كدخبر: ۷۴۴۸
تاريخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
بی‌نظمی ترافیکی در لاهیجان
بخش "صدای مردم" خط ارتباطی مردم با "لاهیگ" است. خوانندگان محترم می‌توانند پیام‌های خود را که حاوی طرح موضوعات و مشکلات فردی و جمعی‌شان است، از یکی از راه‌های بخش "تماس با ما"، پست الکترونیکی info@lahig.ir یا lahig1386@gmail.com و یا پیامک رایگان به سامانه 10002012201391 ارسال نمایند. "لاهیگ" نیز بر پایه کارکرد رسانه‌ای خود، تلاش می‌کند با انعکاس "صدای مردم"، پاسخ مسئولان را اطلاع‌رسانی نماید.
امروزه متأسفانه در لاهیجان با یک بی‌نظمی ترافیکی روبه‌رو هستیم که روز به روز اوضاع آن بدتر می‌شود.
بی‌نظمی ترافیکی را می‌توان به دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که به‌نوعی با این موضوع درگیر هستند، مرتبط دانست. به‌نظر می‌رسد طرح‌ها و ایده‌های ترافیکی بسیاری بر روی کاغذ توسط این دستگاه‌ها برای از بین بردن این معضل ارائه و پیشنهاد می‌شود، ولی متأسفانه در هنگام اجرا با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شود و گاهی نیز موجب سنگین‌تر شدن بار ترافیک می‌گردد.

- میدان سپاه: در ساعات پایانی روز بین 19 الی 21 به‌علت ناکارآمد بودن سربازان، نبود دانش و نبود تفکر... شهروندان خوب لاهیجان باید در ترافیک بمانند... ترافیکی که چون کلافی سرگردان می‌شود!!!

- یکطرفه نمودن خیابان 22 آبان: هیچ تفکری در پشت این ایده قرار نداشت...
هر روز تصادف
هر روز دعوا
هر روز گره ترافیکی
هر روز خطر تصادف
هر روز...

مسئولان شهر لاهیجان!
از این ترافیک شهر
از این بی‌مسئولیتی راهنمایی و رانندگی
از این دستورات اشتباه
از این آزمون و خطای ترافیکی
دل و جان به لب آمد...
• یک شهروند
نظرات بینندگان:
در پاسخ به این شهروند عزیز باید عرض کنم به‌عنوان یک ساکن خیابان 22 آبان، اقدام تغییر مسیر یک‌طرفه این خیابان کاری بسیار پسندیده و درست بوده که باعث شده ترافیک کمتری در این خیابان به‌وجود بیاید. اندک ترافیک و شلوغی هم به‌پای بی‌فرهنگی عده‌ای که به‌راحتی قوانین را زیر پا می‌گذارند. البته کمی هم نیاز به تلاش شهرداری برای عقب‌نشینی ساختمان‌های ابتدای ورودی خیابان 22 آبان می‌باشد.
بدترین کار، گارد ریل زدن خیابون آزادگان بود.
شهروند: کجا ترافیک 22 آبان کمتر شده؟؟؟ ساعت 6 عصر بیا ببین چه خبره؟؟؟ ظهر ساعت 11 تا 12 ببین چه خبره؟؟؟ هر روز داره تصادف میشه! هر روز... جدیداً هم که پلیس قد کوتاه شهر ما پشت دیوار قایم میشه و یهو می‌پره جلوی ماشینا که جریمه کنه! نگرانش هستم... خیلی کار خطرناکی انجام میده!!!
شهروند لاهیجانی: درخصوص خیابان 22 آبان اصلاً آقایون نمیدونن چی‌کار باید انجام دهند؟ یک روز از پایین به بالا و روز بعد بالعکس یک‌طرفه می‌شود. هیچ چراغ راهنمایی در شهری که بیش از 120 هزار نفر جمعیت دارد، نصب نشده است و در جواب می‌گویند مردم لاهیجان آن‌قدر بافرهنگ هستند که نیازی نیست! در عین حال هیچ‌کدام از خیابان‌های شهرمان خط‌کشی وسط خیابان ندارد؛ نکند این‌هم مربوط به فرهنگ مردم می‌شود؟ تمامی اماکن شهر که پلیس در آن حضور ندارد، شاهد خلاف‌های بسیار خطرآفرین با وسایل نقلیه است. بسیاری از میادین نیز اصلاً استاندارد نیستند. سامانه‌های کنترلی نیز وجود ندارد. وضع بسیار نگران‌کننده‌ای وجود دارد. شما مسئولین باید برای مردم کار کنید، و در حال حاضر ما مردم راضی نیستیم از این وضعیت و شما موظف هستید رضایت مردم شهر را جلب کنید. لطفاً تجهیزاتی از قبیل چراغ راهنما که 200 سال از قدمت اختراع آن می‌گذرد را به شهر لاهیجان بیاورید؛ 50 درصد مشکلات ترافیکی حل خواهد شد. با تشکر از لاهیگ.
دوست شهروند گرامی! من خودم به‌واسطه محل کارم، هر روز توو همین خیابان هستم. جز عده‌ای که ترجیح میدن با کمال پررویی در شلوغ‌ترین ساعت ممکنه خلاف کنن و از سمت مخالف بیان، کلاً در حدی که شما دارین سیاه‌نمایی می‌کنین، نیست. معمولاً هم تصادف خاصی به‌وجود نمیاد.
شهروند لاهیجانی: برای بنده جای تعجب دارد که شما در تمامی نقاط شهر به‌صورت آنی حضور دارید. شما اگر یک ساعت از محل کار خود مرخصی ساعتی اخذ نمایید و ابتدای کوچه برق از انقلاب را مشاهد کنید، شاهد عبور از خلاف جهت خودروها و موتورسوارها خواهید شد؛ ضمن آن‌که در امیرشهید نیز همین اتفاق می‌افتد، و همچنین دیگر معابر شهری...
شهروند لاهیجانی: چرا نباید در شهری که عروس شهرهای گیلان نامیده می‌شود، در خیابان شلوغ این شهر چراغ راهنما داشته باشد تا این‌همه شاهد تصادفات نباشیم؟!
لاهیجی: عبور از خلاف جهت یکی از خطرآفرین کارهاست و هیچ توجیهی ندارد.
سر هر چهارراه و میدان یه دوجین جوجه پلیس هست؛ یکی داره دماغ‌شو پاک می‌کنه، یکی دستش توو جیب شلوارشه، یکی داره بلند بلند با رفیقش از دور توو پیاده رو حرف می‌زنه!!! اگه چهارتا پاسبون با چهارتا سوت دست‌شون می‌دادی، می‌شد جای چراغ راهنما کار کنن و گره ترافیکو باز کنن.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"