كدخبر: ۱۲۰۷۷
تاريخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۱
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
ایجاد 630 فرصت شغلی در لاهیجان با افتتاح 91 پروژه عام المنفعه
فرماندار لاهیجان گفت: در هفته دولت سالجاری 91 پروژه با اعتباری بالغ 1300 میلیارد ریال در شهرستان لاهیجان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد و 630 فرصت شغلی ایجاد میشود.
به گزارش گروه خبری لاهیگ، براتی فرماندار لاهیجان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان گفت: هفته دولت فرصت مغتنمی است تا همه دولتمردان گزارش یکساله خود را ارائه نمایند. ایشان خاطر نشان کردند در سال1360 سالی پر از اندوه بود جنگ تحمیلی و نابرابر شروع شده بود منافقین در حال ترور بودند ، رجایی و باهنر شهید شدند اما همه برخوردهای غیر جوانمردانه کوچکترین تأثیری در پیشبرد انقلاب اسلامی نداشت هر روزه به عزت جمهوری اسلامی افزوده میشد چون امثال شهیدان رجایی و باهنر به رهبری امام راحلمان سنگ بنایی را چیده بودند که هیچ ابرقدرتی چه در داخل و چه در خارج کشور نمی توانست خللی در اراده ملت بوجود بیاورد.

فرهاد براتی با تاکید بر اینکه مردم انقلابی ایران همواره یاری گر دولت بوده و هستند ، اظهار داشت : مدیران موظف هستند که به طور صادقانه تلاش کنند تا از مشکلات مردم در بخش های اشتغال ، مسکن ، تولید ، کشاورزی و سایر حوزه ها گره گشایی کنند.

وی با اشاره با تلاش های دشمن برای جلوگیری از پیشرفت های اقتصادی نظام جمهوری اسلامی، افزود : دولت مردمی و انقلابی آیت الله رییسی تلاش کرده تا با تدبیر درست انقلابی اقتصاد و معیشت مردم را بهبود بخشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با تاکید بر خدمت صادقانه و صادق الوعده بودن مسئولین ، بین داشت : موظفیم تا مشکلات مردم را در بخش های اشتغال ، مسکن ، تولید ، کشاورزی و دیگر محرومیت های استان را برطرف نماییم و مدیران دولت سیزدهم شانی جز خدمت بی منت ندارد.

دکتر براتی در بخش دیگر از سخنانش به ارائه گزارش از عملکرد دولت مردمی در شهرستان لاهیجان بمناسبت هفته دولت پرداخت و بیان نمود در هفته دولت سالجاری 91 پروژه با اعتباری بالغ 1300 میلیارد ریال در شهرستان لاهیجان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد و 630 فرصت شغلی ایجاد میشود.
وی با تشکر از زحمات و حمایت های استاندار پرتلاش گیلان ، امام جمعه محترم ، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس ، اعضای شورای تامین و مدیران دستگاه های اجرایی ، گفت : یک هزار و 360 پروژه عمرانی با اعتبار 40 هزار میلیارد ریال در هفته دولت امسال در گیلان به بهره برداری میرسد.
دکتر براتی با اشاره به صدور 374 جواز تاسیس صنایع با سرمایه گذاری 98 هزار 649 میلیارد ریالی از آغاز دولت سیزدهم در گیلان ، افزود : با بهره برداری از این پروژه های پیش بینی اشتغال برای هشت هزار و 787 نفر در استان شده است .
فرماندار لاهیجان در ادامه با مقایسه وضعیت شاخص های زیرساختی لاهیجان بیان داشت : در حوزه برق رسانی چهار هزار و 408 مشترک در لاهیجان وجود داشت و در ابتدای دولت مردمی آیت الله رییسی این تعداد به 103هزار مشترک رسید و در مرداد ماه سال جاری 113 هزار و 117 مشترک برق در شهرستان لاهیجان وجود دارد .
وی همچنین افزود : تعداد مشترکین آب شهری در پیش از انقلاب 8 هزار و 800 نفر بوده که در ابتدای دولت مردمی به 53 هزار و 977 نفر رسیده بود و تا مرداد ماه سال 1402 57 هزار 801 مشترک آب شهری در لاهیجان داریم.
دکتر فرهاد براتی در بخش دیگری از اظهارات خود در پیش از خطبه های نماز جمعه لاهیجان در تشریح وضعیت کشور در پیش از شروع به کار دولت سیزدهم در تابستان 1400 ، بیان داشت : ثبت بالاترین تورم 80 سال اخیر کشور ، کسری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی ، میانگین رشد اقتصادی نزدیک به صفر ، ایجاد کمترین اشتغال خالص و ثبت بالاترین رشد پایه پولی و نقدینگی در کشور از جمله بارزترین نمایه های اقتصادی کشور بود که دولت مردمی آیت الله رییسی با اقدامات کارشناسی در عرصه اقتصاد و اتخاذ رویکرد مردمی توانست با توقف چاپ پول و استراض از بانک مرکزی التهاب تورم در کشور را کاهش داده و با توزیع گسترده کالاهای اساسی و توقف رانت ارز 4200 تومانی ، افزایش 67 درصدی اشتغال خالص ، از بین بردن تنش های سیاسی با سایر ارکان نظام تعامل سازنده با کشورهای همسایه و آغاز مجدد ساخت مسکن که در هشت سال پیش از آن متوقف شده بود به توفیقات زیادی دست یابد.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"