كدخبر: ۴۴۹۰
تاريخ انتشار: ۱۰ دي ۱۳۹۰ - ۰۸:۱۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
200 داوطلب انتخابات مجلس نهم در گیلان ثبت نام كردند
رئیس ستاد انتخابات گیلان از ثبت نام 200 داوطلب برای حضور در رقابت‌های نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 11 حوزه انتخابیه این استان خبر داد.
رئیس ستاد انتخابات گیلان از ثبت نام 200 داوطلب برای حضور در رقابت‌های نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 11 حوزه انتخابیه این استان خبر داد.
غلامعلی رضوانی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: از بین این تعداد داوطلب، هفت نفر را بانوان و بقیه را آقایان تشكیل می‌دهند.
وی ادامه داد: از مجموع 200 نفری كه برای حضور در رقابت‌های نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از گیلان نام‌نویسی كرده‌اند، 26 نفر دارای مدرك تحصیلی دكترا، 170 نفر كارشناسی ارشد یا معادل و 4 نفر نیز دارای تحصیلات حوزوی هستند.
وی با بیان این‌که حوزه انتخابیه رشت با 51 داوطلب بیشترین و حوزه انتخابیه صومعه‌سرا با شش نفر كمترین ثبت نام شده را دارد، افزود: حوزه انتخابیه لنگرود 16، فومن و شفت 11 و رودبار و منجیل و لوشان 18 داوطلب شركت در انتخابات مجلس نهم را دارد.
وی افزود: بندر انزلی با 8، آستارا با 12، رودسر و املش با 15، لاهیجان و سیاهكل با 25، تالش و رضوانشهر و ماسال با 21، آستانه اشرفیه و بندر كیاشهر با 17 داوطلب، دیگر حوزه‌های انتخابیه گیلان را تشكیل می‌دهند.
رئیس ستاد انتخابات گیلان همچنین تعداد داوطلبان شركت در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی در گیلان را 292 داوطلب اعلام كرد.
رضوانی افزایش سقف مدرك تحصیلی از لیسانس به فوق لیسانس را علت اصلی كاهش تعداد داوطلبان در نهمین دوره انتخابات در مقایسه با هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان دانست.
وی اضافه كرد: بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت اجرایی از امروز شنبه آغاز و پس از طی مراحل در هیأت اجرایی، هیأت نظارت و شورای نگهبان تا اول اسفند ماه امسال ادامه دارد.
به گفته وی، اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراكز حوزه انتخابیه توسط وزارت كشور دوم اسفند ماه سال جاری است.
رئیس ستاد انتخابات گیلان زمان انتشار آگهی اسامی نامزدها را سوم اسفند، زمان تبلیغات كاندیداها را چهارم تا دهم، ممنوعیت تبلیغات را یازدهم و زمان اخذ رأی را 12 اسفند ماه سال جاری عنوان كرد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، ثبت نام از داوطلبان شركت در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ابلاغ وزیر كشور از سوم دی ماه آغاز و تا ساعت 17 روز جمعه نهم دی ماه ادامه یافت.
برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 12 اسفند ماه سال جاری در سراسر كشور تكلیف 290 كرسی بهارستان را مشخص می‌كند.
نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر كشور، 12 اسفند ماه در 11 حوزه انتخابیه استان گیلان برگزار می‌شود.
استان گیلان در مجموع 13 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
نظرات بینندگان:
دکتر رمضانعلی صادق‌زاده شیخان گفشه نماینده پیشین مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، نائب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن و رئیس کمیته مخابرات و ارتباطات مجلس هفتم بود. دکتر صادق‌زاده یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های تصدی وزارت ارتباطات در دولت نهم بود که همزمان با حضورش در مجلس نقش به‌سزایی در توسعه صنعت ICT کشور داشت و بسیاری از قوانین زیرساختی در حوزه مخابرات کشور با تدبیر و پیگیری‌های صادق‌زاده به ثمر نشست. او دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی مخابرات دیجیتال از دانشگاه منچستر انگلستان، دکترای مهندسی مخابرات (ماهواره، رادار، موبایل و سنجش از راه دور) از دانشگاه برادفورد انگلستان و فوق دکترای کاربرد مخابرات (امواج و آنتن) در مهندسی پزشکی از دانشگاه برادفورد انگلستان است. وی که سال‌هاست در دانشگاه مشغول به تدریس است، پروژه‌های صنعتی و مخابراتی مختلفی را در داخل و خارج از کشور انجام داده است. او در سال 1996 به عنوان یکی از محققین برجسته جهان معرفی شده است و بیش از 25 مقاله علمی و سخنرانی در کنفرانس‌های بین‌المللی در بلژیک، اتریش، هلند، لهستان، فرانسه، آلمان، ژاپن، آمریکا و انگلستان ارائه داده است.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"