توجه بیشتری به فرهنگیان بازنشسته می‌شد، امروزه شاهد این همه مشکلات در تأمین معیشت نبودند. قشر فرهنگی و به‌ویژه بازنشستگان فرهنگی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه‌اند و نیاز به توجه ویژه دارند، نه این‌که از پرداخت مطالبات تاریخ گذشته آنان، سرباز زنند!

عباس شرافتمند، فرهنگی بازنشسته، فومن
نظرات بینندگان:
با این‌که بیش از یک سال از بازنشستگی ما می‌گذره، اما از پاداش که بارها هم وعده پرداخت آن داده شده، خبری نیست؛ درحالی که سایر ادارات و نهادها چندین برابر فرهنگی و بلافاصله بعد از بازنشستگی پرداخت کرده‌اند؛ درحالی که کسورات بازنشستگی به یک میزان بوده است. همچنین از پرداخت حق‌الزحمه فروردین، اردیبهشت و خرداد سال تحصیلی گذشته نیز هیچ خبری نیست! ظاهراً مسئولان آموزش و پرورش در این مملکت زندگی نمی‌کنند و یا وضع درآمدی‌شان بسیار بالاست که از مشکلات خبر ندارند. حال اگر قسط بانک دیر شود، علاوه بر کلی آبروریزی، سود اضافه بالایی نیز دریافت می‌دارند. راستی ما معلمان، به‌خصوص بازنشستگان جهت دریافت حق و حقوق معوقه خود به کجا باید مراجعه کنیم؟؟؟ واقعاً زیر بار فشار مشکلات له شدیم و همیشه شرمنده زن و بچه‌ایم.
محمد (فرهنگی بازنشسته مالباخته): ما هم خدایی داریم. بترس از کسی که جز خدا فریادرسی ندارد.
محمد: با هم درد دل کنیم؛ پول که نمی‌شود، ولی یک کم دل‌مان خالی که می‌شود...
هدایت صفا: از وزیر تعاون و رفاه و نمایندگان مجلس و مسئولین نظام می‌پرسم: آیا با مدرک فوق لیسانس با حقوق 1500000 تومان با داشتن 3 فرزند بیکار می‌شود زندگی کرد؟ خودشان حقوق آن‌چنانی می‌گیرند؛ نمردیم معنای عدالت را فهمیدیم.
هدایت صفا:‌ از مدیرکل بازنشستگی گیلان آقای طاهری دریاسری سئوال دارم: بنده در سال 1384 با مدرک فوق لیسانس در شهرستان لاهیجان بازنشسته شدم. الآن مدت 40 سال خدمت دارم و حقوقم 1500000 تومان است. بنده 3 فرزند با مدارک مهندسی عمران و الکترونیک و کامپیوتر متأسفانه هرسه بیکارند. آیا با این حقوق و فرزندان بیکار می‌شود زندگی کرد؟ آقای مدیرکل! حقوق حضرتعالی چقدر است؟ آیا به فکر همکاران بازنشسته‌ات هستی که با چه فلاکتی زندگی می‌کنند؟!
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"