كدخبر: ۷۶۰۲
تاريخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
اختصاصی "لاهیگ"
هیچ‌کس نسبت به مسائل گیلان مسلط‌تر از دکتر نوبخت نیست
هادی حق‌شناس یكی از سرمایه‌های انسانی گیلان است كه دغدغه توسعه دارد و دکتر مهندسی است که "اقتصاد" و "سیاست" ایران را خوب می‌شناسد و خوب تحلیل می‌کند.
هادی حق‌شناس یكی از سرمایه‌های انسانی گیلان است كه دغدغه توسعه دارد و دکتر مهندسی است که "اقتصاد" و "سیاست" ایران را خوب می‌شناسد و خوب تحلیل می‌کند. متولد سال 1346 در صومعه‌سرا و دارای مدرک تحصیلی دکتری اقتصاد از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه مازندران و کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه علم و صنعت ایران است.
وی که از حامیان دکتر حسن روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری بود و حتی در این راه، زخم مخالفان را بر خود دید و مصدوم هم شد، ولی بی چشم‌داشت، همواره از انتخاب خود دفاع می‌نمود؛ انتخابی که به حماسه سیاسی 24 خرداد 1392 انجامید و امید دوباره‌ای در دل‌های مردم زنده شد.
هشت ماه پس از آن انتخاب و استقرار دولت "تدبیر و امید"، عضو هیأت عامل و معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی شد؛ هرچند، یکی از نامزد‌های جدی معاونت وزیر و ریاست این سازمان بود و نام او در صدر فهرست گزینه‌های استانداری گیلان نیز به چشم می‌خورد.
حق‌شناس در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، نمایندگی مردم شریف بندر انزلی را برعهده داشت و با عضویت در هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و هیأت رئیسه فراکسیون‌های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و جوانان مجلس شورای اسلامی، یکی از فعال‌ترین وکلای استان گیلان در ادوار مختلف خانه ملت بود.
عضویت در هیأت مدیره شرکت کشتی‌سازی خلیج فارس، هیأت مدیره منطقه ویژه اقتصادی انزلی، مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان گیلان، معاون اداره کل بنادر و کشتیرانی استان‌های گیلان، مازندران و خوزستان و ...، از جمله سوابق اجرایی و تدریس در دانشگاه‌های دولتی، آزاد و مراکز آموزش مدیریت دولتی به‌مدت بیست سال نیز از جمله سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی حق‌شناس است.
با دکتر هادی حق‌شناس در طبقه دهم برج سازمان بنادر و دریانوردی ـ تلاقی پارک آب و آتش و پل طبیعت ـ به گفت‌وگو نشستیم که متن کامل آن را می‌توانید در این‌جا بخوانید.
نظرات بینندگان:
منتظر: از جناب دكتر خواهش مي‌شود با توجه به پست مهم ايشان در سازمان بنادر و دريانوري، نسبت به پيگيري استخدام كارشناسان قرارداد مستقيم قديم در سازمان و بنادر با سابقه 10 سال به بالا اقدام نمايند. اين كار ايشان ماندگارترين كار خواهد بود، چون عدالت در مورد پرسنل برقرار خواهد شد.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"