كدخبر: ۸۰۷۷
تاريخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
مشکل کارمندان انتقالی دولت از کلانشهرها به استان گیلان
بخش "صدای مردم" خط ارتباطی مردم با "لاهیگ" است. خوانندگان محترم می‌توانند پیام‌های خود را که حاوی طرح موضوعات و مشکلات فردی و جمعی‌شان است، از یکی از راه‌های بخش "تماس با ما"، پست الکترونیکی lahig1386@gmail.com یا پیامک رایگان به سامانه 10002012201391 ارسال نمایند. "لاهیگ" نیز بر پایه کارکرد رسانه‌ای خود، تلاش می‌کند با انعکاس "صدای مردم"، پاسخ مسئولان را اطلاع‌رسانی نماید.
قریب به ۸ سال است که ازانتقال حدود ۹۰۰ خانوارِ کارکنان دولت در راستای مصوبه هیأتِ‎ ‎محترم وزیران وقت برای‎ ‎انتقال از کلانشهرها(مربوط‎ ‎به دولت‌های نهم و دهم )سپری شده است.‏
در این مصوبه مزایایی برای انتقال از جمله واگذاری زمین، وام‌های کم بهره و تسهیلات در نظر گرفته شده بود ؛ اما با گذشت این سالها، منتقلین به استان گیلان هنوز نتوانسته‌اند زمینهای مورد نظر را با توجه به پرداخت مبالغی که انجام شده است؛ تحویل بگیرند. که در چنین شرایطی، زمینی در بندرکیاشهر مشخص ومقرر شد قطعه ای از آن به همه منتقلین اختصاص داده شود.پس از تعیین وتفکیک‎ ‎زمین مذکور از هرنفر بیش از ۳ الی ۴ میلیون تومان بخشی به عنوان قیمت کارشناسی زمین و بخشی به عنوان هزینه آماده‌سازی دریافت شد که در آن زمان مبلغ کمی برای این افراد نبود.کافی است محاسبه شود چنانچه در ۸ سال قبل این زمین‌ها تحویل و ساخت و ساز آنها انجام می‌شد؛ از لحاظ هزینه‌ها چه تفاوت بالایی با ساخت وسازهای امروز و فردا داشت و خواهد داشت.‏
سرانجام کمیسیون مربوطه در استانداری با امضاء بیش از ۱۰ مدیرکل و رئیس سازمان از جمله مدیرکل وقت سازمان حفاظت محیط زیست استان نسبت به تخصیص اراضی مزبور، با بررسی کارشناسی و پیکه کوبی مجدد مرز زمین‌های منتقلین و پارک ملی بوجاق ـ به منتقلین اقدام کردند که به‌دنبال آن، مراحل تملک وانتقال اسناد به افراد صورت پذیرفت. این درحالی است که هنوز بیش از۹۰ درصد اراضی با وجود صدوراسناد آماده سازی و تحویل نشده است.‏ اما از میان زمین‌هایی معین شده،۵۰ قطعه که سند مالکیت آن صادر و قطعات نیز به مالکین‎ ‎تحویل داده شد این درحالی است که شهرداری پروانه دیوارکشی زمین‌ها را نیز صادرکرده است؛ اما این قطعات نیز معارض پیدا کرده، به‌طوری که مانع از دیوارکشی قطعات شده است و از این ناحیه نیز خسارت‌های مضاعف دیگری نظیر از بین رفتن مصالح ساختمانی کارکنان‎ ‎را به آنان تحمیل کرده است. تمامی کارمندانی که منتقل شده‌اند کسوت کارمندی را برای خدمتگزاری به میهن عزیز برتن کرده‌اند و از کارکنان همین نظام هستند و در میان آنان خانواده‌های شهید، جانباز، آزاده و ایثارگر نیز به چشم می‌خورد و ضرورت دارد مشکل آنان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان در اسرع وقت حل شود.

گروهی از کارمندان دولت انتقال یافته به گیلان
نظرات بینندگان:
طرح انتقال کارمندان کلانشهرها (تهران) به شهرستان‌ها یک طرح اشتباه و بدون محاسبه هزینه‌های متعددی بود که مردمان مناطق میزبان (و به‌طور خاص استان‌های شمالی) مانند خیلی از طرح‌های دولت قبلی بدون مطالعه و تأمل و تدبر کافی درنظر گرفته و اجرا شد و حالا باری بر دوش دولت فعلی شده است. بیشترین آسیب این طرح را نه کارمندان انتقالی و خانواده‌های‌شان، بلکه مردمان این مناطق دیده‌اند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"