كدخبر: ۸۰۶۸
تاريخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
بازنگری در طرح طبقه‌بندی مشاغل سازمان بهزیستی
بخش "صدای مردم" خط ارتباطی مردم با "لاهیگ" است. خوانندگان محترم می‌توانند پیام‌های خود را که حاوی طرح موضوعات و مشکلات فردی و جمعی‌شان است، از یکی از راه‌های بخش "تماس با ما"، پست الکترونیکی lahig1386@gmail.com یا پیامک رایگان به سامانه 10002012201391 ارسال نمایند. "لاهیگ" نیز بر پایه کارکرد رسانه‌ای خود، تلاش می‌کند با انعکاس "صدای مردم"، پاسخ مسئولان را اطلاع‌رسانی نماید.
جناب آقای دکتر انوشیروان محسنی بندپی
رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور
با سلام و آرزوی توفیق،
احتراماً ضمن سپاس از توجهات حضرتعالی نسبت به کارکنان خدوم بهزیستی که ایثارگرانه در سنگر دفاع از کرامت انسانی جمعیت هدف سازمان ایفای نقش می‌نمایند، به استحضار می‌رساند متأسفانه در جریان اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل کارکنان رسمی کارگری این سازمان در سنوات گذشته، این طرح صرفاً جهت مشاغل خاصی تعریف گردیده، حال آن‌که امروز با عنایت به نیاز سازمان و مدارک علمی این کارکنان، بخش عمده‌ای از آنان در مشاغل کارشناسی فعالیت نموده و عملاً به جهت عدم پیش‌بینی این مشاغل در طرح مذکور، از مزایای مصرح قانونی پست‌های مربوطه که شاغل در آن می‌باشند، بی‌بهره بوده و این امر تأثیر منفی در انگیزه همکاران دارد.
لذا از محضر حضرتعالی تقاضا دارد دستور فرمایید ضمن بازنگری در طرح طبقه‌بندی مشاغل سازمان، زمینه‌های بهره‌مندی از ظزفیت‌های کاری همکاران ذینفع که به‌عنوان سرمایه انسانی سازمان می‌باشند فراهم گردد.
پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی نهایت امتنان را دارد.

با تشکر فراوان
جمعی از کارکنان رسمی کارگری اداره کل بهزیستی استان گیلان
نظرات بینندگان:
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستي استان گيلان: با سلام. رنجنامه این قشر در بیش از ۷۱ سایت کشور عنوان شده. امیدواریم مجلس نشینان و هیأت محترم دولت به ندای آن‌ها پاسخ مثبت دهند.
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستي سراسر كشور: سلام و درود خداوند بر نمايندگان مردم در خانه ملت. تلاش كردن براي تصويب نهایي طرح تبديل وضعيت كاركنان رسمي كارگري نظير بهزيستي كه طي نامه شماره ۱۶۲ اعلام وصول گرديد و در كمیسيون اجتماعي مجلس مي‌باشد، كمك كردن به ياران امام حسين(ع) در روز عاشوراست؛ چون كاركنان رسمي كارگري اين‌قدر مظلوم واقع شده‌اند! به اميد جواب از مسئولان مربوطه و تمامی نمايندگان محترم در مجلس شوراي اسلامي در سراسر كشور.
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستي استان اصفهان: با سلام. درود خداوند بر نمایندگان مردم در خانه ملت. ما از تمامی نمایندگان مجلس خواستاریم به طرح تبدیل وضعیت استخدام رسمی کارگری به استخدام پیمانی یا رسمی کشوری مجدد رأی موافق بدهند که طرح یک فوریت آن در مورخ 20 آذر 1392 تصویب شده و به شماره ۱۶۲ اعلام وصول گردید و هم‌اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست بررسی می‌باشد. امید است نمایندگان محترم این بار هم با پشتیبانی خود که طرح در روزهای آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود، رأی موافق بدهند. جهت رضای خداوند تبارک و تعالی شما را به خدا رأی موافق به طرح بدهید، چون کارکنان رسمی کارگری مظلوم واقع شده‌اند، چون نه مثل کارکنان خدمات کشوری و نه مثل کارکنان قانون کار هستند. در واقع نه کارگر هستند، نه کارمند، از هر دو مزایا محروم هستند؛ ضرب المثل شتر مرغ.
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستي سراسر استان لرستان:
جناب آقايان نمايندگان محترم مردم لرستان در مجلس شوراي اسلامي
۱- دكتر ايرج عبدي
۲- دكتر علاءالدين بروجردي
۳- دكتر محمدتقي توكلي
۴- دكتر اللهيار ملكشاهي
۵- دكتر علي كائيدي
۶- دكتر حجت‌الله خدايي سوري
۷- دكتر بهرام بيرانوند
۸- دكتر ابراهيم آقامحمدي
۹- دكتر عباس قائيد رحمت
سلام عليكم،
احتراماً به استحضار مي‌رساند كه طرح تبديل وضعيت كاركنان رسمي كارگري به رسمي كشوري يا پيماني در مورخ 20 آذر 1392 روز چهارشنبه به تصويب نمايندگان محترم مجلس رسيده و طي شماره ۱۶۲ اعلام وصول گرديد و طرح فوريت دار شده و هم‌اكنون در كمیسيون اجتماعي مجلس در دست بررسي است.
انتظار ما كاركنان رسمي كارگري بهزيستي استان لرستان از شما و ساير نمايندگان محترم مردم در خانه ملت آوردن طرح مذكور به صحن علني مجلس و با همت و تلاش شما عزيزان به تصويت نهايي رساند، طرح تبديل وضعيت كار كاركنان رسمي كارگري است. ما كاركنان رسمي كارگري بهزيستي از هر دو قانون اسخدام:
۱- خدمات كشوری
۲- قانون كار
محروم هستيم؛ نه كارگر هستيم، نه كارمند. در واقع ضرب المثل معروف شتر مرغ.
اميد است كه بتوانيد ما را از اين مظلوميت نجات دهيد.
در پايان از تمامی نمايندگان محترم مردم در مجلس شواري اسلامي درخواست كمك داريم كه با رأي موافق خود طرح تبديل وضعيت كاركنان رسمي كارگري را به تصويب نهايي برسانند.
با كمال تشكر فراوان
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستي سراسر كشور: این افراد با مدارک تحصیلی از دیپلم تا کارشناسی ارشد حالا سال‌هاست در تبعیضی آشکار نسبت به همکاران خود که تنها با تفاوتی موسوم به مستخدمین رسمی کارمندی در ادارات دولتی مشغول به کارند، نه حق تأهل می‌گیرند و نه فوق‌العاده برای بدی آب و هوا، نه حق تحصیلات به آنان پرداخت می‌شود و نه از مزایای محرومیت مناطق جنگی استفاده می‌کنند. این محرومیت و تبعیض درحالی انجام می‌شود که تنها اختلاف بین آنان و همکاران‌شان در استفاده از نقل کارگری و کارمندی است. زمستان امسال درست یک سال از نوشتن نامه نخست به ریاست جمهوری، مسئولان استانی و نمایندگان مجلس می‌گذرد؛ نامه‌ای که هنوز هم بسیاری از نویسندگانش امیدوار به رسیدن جوابش هستند. برای بسیاری از آن‌ها باور کردنی نیست، مردی میانه اندام و همیشه در سفر دولت‌های نهم و دهم که بر اساس آمار، گیرنده بیشترین درخواست‌ها و نامه‌های مردمی در عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی بوده است و در مدت صدارتش در خیابان پاستور هیچ نامه درخواست به‌حقی را بی‌پاسخ نگذاشته، هنوز جواب نامه آن‌ها را نداده است.
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستي سراسر استان اصفهان:
جناب آقای انوشیروان محسنی بندپی
رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور
سلام علیکم،
احتراماً به استحضار می‌رساند، تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متأسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی، از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی، حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و ... شامل ما نمی‌شود.
جالب این‌که چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هرکدام از ما در مشاغلی که سال‌ها در آن کار می‌کنیم و تجربه کافی را کسب نموده‌ایم. در اداره‌ای که در آن هستیم، حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد، مسئولان محترم سازمان می‌توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند.
حال این سئوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم؛ نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم و نه مانند همکاران خدمات کشوری!
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستي سراسر كشور: در طی ماه‌های اخیر در خبرها آمده بود که مجلس به یک فوریت طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان رسمی کارگری به رسمی پیمانی رأی داده است و در این زمنیه هم دکتر احمد شوهانی، نماینده مجلس شورای اسلامی که از طراحان طرح فوق بوده، اظهار داشته که با تصویب نهایی این طرح، شغل جدیدی به‌وجود نمی‌آید و لذا بار مالی بر دولت تحمیل نخواهد شد. دکتر شوهانی همچنین خاطرنشان کرده که وضعیت فعلی کارمندان رسمی کارگری تبعیضی آشکار به حساب می‌آید، زیرا این افراد از تسهیلات و امتیازات بی‌بهره هستند، درحالی که با اصلاح وضعیت‌شان می‌توانند از مزایای قانونی استفاده کنند. در این راستا هم جمعی از کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی همانند سازمان بهزیستی با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیان وضعیت فعلی خود و تبدیل وضعیت و استفاده از مزایای قانونی پرداخته‌اند. در بخشی از این نامه آمده است: بسیاری از کارکنان سازمان بهزیستی کشور که به‌صورت رسمی کارگری مشغول فعالیت هستند، در طی سالیان اخیر توانسته‌اند با پیگیری و ادامه تحصیل موفق به کسب مدارک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد شوند و در حال حاضر به‌عنوان نیروهای باتجربه و تحصیل‌کرده انجام وظیفه نمایند و این درحالی است که همانند کارکنان رسمی و پیمانی نتوانسته‌اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند و تا کنون هیچ تغییری در احکام آنان لحاظ نگردیده است. طبق قانون کار می‌بایست احکام نیروهای تحصیل‌کرده تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی عده‌ای با مدرک کارشناسی هم حداکثر تا گروه ۱۰ ترقی پیدا کرده‌اند. همچنین پاداش عیدی کارکنان رسمی کارگری طبق قانون اداره کار می‌بایست حداقل دو برابر تا ۳ برابر حقوق پایه پرداخت شود، در صورتی که عیدی آن‌ها مثل کارکنان رسمی کشوری می‌باشد و از مزایای سختی کار بر اساس ماده ۳۶ تبصره یک قانون کار برخوردار شوند که متأسفانه در حال حاضر خبری نیست و این کارکنان از هر دو قانون استخدامی خدمات کشوری و قانون کار محروم هستند. لازم به ذکر است که تمامی کارکنان رسمی کارگری از ۱۸ سال به بالا سابقه دارند و با توجه به اخذ مدرک دانشگاهی در صورت تبدیل وضعیت می‌توانند به‌عنوان یک نیروی باتجربه در پست‌های حساس سازمانی خدمت کنند و از مزایای قانونی برخوردار شوند و وضعیت نیروی انسانی بهزیستی کشور نیز بهبود خواهد یافت. در صورت تبدیل وضعیت هم طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳ درصد کارفرما هم حذف خواهد شد.
اکنون با توجه به مطرح شدن طرح یک فوریتی تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان رسمی کارگری به رسمی یا پیمانی که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و هم‌اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس درحال بررسی بوده، امیدواریم که نمایندگان عزیز با نگاه پرمهر و با رأی مثبت خود در تصویب نهایی این طرح، موجبات رضایت حق‌ تعالی و خرسندی و احقاق حق کارکنان زحمتکش رسمی کارگری را فراهم نمایند.
صادق رستمی (مدیر اسبق بهزیستی استان ایلام): با سلام و درود به خدمت تمامی متولیان و دلسوزان عزیز در مجلس محترم و دولت اعتدال. با توجه به این‌که نیروهای رسمی کارگری عموماً از نیروهای باسابقه، تحصیل‌کرده و دانش‌آموخته هستند، نیازمند توجه بیشتری در ادارات با توجه به دلایل ذیل می‌باشند:
۱- به‌دلیل پسوند کارگری نمی‌توانند از پست‌های سازمانی استفاده کنند.
۲- از مزایایی از قبیل اضافه کار و رفاهی و ... استفاده نمی‌کنند.
۳- نمی‌توان از آن‌ها در مشاغلی مانند رئیس اداره و یا ذیحسابی و یا سایر پست‌های کلیدی دیگر استفاده کرد.
۴- در صورت ادامه تحصیل، مدرک آن‌ها اعمال نمی‌شود.
لذا برای رفع این موارد تبدیل وضعیت این عزیزان به رسمی و یا پیمانی و حذف پسوند کارگری الزامی است تا مایه دلگرمی این گروه فراهم گردد، زیرا این عزیزان در ادارات دولتی شاغل‌اند، نه شرکت‌های خصوصی و یا وابسته به دولت.
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستي سراسر استان خوزستان: اما چه باید کرد؟؟؟ نامه‌ای که سال‌ها پشت درهای بسته دولت عدالت محور نهم و دهم بدون انجام عدالت در پاستور معطل ماند، آیا باز هم باید معطل جوابی بماند؟ و شاهد به‌کارگیری نیروهای رسمی کارمندی به‌غیر از نیروهای رسمی کارگری داخل ادارات باشیم؟ و فقط حسرت نداشتن دوستانی در بالادست؟؟؟ و یا نه، جوابی امیدوارکننده از پاستور بیاید و حق دوستان رسمی کارگری که در ادارات استان و کشور کم نیستند، زیر پا مانده و له شده نماند و حق به حق‌‌دار می‌رسد یا نه؟؟؟
جمعي از كاركنان رسمي كارگري بهزيستی:
جناب آقاي دكتر انوشيروان محسني بندپي
رئيس محترم سازمان بهزيستي كشور
با سلام و آرزوي توفيق
احتراماً ضمن سپاس از توجهات حضرتعالي نسبت به كاركنان خدوم بهزيستي كه ايثارگرانه در سنگر دفاع از كرامت انساني جمعيت هدف سازمان ايفاي نقش مي‌نمايند، به استحضار مي‌رساند متأسفانه در جريان اجراي طرح طبقه‌بندي مشاغل كاركنان رسمي كارگري اين سازمان در سنوات گذشته اين طرح صرفاً جهت مشاغل خاصي تعريف گرديده، حال آن‌كه امروز با عنايت به نياز سازمان و مدارك علمي اين كاركنان، بخش عمده‌اي از آنان در مشاغل كارشناسي فعاليت نموده و عملاً به جهت عدم پيش‌بيني اين مشاغل در طرح مذكور، از مزاياي مصرح قانوني پست‌هاي مربوطه كه شاغل در آن مي‌باشند، بي‌بهره بوده و اين امر تأثير منفي در انگيزه همكاران دارد.
لذا از محضر حضرتعالي تقاضا دارد دستور فرمایيد ضمن بازنگري در طرح طبقه‌بندي مشاغل سازمان، زمينه‌هاي بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي كاري همكاران ذينفع كه به‌عنوان سرمايه انساني سازمان مي‌باشند فراهم گردد.
پيشاپيش از بذل توجه حضرتعالي نهايت امتنان را دارد.
با تشكر فراوان
زیاد امیدوار نباشید، چون ما نیروی شرکتی نیستیم که دولت و مجلس طرفدار ما باشد. نیروهای شرکت از خوشان بود. ما رسمی کارگری هستیم. نه دولت و نه مجلس طرف ماست. ما تنهای تنها هستیم. دولت و مجلس به ما رأی نداد؛ ما هم به نماینده‌های دوره نهم و دولت فعلی رأی نخواهیم داد. باید مثل خودرو کمپین رأی ندادن راه بندازیم تا بفهمند حداقل که ما هم هستیم.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"