كدخبر: ۳۶۴۲
تاريخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
وزیر كشور:
بدرقه باشكوه نشان از كارنامه درخشان روح‌الله قهرمانی دارد
استاندار سابق گیلان گفت: سردار سعادتی بار سنگینی را در استان گیلان به دوش خواهند گرفت؛ زیرا در این استان بسیاری از كارها نیمه‌تمام مانده و پیگیری این كارهای اجرایی تلاشی روزافزون را می‌طلبد.
آیین تودیع و معارفه استاندار گیلان با حضور وزیر كشور در رشت برگزار شد.
به گزارش "لاهیگ" به نقل از خبرگزاری‌های ایرنا، ایسنا و فارس، در این مراسم كه با حضور معاونان استاندار، فرمانداران، بخشداران، رؤسای سازمان‌ها و مدیران كل دستگاه‌های اجرایی، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، وزیر كشور وضعیت كشور در بعد بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی را دارای شكوه و عظمت دانست و گفت: بعد از سه دهه، آثار انقلاب اسلامی ایران را در شمال آفریقا و سایر كشورهای منطقه می‌بینیم كه نشان از صادر شدن انقلاب اسلامی ایران به سایر كشورها است.
مصطفی محمدنجار افزود: تاكنون اقدامات خوبی در استان گیلان انجام شده كه از آن‌جمله می‌توان به رشد 55 درصدی كلاس‌های درس و نوسازی مدارس، احداث سه باب بیمارستان، احداث آزاد راه رشت
ـ قزوین، گازرسانی و آبرسانی به شهرها و روستاها، احیای آب‌بندان‌ها و ... اشاره نمود.
وی اضافه كرد: ایران اسلامی به همت بلند جوانان و دانشمندان توانست فضا را تسخیر كند و در فنآوری هسته‌ای با روش و دانش بومی این تكنولوژی را به‌دست آورد.

وی دولت احمدی‌نژاد را دولت كار و تلاش عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در دولت‌های نهم و دهم كارهای زیادی در جهت رشد و پیشرفت كشور صورت گرفته و مردم نیز با همدلی و وفاق در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت كریمه در صحنه هستند.
وزیر كشور گفت: دولت احمدی‌نژاد در پرتو تعالیم ارزشمند اسلام ناب محمدی(ص) الگوی كار و تلاش است.
وی سفرهای استانی را از جمله اقدامات ارزشمند دولت‌های نهم و دهم دانست، اجرای مصوبات دولت را پیاده‌سازی عدالت نامید و اظهار داشت: دولت ایجاد 2 میلیون و 400 هزار فرصت شغلی در كشور را محقق خواهد نمود.
وی در ادامه با قدردانی از تلاش‌های 42 ماهه روح‌الله قهرمانی چابك در مسئولیت استانداری گیلان افزود: قهرمانی از فرزندان این مرز و بوم است و كارهای خوبی در زمان او در استان گیلان صورت پذیرفت و از امروز ایشان به عنوان سفیر ایران در كویت مشغول به فعالیت خواهند شد.
محمدنجار با اشاره به كارنامه درخشان قهرمانی گفت: علاوه بر رضایت رئیس جمهور از قهرمانی، این بدرقه باشكوه نشان از این دارد كه وی در استان موفق بوده و در جهت آبادانی و عمرانی استان تلاش ویژه نموده است و امروز قهرمانی در سنگری دیگر خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: اجرای 221 مصوبه از 222 مصوبه دور اول و 203 مصوبه از 218 مصوبه دور دوم سفر هیأت دولت به گیلان در حوزه‌های آب‌رسانی، عمرانی و كشاورزی نشان از موفقیت قهرمانی در استان گیلان دارد و وجود 300 مصوبه در سفر سوم به استان گیلان سند توسعه این استان است كه با همكاری همه‌جانبه باید تحقق پذیرد.

وزیر کشور تصریح كرد: تلاش قهرمانی باعث شده كه استان گیلان به درجه‌ای از پیشرفت برسد و با ادامه كار توسط سعادتی این تلاش‌ها ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت استان گیلان با دارا بودن 300 كیلومتر مرز آبی با كشورهای همسایه شمالی گفت: استان گیلان قابلیت‌های ارزشمندی در عرصه‌های مختلف دارد و می‌توان بیش از این به مردم این استان خدمت كرد.

وی از مهدی سعادتی به عنوان نیروی متعهد نام برد و گفت: سردار سعادتی می‌تواند با توجه ویژه به قابلیت‌های استان گیلان و انتخاب افراد متعهد و معتقد، به پیگیری مصوبات سفرهای استانی بپردازد و از مردم فرهیخته و مدیران استان انتظار داریم كه در همه امور از استاندار جدید حمایت كنند تا قابلیت‌ها و استعدادهای این استان زیبا بیش از پیش به منصه ظهور برسد.
وزیر كشور همدلی و وفاق را موجب توسعه استان دانست و تصریح كرد: گیلان دارای قابلیت‌هایی است كه می‌تواند با حضور سعادتی به قله‌های پیشرفت و ترقی دست یابد و تحول و جهش و حركت جدیدی را در این استان شاهد خواهیم بود.
محمدنجار از استاندار جدید گیلان خواست تا در جهت رفع مشكل بیكاری استان، ساخت مسكن مهر، جذب سرمایه‌های خارجی، خدمات دولت الكترونیك و دوركاری، نظارت بر اجرای پروژه‌های عمرانی و پیگیری مصوبات هیأت دولت، مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی و رعایت ضوابط اداری گام بردارد.

در ادامه این مراسم، استاندار سابق گیلان گفت: سردار سعادتی بار سنگینی را در استان گیلان به دوش خواهند گرفت؛ زیرا در این استان بسیاری از كارها نیمه‌تمام مانده و پیگیری این كارهای اجرایی تلاشی روزافزون را می‌طلبد.
روح‌الله قهرمانی چابك ادامه داد: در سال 1390 پروژه‌های بزرگی در صنعت استان افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: با توكل بر خداوند و در بین مردم بودن و كمك و همیاری آنان در طول این دوره 42 ماهه توانستیم در رفع مشكلات موفق باشیم و این مدت در استان خودم و در میان هم‌استانی‌های عزیزم، خاطره و تجربه تكرار نشدنی داشتم كه این لذت خدمتگزاری را هرگز فراموش نخواهم كرد
.
وی ضمن تبریك به استاندار جدید گیلان، خطاب به مدیران استانی گفت: از همه مدیران می‌خواهم كه كمال همكاری را در جهت منافع استان با سردار سعادتی داشته باشند تا استان گیلان روز به روز بر پله‌های ترقی قدم بگذارد و قله‌های پیشرفت را فتح كند
.
استاندار جدید گیلان نیز در این مراسم مردمان گیلان را مردمانی همیشه در صحنه دانست  و گفت: گیلان دارای مردمانی آزاده و مستقل بوده كه در برابر بیگانگان هرگز سر خم ننموده‌اند.
مهدی سعادتی وجود هشت هزار شهید و 32 هزار جانباز و آزاده را از افتخارات این دیار دانست و اظهار داشت: می‌خواهم خود را وقف مردم گیلان كنم و با نگاه یكسان و مدیریتی به مردم خدمت بی‌منت داشته باشم و بحث اشتغال را كه از مصوبات دولت است، با تمركز خاص و تعامل همگان در گیلان برطرف نمایم.
وی گفت: توفیق خدمتگزاری در هفت استان دیگر كشور را داشته‌ام و از این تجارب برای كار و تلاش بیشتر در استان گیلان بهره خواهم برد.

استاندار گیلان
تصریح كرد: خداوند را شاكرم كه از 18 سالگی با خدمت خالصانه در بسیج در میان مردم بوده‌ام و این توفیق جدید و مسئولیتی كه رئیس جمهور برعهده بنده گذاشته‌اند، مسئولیت سنگینی است كه باید به نحو احسن انجام دهم.
وی توسعه همه‌جانبه گیلان را از برنامه‌های خود در این استان عنوان كرد و افزود: با استفاده از ستاد راهبردی كه با مشاركت و تعامل و نظرخواهی همگان فضایی برای رسیدن به كارهای زیربنایی خواهد بود، می‌توانیم برنامه‌های توسعه‌ای گیلان را در بخش‌های گردشگری، صنعت، فرهنگی و ... اجرایی كنیم.
سعادتی با بیان این‌كه این استان از 32 سال قبل تاكنون هنوز مشكل دارد، افزود: تاكنون بسیاری از مشكلات برطرف شده و بقیه مشكلات را نیز باید با تعامل و هماهنگی و همكاری یكدیگر برطرف كنیم.
وی گیلان را استانی آشنا برای خدمت در آن دانست و بیان داشت: برای كار و تلاش فضایی مدل مدیریتی احمدی‌نژاد ایجاد شده است
.
استاندار گیلان از دولت به دلیل حسن اعتماد به او قدردانی كرد و خود را خادم مردم گیلان نامید
.
همچنین رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به زحمات طاقت‌فرسای قهرمانی در مسئولیت استانداری گیلان گفت: قهرمانی استانداری شایسته و لایق برای گیلان بود و آرزو داریم در عرصه‌های دیگر خدمت به نظام جمهوری اسلامی، موفق و مؤید باشد.
سیدمهدی صادق
با تأکید بر اجرای مصوبات هیأت دولت در سفرهای اول، دوم و سوم توسط استاندار جدید گیلان گفت: احیای آب‌بندان‌ها، لایروبی كانال‌ها، تجهیز ایستگاه‌های پمپ آب، احیای صنعت چای، افزایش كمی و كیفی محصولات كشاورزی، اجرای 11 كیلومتر باقی‌مانده مسیر آزادراه رشت ـ قزوین، تكمیل پروژه راه آهن رشت ـ قزوین، احیای اعتبارات بانك توسعه اسلامی برای برق‌رسانی و احداث سریع‌تر سدهای استان و قطار شهری رشت و بسیاری دیگر از پروژه‌های استان نیازمند پیگیری استاندار جدید است.
وی از تشكیل كارگروه اشتغال استان برای ایجاد 100 هزار فرصت شغلی در سال 1390، تضمین تسهیلات اعطایی در بخش‌های فاضلاب در شهر رشت و
11  شهر استان و تشكیل كارگروه برای توسعه گردشگری گیلان به عنوان اقدامات مهمی نام برد كه باید پیگیری شوند.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز در ادامه این مراسم به نمایندگی از آیت‌الله زین‌العابدین قربانی كه در قم به‌سر می‌برد، از تلاش‌های قهرمانی چابك تشكر كرد و به سعادتی خوش‌آمد گفت.
مهدی مجرد
اظهار داشت: مردم گیلان ولایت‌مدارترین مردم كشور هستند و این امر را در روز هشتم دی به اثبات رساندند و این حركت اسلامی در مردم استان ادامه دارد.
وی تصریح كرد: احیای سازمان چای از اقدامات بسیار موفق استاندار محبوب گیلان بود كه معضل نیمی از جمعیت استان را برطرف كرد و مطمئنیم كه با حضور استاندار جدید گیلان، این روند توسعه ادامه خواهد داشت؛ زیرا سردار سعادتی نیز از فرزندان متعهد كشور است كه منتخب دولت عدالت‌محور احمدی‌نژاد است.

در ادامه، رئیس کل دادگستری گیلان اظهار داشت: ویژگی‌های منحصر به فرد قهرمانی، شناخت خوب و درست او از استان و تجربیات این فرزند استان، نكته مثبتی بود كه منشاء خدمات بسیاری به استان شد.

محمدجواد حشمتی
گفت: مردم گیلان در هر كجای استان از حسنات استاندار و از مردمی بودن قهرمانی سخن می‌گویند و دعای خیر مردم استان بدرقه راه او خواهد بود.
وی افزود: قهرمانی در طول سه سال و نیم خدمات به یاد ماندنی را در استان به‌جای گذاشت و دستگاه قوه قضاییه استان در این دوران تمامی سعی خود را كرد تا با همكاری با استاندار مردمی و محبوب گیلان در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

رئیس کل دادگستری گیلان خاطرنشان کرد: مدیران استان این ادامه همكاری را با استاندار جدید نیز در آینده خواهند داشت؛ زیرا این وظیفه همه ماست كه با تمام وجود، خدمتگزار مردم و نظام جمهوری اسلامی باشیم.

در پایان این مراسم از خدمات روح‌الله قهرمانی چابك قدردانی و مهدی سعادتی به عنوان استاندار جدید گیلان معرفی شد.

به گزارش "لاهیگ" به نقل از خبرگزاری ایرنا و شمال نیوز، مراسم تودیع روح‌الله قهرمانی چابك و معارفه مهدی سعادتی به عنوان استاندار جدید گیلان با حاشیه‌هایی همراه بود که در ادامه می‌خوانید:
• آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ـ نماینده ولی فقیه در گیلان، امام جمعه رشت و عضو مجلس خبرگان رهبری ـ كه هفته گذشته برای شركت در اجلاس خبرگان رهبری به تهران رفته بود، از آن‌جا سفری به قم داشت و در غیاب او، رئیس دفتر وی در این مراسم حضور یافت. این مراسم غایبین دیگری هم داشت كه می‌توان به كاظم دلخوش (نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی)، حجت نجیب (مدیركل اداری مالی استانداری گیلان)، محمدرضا قاسمی (رئیس شورای اسلامی شهر رشت) و ... اشاره كرد. البته غیبت نجیب و قاسمی داستان دیگری دارد. یكی از نمایندگان می‌گفت با رفتن قهرمانی، بعضی از دوستانش یتیم شدند
.
• شماری از نمایندگان منتقد مجلس شورای اسلامی، همچون سیدعلی آقازاده، جبار كوچكی‌نژاد و حسن تأمینی لیچائی نیز در این مراسم حضور داشتند و سیدمهدی صادق ـ رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی ـ با ارائه گزارشی از مشكلات استان، از استاندار جدید خواست در جهت رفع دغدغه‌ها گام بردارد.
• سالن الغدیر استانداری گیلان مملو از جمعیتی بود كه برای قدردانی از خدمات روح‌الله قهرمانی چابک در این مكان جمع شده بودند و به‌رغم اضافه كردن صندلی، باز هم تعداد زیادی از حضار، از جمله رئیس سازمان آموزش و پرورش ایستاده مراسم را دنبال كردند و برخی دیگر از مسئولین نیز به توصیه وزیر كشور روی زمین نشستند
.
• استاندار سابق گیلان در سخنانی، گزارشی از عملكرد سه سال و نیم خود ارائه كرد و ابراز امیدواری نمود قطار توسعه گیلان شتابان به پیش رود.
• وزیر كشور پس از سخنان خود به مهدی سعادتی توصیه كرد كه از كسی توصیه‌ای نپذیرد
.
• با وجود این‌كه نیم‌طبقه بالای سالن الغدیر استانداری به عنوان جایگاه خبرنگاران درنظر گرفته شده بود، عده زیادی از كاركنان استانداری و ادارات دیگر در آن‌جا حضور داشتند كه همین امر سبب شد تا عده زیادی از خبرنگاران به صورت ایستاده مراسم تودیع و معارفه را دنبال كنند و موفق به نوشتن خبر نشوند
. البته در این مراسم همچون مراسم‌های گذشته، خبرنگاران صدا و سیما همه‌كاره مراسم بودند.
• در این مراسم دو كلیپ برای گزارش عملكرد روح‌الله قهرمانی چابک و مدح وی پخش شد، كه البته به گفته استاندار سابق گیلان، وی از جزئیات ساخت این كلیپ‌ها بی‌خبر بود
.
• جلسه تودیع و معارفه قهرمانی و سعادتی بیشتر به شب شعر شباهت داشت تا تودیع و معارفه. در این مراسم، مهدی صادق (رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی)، مهدی لطفی (کارمند روابط عمومی استانداری گیلان) و خود قهرمانی از كسانی بودند كه به شعرخوانی پرداختند. صادق با این یك بیت شعر "صد حیف كه آن رفت و صد شكر كه این آمد" باعث شد تا در روز وداع قهرمانی، بالاخره خنده بر لبانش نمایان شود. البته آخرین شعرخوانی قهرمانی همراه با بغض و اشك وی تشویق حضار را درپی داشت
.
• در این مراسم آن‌قدر از ذوق ادبی و هنری قهرمانی تعریف شد كه وی در هنگام سخنرانی هول شد و یك بیت شعر را با استرس خواند و در آخر نیز به گفته خودش یك كلمه را جا انداخت
.
• حضور مهمان‌هایی از استان‌های مازندران، خوزستان و همدان كه برای حمایت از استاندار جدید آمده بودند، از دیگر حاشیه‌های این مراسم بود. البته به دلیل ازدحام جمعیت، تعدادی از آنان موفق به حضور در داخل سالن نشدند و از این بابت گله‌مند بودند
.
• فردین معصومی، جاسم ویشگاهی و اصغر ابراهیمی ـ سه تن از قهرمانان بازی‌های گوانجو چین ـ در این مراسم مدال‌های خود را به روح‌الله قهرمانی چابک اهداء كردند كه در این هنگام، استاندار سابق گیلان گفت: "من همیشه می‌گفتم قهرمانی چابك هستم"، كه این سخن او، موجب خنده حضار شد.
• این‌بار مردم گیلان برخلاف گذشته خوش استقبال و بد بدرقه نبودند و حسابی از قهرمانی تقدیر و قدردانی كردند و به سردار سعادتی نیز خوش‌آمد گفتند
.
• در گوشه و کنار این مراسم، از انتصاب مازندرانی‌ها به مسئولیت‌های ستادی استانداری و مدیریت‌های اجرایی استان به عنوان اولین اقدام استاندار جدید گیلان یاد می‌شد و از انتصاب فردی به نام "مقدم" از مازندران به عنوان مشاور و رئیس جدید حوزه استاندار خبر داده می‌شد.
• در پایان این مراسم، تمامی حضار برای خداحافظی با استاندار سابق گیلان و آشنایی با استاندار جدید و گرفتن عكس یادگاری به جلوی سالن هجوم آوردند كه این امر، عبور و مرور را دشوار كرده بود.
نظرات بینندگان:
فقط در ساده‌ترین برداشت، به تیپ، شخصیت و تحصیلات دو استاندار نگاه کنید. انصافاً کدامیک سر ترند؟ این ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین برداشت بود! در بحث عملکرد هرکس انصاف داشته باشد، تحقیق می‌کند و می‌فهمد قهرمانی برای سرزمین اجدادی‌اش چقدر تلاش کرد؟ دوستت داریم مهندس!
واقعاً الحق و الانصاف کمتر استانداري تا اين حد در دل مردم جاي داشته. خودتان قضاوت کنيد! کارهايش، برخوردهايش، حضورهايش در رسانه استاني‌، مردمي مردمي بود. فردي بود ساده و بي‌آلايش. به اميد موفقيت بیشتر ايشان و اين‌که استان ما بتواند با همت اين‌چنين افرادي روز به روز بهتر و بهتر شود.
كار مهم نيست، فقط مردم سر كار باشند كافي است؟!
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"